A Népligetben lett tizenkettedszer bajnok az ETO

2016.05.24. 17:49
Az aranyérmes női csapat és leghűségesebb szurkolói (Fotó: Földi D. Attila)
A Győri Audi ETO KC 27–21-re nyert az FTC-Rail Cargo Hungaria otthonában a női kézilabda NB I döntőjének visszavágóján, így kettős győzelemmel, 53–43-as összesítéssel megszerezte az aranyérmet. A női NB I-ben 12. alkalommal került a győriek nyakába a legfényesebb medália, ezzel a Rába-partiak újra beérték az örökranglista második helyén a Ferencvárost.

NŐI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–GYŐRI AUDI ETO KC 21–27 (9–9)
Elek Gyula Aréna, 800
néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
FTC: Szikora – Kovacsicz, Zácsik 2, Cifra 1, Szekeres, SZUCSÁNSZKI 3, Schatzl 1. Csere: Tomasevics (kapus), Szekerczés 5 (4), PENA 7 (3), Hornyák D., Mészáros R., Lukács V. 1, Szarka A. 1
GYŐR: Grimsbö – Knedlíková 4, GROOT 5, Kovacsics, BROCH 2, E. AMORIM 6, GÖRBICZ 4 (1). Csere: Kiss É. (kapus), Alstad 3 (1), Orbán Adrienn, Sulland 2, Tóth G., Lakatos 1
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 18. p.: 5–7. 33. p.: 10–9. 41. p.: 13–15. 49. p.: 14–22
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 5/2
A párharc győztese: a Győr, kettős győzelemmel (53–43)
ELEK GÁBOR, az FTC edzője:
– Sokkal jobb teljesítményre számítottam az átlövőinktől. Igaz, vállalkoztak, de a befejezések mégis gyávának tűntek. A szünet után felcsillant a remény, hogy talán elhúzhatunk, de a fordítást követően ismét megtorpantunk. Be kell látnunk, ha ez nehéz is, az ETO jobb csapat.
AMBROS MARTÍN, a Győr edzője: – Nagyon kemény meccsre számítottunk, és az is volt. A döntőhöz méltó iramban, koncentráltan kézilabdáztunk, a fontos pillanatokban uraltuk a találkozót. Az egyéni teljesítményekkel most nem foglalkoznék, de azt tudni kell, hogy hat sérült játékosunk nélkül álltunk fel és nyertünk aranyat. Ez a csapat egységét, erejét, összetartását mutatja.

Heidi Löke a döntő visszavágója előtti utolsó edzésen megsérült, így a győriek egyik legjobbjuk nélkül álltak ki az aranyéremről döntő csatára. Ez nem látszott meg a teljesítményükön, Eduarda Amorim góljaira és Kari Aalvik Grimsbö védéseire alapozva gyorsan 4–1-es előnybe kerültek.

A Fradi Szekerczés Luca hétmétereseivel maradt lőtávolon belül, no meg az egyre jobban összeálló védekezésével. A hazaiak az első félidő utolsó hét percében egy gólt sem kaptak, a szünetig sikerült egyenlíteniük (9–9).

A második játékrész első találatát a Ferencváros szerezte, ám Elek Gábor csapata ekkor vezetett utoljára. A 40. percig még fej fej mellett haladtak a felek, akkor azonban robbantott az ETO, és egy 5–0-s sorozattal 19–13-ra elhúzott.

Ezzel végleg megtört a Fradi, az utolsó tíz perc gyakorlatilag izgalmak nélkül telt el. Kovacsics Anikó aranyéremmel búcsúzik csapatától, hogy a következő szezontól már a nagy rivális FTC-nél folytassa pályafutását. Tizenkettedszer lett bajnok az ETO, amely ezzel újra beérte a népligetieket.

