Női kézi NB I: fordulatos meccsen verte a Fradi a DVSC-t – ismét megsérült Kovacsics

2023.05.02. 19:39
Klujber Katrin 11 gólig jutott (Fotó: fradi.hu)
A női kézilabda NB I 23. fordulójának rangadóján a Ferencváros rendkívül szoros és fordulatos meccsen 29–26-os győzelmet aratott a DVSC otthonában, és ezzel matematikailag is bebiztosította a második helyét, elveszítette viszont a vállsérülést szenvedő Cirjenics-Kovacsics Anikót.

A fradi.hu beszámolója szerint nem a legjobb előjelekkel készültek a fővárosiak a Metz elleni két BL-negyeddöntős mérkőzés közötti rangadóra, ugyanis Dragana Cvijics megsérült a hétfői edzésen, míg Emily Bölk és Bíró Blanka betegség miatt legfeljebb részfeladatokat tudott megoldani, és Andrea Lekics se volt egészséges,

Miután a két csapat első találkozóján a Népligetben ikszelt egymással, joggal feltételezhették a szurkolók, hogy ismét egy kiélezett csatát láthatunk, ami be is következett. Már a 9. percben négygólos előnyre tett szert a Loki, amit szinte a félidő végéig tartani is tudott, ráadásul a vendégeknél Cirjenics-Kovacsics Anikó komolynak tűnő vállsérülést szenvedett (az esetet itt lehet megtekinteni), aminek következtében a meccs nagy részét bekötözött karral a kispadról kellett figyelnie. Bármilyen nehéznek is tűnt a helyzet, az első játékrész hajrájában mégis összekapta magát a Ferencváros, így a fővárosiak csak két gól mínuszban vonulhattak az öltözőbe.

A fordulás után folytatódott a vendégek jó sorozata és kevesebb mint két perc alatt sikerült is kiegyenlíteniük. Ezt követően sokáig biztatóbb is volt a zöld-fehérek játéka, többször négy góllal is vezettek ellenfelük előtt, de a DVSC folyamatosan vissza tudott kapaszkodni. Az utolsó percek végül a Fradinak jöttek ki jobban, így háromgólos győzelmet tudott aratni, matematikailag is bebiztosítva a második helyét

Kovacics – a korábban már műtött – vállának a helyzetéről Elek Gábor a mérkőzés után így nyilatkozott az M4 Sportnak:

„Kiugrott a helyéről az a váll, és úgy kellett az öltözőben visszarakni, ami tapasztalatom szerint sok jót nem vetít előre. Ez most nagyon megütött engem, nehezen is beszélek róla.”

Janurik Kinga 15 védéssel, Klujber Katrin 11 góllal járult hozzá a győzelemhez, míg a hazaiaknál Planéta Szimonetta és Petrus Mirtill 5-5 góllal voltak a legeredményesebbek.

NŐI KÉZILABDA NB I
23. FORDULÓ
DVSC SCHAEFFLER–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–29
(16–14)
Debrecen, 1800
néző. V: Nagy, Túróczy
DEBRECEN: Gabriel – TÖPFNER 4 (3), PLANÉTA 5, Vámos P. 2, Füzi-Tóvizi 1, Kácsor 3, PETRUS 5. Csere: Giegerich (kapus), Szabó N. 4, Hámori, Bordás 2, Csernyánszki. Edző: Szilágyi Zoltán
FTC: JANURIK – Malestein 3, KLUJBER 11 (3), Lekics, Kisfaludy 2, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 3, Márton G. 2. Csere: Bíró B. (kapus), Tomori, Cirjenics-Kovacsics, Szucsánszki, BÖLK 3, Stolle 2, Papp D. 1, Hársfalvi 2, Kukely A. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–1. 7. p.: 5–2. 11. p.: 7–3. 24. p.: 13–8. 26. p.: 15–10. 34. p.: 17–18. 41. p.: 20–24. 53. p.: 25–25.
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Szilágyi Zoltán: – Jó hőfokon kezdtük a mérkőzést, de aztán nem tudtuk megtartani az ötgólos előnyünket. A második félidőben már nem működött olyan jól a védekezésünk, a támadásokban is sokat hibáztunk. Összességében megérdemelten győzött a Ferencváros.
Elek Gábor: – Nagyon nagy hullámvasút volt a mérkőzés, ám matematikailag is megvan a második hely, ennek nagyon örülünk. Idő kellett, mire felvettük a ritmust, de aztán elkezdtünk ziccerekben hibázni, amit nem értettem. A második félidőre visszatért a hitünk, kevesebb lett a hiba, ez volt a győzelmünk kulcsa.

1. Győr 23 22 1 750–514 +236 44
2. FTC 22 19 2 1 716–526 +190 40
3. Mosonmagyaróvár 22 15 2 5 676–577 +99 32
4. Debrecen 22 14 3 5 631–553 +78 31
5. Siófok 22 9 4 9 601–589 +12 22
6. MTK 22 9 3 10 602–580 +22 21
7. Fehérvár 20 9 3 8 505–538 –33 21
8. Vác 21 9 2 10 555–554 +1 20