Női kézi NB I: az MTK megszerezte első győzelmét

N. T.N. T.
2022.10.21. 20:14
A DVSC nyolc góllal győzte le az Érdet (Fotó: Kiss Annamarie)
Először nyert a női kézilabda NB I most futó idényében az MTK, a fővárosi csapat a Békéscsaba otthonából hozta el a pontokat. A DVSC hazai pályán az Érdet, a Mosonmagyaróvár idegenben az Alba Fehérvárt győzte le.

Mint ismert, az MTK a héten menesztette Vida Gergőt, így a sereghajtó Békéscsaba otthonában megbízott edzőként Kekezovics Marinko irányította a fővárosiakat.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
DVSC SCHAEFFLER–ÉRD NK 32–24 (16–11)
Debrecen, 1500
néző. Vezette: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
DVSC: GABRIEL – TÖPFNER 9 (4), Planéta 2, VÁMOS P. 3, FÜZI-TÓVIZI 3, Jezsikava 1, VÁMOS M. 5. Csere: Torda (kapus), Hámori K. 2, Kácsor 1, Hornyák D. 1, Szabó N. 3, Bordás 1, M. Costa 1, Petrus. Edző: Szilágyi Zoltán
ÉRD: Horváth-Csapó – Dávid-Azari 2, Paróczy 1, Horváth D., Csiszár-Szekeres 2, Gerencsér 2, FEKETE B. 5. Csere: KÁNTOR K., Hadfi (kapusok), Ábrahám, Puskás L. 1, KISS D. 4, CSÁKI ZS. 7, Pécsi, Csáki L. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3. 9. p.: 3–3. 21. p.: 12–8. 37. p.: 22–13. 52. p.: 26–20.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. –
Szilágyi Zoltán:
– Görcsösen kezdtünk, s csak a mérkőzés néhány periódusában játszottunk felszabadultan. Főként felállt fal ellen voltunk tanácstalanok. Előreléptünk, de ennél jobb teljesítményre lesz szükségünk, hogy elérjük céljainkat.
Horváth Roland: – Nem volt könnyű a helyzetünk, hiszen alapemberünk, Kopecz Barbara sérülés miatt hiányzott. Az volt a célunk, hogy legyenek a találkozónak olyan periódusai, amelyeken látszik a fejlődés. Ez megvolt, s külön örülök annak, hogy Csáki Zsófi letette a névjegyét az első osztályban.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–MTK BUDAPEST 25–27 (14–13)
Békéscsaba, 600
néző. Vezette: Őri, Pozdena
BÉKÉSCSABA: Razum – Andróczki 2, LANISZTANIN 12 (6), BUCSI 6, MAYER SZ. 3, Gyimesi 1, Hajtai. Csere: Szabó D. (kapus), Termány, Giricz L. 1, Kukely K., Török F., Vámosi, Borbély M. Edző: Papp Bálint
MTK:
Győri B. – Grosch 2, Kekezovics A. 2, Mazák-Németh, Szabó Laura 2, KORONCZAI 6, Pelczéder 3. Csere: Suba (kapus), PÁL T. 6 (3), Román 2, Dakos 1, Sallai, Simon P., SZABÓ KITTI 3. Megbízott edző: Kekezovics Marinko
Az eredmény alakulása.
3. perc: 0–2. 8. p.: 3–5. 17. p.: 8–7. 21. p.: 9–10. 27. p.: 13–11. 37. p.: 16–18. 46. p.: 20–19. 50. p.: 21–21. 55. p.: 21–25.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/3
Papp Bálint:
– Nyílt sisakos küzdelem volt, mindenki tisztában volt azzal, mekkora jelentősége van a meccsnek. Küzdöttünk, hajtottunk, volt egy szakasz, amikor több ziccert kihagytunk, akkor megfordult a mérkőzés. Majd megint jött egy bizonytalan és lassú periódus, hitehagyottá váltunk, így meglépett az MTK, utána már hiába kapaszkodtunk. Meg kell találni azokat a vezéreket, akik a holtponton át tudják lendíteni a csapatot. Kemény időszak vár ránk, le kell vonni az első öt mérkőzés tanulságait.
Kekezovics Marinko: – Nagyon nehéz helyzetben voltam, csak egy közös edzésen tudtunk együtt dolgozni a lányokkal, akik igazi csapatmunkát végeztek. Védekezésben tudtuk a magunk javára fordítani a mérkőzést. A szünetben azt mondtam a játékosoknak, hogy ugyanabban a ritmusban kell kézilabdázni, ami eredményre is vezetett az ötvenedik perc környékén, amikor három-négy gólos előnyt tudtunk kiharcolni.

ALBA FEHÉRVÁR KC–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC 27–30 (12–14)
Székesfehérvár, 500
néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
FEHÉRVÁR: Pijevic – Zrnic 1, Afentaler 1, Sztosics 2 (2), Varga E. 2, SZMBATJAN 7, TAKÓ 6. Csere: Tóth Nikolett (kapus), UTASI 5, Boldizsár 1, Bojtos, Kocsis B. 2, Szemes. Edző: Józsa Krisztián
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Mihály, Lancz, Tóth E. 6 (4), Pásztor 3, Ivancok 3, STRANIGG ZS. 3. Csere: MISTINA (kapus), ALBEK 9, KOVÁCS P. 3, Tóth Nikolett,  Sztankovics K. 2, Csire 1, Faragó, Bardi. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 6–5. 18. p.: 8–9. 24. p.: 9–11. 28. p.: 11–14. 34. p.: 12–15. 40. p.: 15–17. 46. p.: 18–21. 52. p.: 21–24. 58. p.: 25–28.
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Józsa Krisztián:
– Nem kérdés, hogy a jobbik csapat nyert, pedig megtettünk mindent – azért is, hogy elveszítsük a mérkőzést. Rengeteget hibáztunk, számolatlanul tékozoltuk el a ziccereket. Szerettük volna megnehezíteni a Mosonmagyaróvár dolgát, valamelyest sikerült, főleg a védekezéssel vagyok elégedett, amíg fizikailag bírtuk, rendben volt, de ennyi kihagyott lehetőséggel nem lehet mérkőzést nyerni.
Gyurka János: – Annak köszönhető a győzelmünk, hogy voltak olyan játékosaink, akiknek helyén volt a szívük, stabilizálni tudták a játékunkat. Egyik csapat sem játszott jól, az nyert, amelyik kevesebbet hibázott. Fontos volt, hogy elhozzuk a két pontot, sikerült. A küzdés és a csapatszellem végig kitartott.

1. Győr 7 7 220–150 +70 14
2. FTC 5 5 161–119 +42 10
3. Debrecen 7 5 2 211–172 +39 10
4. Mosonmagyaróvár 6 4 2 192–165 +27 8
5. Vác 5 3 2 130–140 –10 6
6. Fehérvár 5 2 1 2 131–141 –10 5
7. Dunaújváros 5 2 1 2 139–159 –20 5
8. Budaörs 4 2 2 95–110 –15 4