Női kézi NB I: az FTC és a Győr is biztosan nyert az utolsó idei hazai meccsén

2022.12.21. 20:19
Janurik Kinga 50 százalékkal védett az első félidőben (Fotó: Árvai Károly, archív)
A Ferencváros 18, a Győri ETO 11 góllal nyert utolsó idei hazai meccsén a női kézilabda NB I-ben.

Az FTC remek első félidőt produkálva alapozta meg a sikerét az előző meccsén a Mosonmagyaróvárt elkapó Békéscsabával szemben. Janurik Kinga ötven százalékkal védett, Emily Bölk megszórta magát, de a széleken Márton Gréta és Papp Dorka is biztos kézzel értékesítette a helyzeteit, így a szünetben már 24 lőtt góllal állt a népligeti együttes. A második játékrészben Bíró Blanka is hozta a védéseket, de ekkor már kevésbé volt koncentrált előtte a Fradi hátsó alakzata, ám a hajrát újra megnyomta a hazai csapat, és gyors gólokkal 18 találattal bizonyult jobbnak.

A Győrben is kitettek magukért a kapusok: Sandra Toft az első harminc percben 50, Silje Solberg a másodikban 53 százalékkal teljesített, nagyban hozzájárulva az ETO 11 gólos Kisvárda elleni sikeréhez. A mezőnyben a két irányító, Stine Oftedal és Estelle Nze Minko egyaránt hat találatig jutott. A kisalföldiek idény végén távozó mestere, Ambros Martín a találkozó után az M4 Sportnak nyilatkozva újfent kiemelte játékosai erőfeszítését, hogy a fárasztó Európa-bajnokságot követően, több hiányzóval együtt is igyekeznek helytállni.

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 42–24 (24–10)
Elek Gyula Aréna,
800 néző. V: Ignéczi, Pánczél-Héjjas.
FTC: JANURIK – MALESTEIN 8 (2), BÖLK 6, Tomori, Cvijics 3, Lekics, MÁRTON 5. Csere: Bíró B. (kapus), KISFALUDY 4, Szucsánszki, Szöllősi-Zácsik 3, Klujber 4 (1), Stolle 2, PAPP D. 4, Kukely A., Hársfalvi 3. Edző: Elek Gábor
BÉKÉSCSABA: Razum – Andróczki, LANISZTANIN 9 (2), Bucsi 2, Mayer Sz. 1, Gyimesi, HAJTAI 3. Csere: SZABÓ D. (kapus), Giricz L. 1, Termány 2, Török F., Borbély M., Horváth G. 1, Kukely K. 1, Bencsik B. 1, Vámosi 3 (1). Edző: Papp Bálint
Az eredmény alakulása. 12. perc: 10–2. 18. p.: 15–3. 45. p.: 31–16. 53. p.: 36–19
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Elek Gábor:
– Nem szeretem ezeket az időpontokat, mert a fejek már máshol járnak. Az első félidőben motiváltak voltunk, mentünk előre, a második játékrészben is csináltunk szép dolgokat. Örülök, hogy egy egyre jobb Békéscsabát láttunk, mert a bajnokság kezdetéhez képest rengeteget fejlődtek.
Papp Bálint: – Nagy motiváltsággal, lendülettel játszott a Fradi. Nem egy dimenzióban van a két csapat, de a második félidőben nekünk is voltak momentumaink.

GYŐRI AUDI ETO KC–KISVÁRDA MASTERGOOD SE 30–19 (19-11)
Győr,
1137 néző. V: Hajdú, Halász.
GYŐR: SANDRA TOFT – FALUVÉGI D. 5, Rju Un Hi, S. OFTEDAL 6, Blohm 4, M. Hansen 1, Schatzl Nadine 3. Csere: SILJE SOLBERG (kapus), NZE MINKO 6, Gros 1 (1), Broch 2, Ogonovszky, Győri-Lukács, Farkas J. 2 (1), Kövér. Edző: Ambros Martín
KISVÁRDA: Mátéfi – Udvardi 1, Karnik 3, Bouti, Sápi 1, Juhász G. 2, Mérai 2. Csere: GRAOVAC (kapus), Siska 2, Habánková 2, Trunková 1, Akijama 3 (3), Radojevics, Sztamenics 2, Makkai. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 13. p.: 8–5. 19. p.: 10–7. 26. p.: 14–10. 34. p.: 19–11. 43. p.: 23–16. 47. p.: 23–17. 54. p.: 28–18
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Ambros Martín:
– A Kisvárda az utolsó pillanatig küzdött, még nagyobb különbségnél sem adta fel, és ez jót tett a mi csapatunknak. Hosszú utazások és nehéz sorozat után vagyunk, ez magyarázza, hogy a játékosok helyenként többet hibáztak a megszokottnál. Nem sajnáltatni szeretnénk magunkat, előrenézünk, a folytatás sem lesz könnyű, de remélhetőleg visszatérnek hiányzóink.
Bakó Botond: – Próbáltuk tartani magunkat, és a legjobbunkat nyújtani, és ez hellyel-közzel sikerült. Sajnos tíz–tizenháromnál a kettős kiállítás a legrosszabbkor jött. Az első félidőben puha volt a védekezésünk, a folytatásban javult valamit, de támadásban több ziccert is elhibáztunk, és ez okoz némi hiányérzetet.

1. Győr 11 10 1 345–246 +99 20
2. FTC 8 8 266–185 +81 16
3. Debrecen 10 7 3 300–261 +39 14
4. Dunaújváros 9 5 2 2 240–252 –12 12
5. Mosonmagyaróvár 8 5 3 250–221 +29 10
6. Vác 7 4 3 189–194 –5 8
7. Budaörs 7 3 1 3 177–190 –13 7
8. Fehérvár 8 3 1 4 200–226 –26 7