Női kézi NB I: az utolsó percben dőlt el az Óvár–Siófok

2019.05.01. 20:27
Az egy hete a Ferencváros otthonában nyerő Siófok óriási csatában tudta csak felülmúlni idegenben a Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I 24. fordulójában.

A szorosan alakuló első félidő hajrájában és a második elején is többször vezetett három góllal a toronymagas esélyes Siófok (14–17), de a Mosonmagyaróvár nem adta fel és a 40. percben fordított (20–19), az utolsó tíz perc kezdetén pedig kettővel vezetett (24–22).

A végjátékot azonban a vendégcsapat jobban bírta, és Andrea Kobetic utolsó perces góljával 28–27-re győzött végül.

A házigazdánál Katona Flóra 9 találatig jutott, míg a látogatóknál Kobetic mellett Camille Aoustin is hatszor volt eredményes.

NŐI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ
EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC–SIÓFOK KC 27–28 (13–15)

Mosonmagyaróvár, 900 néző. V: Bonifert, Oláh V.
MOSONMAGYARÓVÁR: DÁNYI – KATONA F. 9 (3), Hudák 3, TILINGER 5, Horváth B. 2, Szarková 1, BÍZIK R. 4. Csere: Herczeg (kapus), Hajtai 1, Bízik B., Bardi, Farkas V. 1, Sz. Vukcsevics, Domokos 1. Edző: Bognár Róbert
SIÓFOK:
Silje Solberg – BÖHME 4 (1), M. González 3, Hmirova 2, JEZIC 4, Kobetic 6 (1), AOUSTIN 6. Csere: DEDU (kapus), Perianu 1, Janjusevics 1, Elghaoui 1. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 8. perc:
3–4. 12. p.: 6–5. 15. p.: 6–8. 20. p.: 9–9. 24. p.: 10–13. 36. p.: 17–17. 41. p.: 20–19. 51. p.: 24–22. 55. p.: 25–26. 58. p.: 27–27
Kiállítások:
14, ill. 10 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 2/2

Bognár Róbert:
– Az utolsó néhány mérkőzésünk végjátéka nem úgy alakult, ahogy szerettük volna. Pedig minimum a döntetlent ezúttal is megérdemelte volna az óriási szívvel száz százalékot teljesítő csapatunk.
Tor Odvar Moen:
– Hihetetlenül nehéz találkozó volt, néhány nappal az EHF-kupa döntője előtt. Nagyon megszenvedtünk a kiváló hazaiak ellen, sokat hibáztunk, de nagyon örülök, hogy végül meg tudtuk nyerni a meccset.