NŐI KÉZILABDA NB I, 2015–2016
Bajnok:
Győri Audi ETO KC ( Ida Alstad, Eduarda Amorim, Bódi Bernadett, Yvette Broch, Görbicz Anita, Kari Aalvik Grimsbö, Cornelia Groot, Hársfalvi Júlia, Hudák Anette, Kiss Éva, Jana Knedlíková, Korsós Dorina, Kovacsics Anikó, Lakatos Rita, Heidi Löke, Moharos Vivien, Orbán Adrienne, Planéta Szimonetta, Linn Jörum Sulland, Tomori Zsuzsanna, Tóth Gabriella, Wéninger Alexa. Edző: Ambros Martín), 2. FTC-Rail Cargo Hungaria, 3–4. Érd, DVSC-TVP*, 5–6. Fehérvárr KC, Dunaújvárosi Kohász KA*, 7. Ipress Center-Vác, 8. Siófok KC, 9. MTK Budapest, 10. Mosonmagyaróvári KC SE, 11. EUbility-Group Békéscsabai Előre NKSE, 12. Budaörs
*a 3. és az 5. hely sorsa csütörtökön dől el

MÁSODIK FÉLIDŐ

Összesítésben tíz góllal volt jobb a Győr!

EZ A VÉGE: 21–27, BAJNOK A GYŐRI ETO!

60. perc:Lakatos gólt lő, 20–27! Pena hetesből eredményes, 21–27!

59. perc:Szucsánszki góljával megvan a huszadik Fradi-gól, 20–26!

58. perc: Kiss Éva megfogja Cifra lövését, az ellentámadásból Sulland eredményes, 19–26!

57. perc: Hazai hétméteres, Pena belövi, 19–25!

56. perc:Zácsik góljával 18–24! A győri szurkolók ünnepelnek, Amorim közben gólt szerez, 18–25!

55. perc: Páros kiállítás. Cifra és Broch. Utóbbinak ez a harmadik, végleg kiáll!

54. perc: Időt kér Ambros Martín.

53. perc: Gyönyörű akció végén Knedlíková, 17–24!

52. perc:Cifra beállóból, 17–23!

51. perc: Sulland talpról kilövi a felsőt, 16–23, Ambros Martín mosolyog a kispad mellett.

50. perc: Kiállítás és hetes, Szekercés belövi, 16–22!

49. perc: Szép támadás végén 15–22!

48. perc: Szekercés kihagyja a hétméterest. Broch góljával 14–22!

47. perc:Amorim passzív után átlövésből, 14–21, ez bizony eldőlni látszik...

46. perc:Zácsik bombagól, 14–19! Hetes a másik oldalon belül védekezésért, Görbicz ezúttal belövi! 14–20!

45. perc: Idegesen játszik a hazai gárda, Sulland góljával már 13–19! Elek Gábor kikéri utolsó idejét!

44. perc: Támad a Fradi.

43. perc:Groot talpról elereszt egy bombát, négy gól közte, 13–17! Nehéz helyzetben a Fradi! Knedlíková is lő egyet, 13–18!

42. perc: Összesen már 7 gól a Fradi hátránya. Nehogy föladd – figyelmeztet Elek Gábor az időkérésnél!

41. perc: Újra kettő közte, Groot! 13–15!Görbicz találatával már 13–16!

40. perc:Görbicz a szélről, 12–14!Szekercés hamar válaszol, 13–14!

39. perc:Pena talpról, ember mellett lő gólt! 12–13!

38. perc: Knedlíková a jobb szélről dob gólt, ismét kettő közte. 11–13!

37. perc: Gól! Szucsánszki egyenlít, 11–11! Amorim eredményes a másik oldalon, 11–12!

36. perc: Emberhátrányban támad a Fradi.

35. perc: Jól védekezik az ETO, meghiúsította a védelem a hazai támadást. Szekeres kap két percet.

34. perc: Passzív volt a hazai támadás, a bírók elvették a labdát. 10–11, ismét vezet a Győr. Amorim volt eredményes, aki lent is marad, ápolni kell.

33. perc: Gyors gól itt, gyors gól ott, 10–10!

32. perc: Belül védekezésért vendég hetes, Suland fölé lövi. Négyből három ETO-hetes maradt ki eddig.

31.perc: Lukács a kapufát találja el, nincs Fradi-vezetés.

