Cs. M. 2021.04.02 17:40 Frissítve: 2021.04.02 19:29

Női kézi NB I: a SZISE kettővel nyert a Dunaújváros ellen

A Boglári Akadémia–SZISE 28–26-ra legyőzte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

A Boglári Akadémia-SZISE kettővel nyert otthon (Fotó: Árvai Károly)

A szünetre még 15–15-ös állással vonultak a felek, végül a hajrára maradt a döntés. A mérkőzés előtt jóval esélytelenebbnek tartott SZISE jól bírta az utolsó perceket, és 28–26-ra legyőzte a Dunaújvárost.

NŐI KÉZILABDA NB I
BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISEDUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 28–26 (15–15)
Balatonboglár, zárt kapuk mögött. V: Nagy F., Túróczy
BALATONBOGLÁR: MAGERA – Kukucska 3, WOTH 1, Faragó L. 2, KAJDON 4, MLINKÓ, Mérai 1. Csere: Gercsó N. (kapus), FARKAS J. 8 (3), Takó 4, Monori 3, Bánhidi 1, Juhász Gréta 1, Kocsis B., Koronczai, Vámos M. Edző: ifj. Kiss Szilárd
DUNAÚJVÁROS: Wéninger – Horváth G. 2, Ferenczy F. 2, Dabevszka, Bulath 5 (4), Szalai B. 1, KAZAI 5. Csere: Babovics 3, Hlogyik (kapusok), NICK 3, Barján 2, Mihály P. 2, Román 1, Krupják-Molnár. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása: 7. perc: 5–2. 13. p.: 6–7. 15. p.: 9–7. 20. p.: 12–10. 25. p.: 13–13. 31. p.: 16–15. 39. p.: 16–19. 43. p.: 17–21. 50. p.: 24–21. 57. p.: 26–25
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Ifj. Kiss Szilárd: – A múlt heti, szombathelyi meccshez képest jobb felfogásban játszottunk. Úgy látszik, soha nincs késő, s bár sokan leírtak bennünket, én bíztam a csapatban és nem is kellett csalódnom. Hatvan perc hit, harc és küzdelem jellemzett minket. Megérdemelten nyertünk, de nem szeretnénk túlértékelni a sikert, ahogy eddig sem tettük.
Vágó Attila: – Tíz napon belül a negyedik mérkőzésünket játszottuk, ez befolyásolta a teljesítményünket, ráadásul Ferenczy Fruzsina az első félidő hajrájában megsérült, a belső posztokon amúgy is kevesen vagyunk. Nem tudok haragudni a csapatra, az elmúlt időszakban nagyot meneteltek, kiválóan dolgoztak a lányok. Szépen küzdöttek és hajtottak végig a hazaiak, megérdemelték a két pontot.

Kézilabda BALLAI ATTILA

„...és onnantól, hogy erre képesek lettünk, jöttek az igazi sikerek.”

2021.06.07 23:17:52

Kézilabda MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Kudarc után érdekesebb a helyzet, hosszabb elemzést is megérdemel, de fokozott figyelmet mindenképpen, hogyan reagálnak a vesztesek, mivel indokolnak, képesek-e hétköznapian megmagyarázni a sokszor megmagyarázhatatlant.