ELSŐ FÉLIDŐ

A visszavágó első félidejét sem kezdte jól a Fradi, viszont a játékrész második felében már a győri támadások is akadoztak. Kevés gólos a mérkőzés, ami a fővárosiaknak kedvez. A második félidőben egálról kezdenek a csapatok, Elek Gábor lányainak minimum négy góllal kéne legyőznie az ETO-t

30. perc: Passzív a vendégek támadása, Szikora véd, támadhat a Fradi. Zácsik fölé lövi a félidő utolsó támadását, 9–9 az eredmény a félidőben.

29. perc: Egál! Visszajön a Fradi. Lukács lerohanásból, 9–9!
Ambros Martín időt kér.

28. perc:Orbán kap kiállítást, és hetest a Fradi. Szekercés belövi! 8–9!

27. perc: Alstad hetesét fogja Szikora!

26. perc:Szucsánszki góljával 7–9!

25. perc: Groot átlövése most nem jó, támad a Fradi.

23. perc: Groot talpról a fal mellett, 6–8! Ismét egy győri gól, 6–9!

22. perc: Mészáros fülel le ismét egy rossz vendég passzt.

20. perc: Kovacsics rosszul passzol, az ellentámadás megint sikertelen, Grimsbö ismét véd.

19. perc:Grimsbö véd, nincs egyenlítés.

18. perc: Passzív a Győr, Amorim lövését fogja Szikora, de hetes. Elek Gábor kap sárgát reklamálásért. Alstad belövi a hetest, 5–7! Pena gyorsan válaszol, 6–7!

17. perc:Knedlíková áll ki két percre. Hetes, Szekercés ismét belövi! 5–6!

16. perc:Groot sétált át a védelmen, 4–6!

15. perc: Az első vendég hetes. Görbicz lövését fogja Szikora!

14. perc: Görbicz éles szögből próbálkozik, kimarad, támad a Fradi. Schatzl góljával zárkózik a hazai csapat, 4–5!

13. perc: Hornyák átlövését Grimsbö védi.

12. perc: Elek Gábor időt kér. Láthatóan elégedetlen a mester. Egyből utána jön is a Fradi-gól, 3–5!

11. perc: Agresszívan védekezik az ETO, Grimsbö véd, nincs hazai gól.

10. perc:Kovacsics Anikót kell ápolni. A bokája fáj a játékosnak.

8. perc: Görbicz a szélről eredményes emberhátrányból, 2–5!

7. perc: Két perces kiállítás.Broch megy le. Egyben hetes is, Szekercés belövi, 2–4!

6. perc: Groot szép átlövésével 1–4!

5. perc: Pena harcol ki egy hetest, Szekercés belövi! 1–3!

4. perc: Most sem kezd jól a Fradi, már 0–3!

2. perc:Amorim máris két gólos, 0–2!

1. perc: A tiszta fehérben játszó Győr kezdte a meccset. Tiszta zöldben a Fradi. Amorim góljával vezet a Győr.

A 10 évvel ezelőtti EHF-kupa-győztes Ferencváros tagjait köszöntik a mérkőzés előtt.

Heidi Löke a meccs előtti utolsó edzésen megsérült, így kihagyni kényszerül a találkozót.Négy-öt hét kihagyás vár a győriek norvég beállójára.

Az odavágón a győriek 26–22-re nyertek, így ahhoz, hogy a Fradi megvédje bajnoki címét, legalább öt góllal kell nyernie, vagy néggyel, ha a Győr 22 gól alatt dob. Ha 26–22-es végeredmény születik a Ferencváros otthonában is, egyből hétméteresek következnek.

A bajnoki rájátszás negyeddöntőjében a Győr a Fehérvárt és az Érdet múlta felül, míg a fővárosi együttes a Vác és a Debrecen ellen vívott küzdelmek után jutott be a fináléba.

Az alapszakaszt a Győr nyerte 41 ponttal (22 meccsen 20 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség), a második Ferencváros ugyanennyi pontot gyűjtött.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Győri ETO bajnoki döntő visszavágójának élő, szöveges tudósításában! Tartsanak velünk!