Női kézi NB I: a Siófok pont nélkül maradt Debrecenben

2020.09.27. 16:30
Kovács Anna hat gólt lőtt a Siófoknak (Fotó: Matey István/Hajdú-bihari Napló)
A női kézilabda NB I új idényét gyengén kezdő DVSC kezd magára találni, ezúttal hazai pályán győzte le az egyik élcsapatot, a Siófokot. A Balaton-partiak Bent Dahl vezetőedző és Nerea Pena nélkül 30–25-re maradtak alul.

Mint megírtuk, a Siófok korántsem teljes kerettel utazott Debrecenbe. Bent Dahl vezetőedző felesége betegsége miatt hazautazott, helyét segítője, Daniel Birkelund vette át. A norvég szakember mellett nem lehetett ott a csapattal Nerea Pena sem, aki családi tragédia miatt volt távol, de hiányzott a sérült Tóth Gabriella és Mazák-Németh Csilla is. A Lokiból Alekszandra Vukajlovics dőlt ki hosszabb időre, és Jelena Deszpotovics sem volt bevethető.

A DVSC a bajnokság elején kikapott a Mosonmagyaróvártól és a Kisvárdától, ami után pénzbüntetéssel büntették a csapatot. Úgy tűnt, ezután fokozatosan magára talált a Debrecen, azonban az igazi értékmérő a Siófok elleni találkozó volt.

Az elején többnyire a vendégek tudtak vezetni, 8–8 után viszont átvette az irányítást a DVSC, a szünetben már öt gól volt az előnye. Vámos Petra és Kovács Anna is gólerősen játszott, a kapuban pedig Ann-Cathrin Giegerich adott tartást. A túloldalon Andrea Kobetic és Laura van der Heijden szállította a találatokat, ám a második félidő elején tovább nyílt az olló a két csapat között, mivel a Siófok 12 percen keresztül nem talált be. A Loki 22–12-re is vezetett a 38. percben, innen pedig nem volt visszaút a Balaton-partiaknak, a lefújásig csak kozmetikázni tudtak az eredményen.

A Siófok az előző körben kilenc góllal maradt alul a Győrrel szemben (ezt megelőzően tavaly október 19-én veszített bajnoki mérkőzést, utána sorozatban 18 alkalommal nyert), ezzel az újabb vereséggel pedig már komolyabb lépéshátrányba került. A DVSC legutóbb 2015-ben tudta felülmúlni a Siófokot.

A nap másik mérkőzésén újabb győzelmet aratott a Mosonmagyaróvár, amely a vártnál talán nehezebben múlta felül a sok sebből vérző Békéscsabát.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC-SCHAEFFLER–SIÓFOK KC 30–25 (16–11)
Debrecen,
1100 néző. V: Hargitai, Markó
DEBRECEN: GIEGERICH – ARANY 3, KOVÁCS ANNA 6, VÁMOS P. 8, Tóvizi P. 2, HORNYÁK D. 4, Vantara-Kelemen 1. Csere: Csapó Kyra (kapus), BORDÁS 3, KARSTEN 3, Csernyánszki, Vámosi P., Bánfai. Edző: Köstner Vilmos
SIÓFOK: Eckerle – Böhme 1, VAN DER HEIJDEN 5, Niombla 3 (1), Jezic 1, Kobetic 6 (1), Aoustin 3. Csere: SZIKORA (kapus), Snelder 3, Tomori 2, Hársfalvi, Horacek, Such, Kiss N. 1. Megbízott edző: Daniel Birkelund
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 9. p.: 2–4. 12. p.: 7–6. 21. p.: 11–8. 27. p.: 15–11. 38. p.: 22–12. 42. p.: 22–16. 46. p.: 25–16. 54. p.: 26–22. 57. p.: 29–22
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/2
Köstner Vilmos:
– Teljesen megérdemelt, nagyszerű győzelmet arattunk. Bízom benne, hogy a válogatott szünet után is megmarad ez a teljesítményünk. Végig felszabadultan, ötletesen kézilabdáztunk. Agresszívabbak voltunk, mint a Siófok. Azt gondolom, hogy ezzel a sikerrel a csapat és a közönség újra egymásra talált.
Daniel Birkelund: – Csalódott vagyok, hiszen nem ezért utaztunk Debrecenbe. Azzal tisztában voltunk, hogy nem lesz könnyű a mérkőzés, mivel nem egyszerű győzni a DVSC otthonában, mégsem voltunk elég hatékonyak, ez pedig ezúttal ennyire volt elég.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR-EUBILITY GROUP–BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 30–26 (15–15)
Mosonmagyaróvár,
850 néző. V: Felhő, Öcsi
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – KATONA 7, Gyimesi, Kovács P. 3, Horváth B. 3, Szarková 3, HAJTAI 4. Csere: Herczeg (kapus), TÓTH E. 6 (1), Sirián 1, Lancz 1, Stranigg Zs., Hudák, Domokos 2. Edző: Gyurka János
BÉKÉSCSABA: Csizmadia – SZABÓ P. 4, Petika 1, Kukely A. 2, J. Agbaba 4, IVÁN E. 4, Fodor-Bottó. Csere: Mistina K. (kapus), TÖRÖK F. 7, Giricz, Andróczki 3, Kukely K. 1. Edző: Vida Gergő
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 0/0
Gyurka János:
– Az első félidőben gyakorlatilag semmi sem sikerült sem a védekezésben, sem pedig a támadásokban. Azért vagyok büszke a csapatra, mert ebből a helyzetből is képes volt talpra állni a folytatásban és a hajrában már magabiztosan tudta megnyerni a találkozót. Nagyon elfáradtunk ebben a heti kétmérkőzéses tempóban, így háromnapos pihenőt kapnak a játékosok és a stáb tagjai, ami alatt vélhetően gondolni sem nagyon fogunk a kézilabdára.
Vida Gergő: – Természetesen nemcsak a mai találkozó győzelméhez, hanem az eddigi eredményekhez is gratulálok a mosonmagyaróvári együttesnek. Ötven percig, azt gondolom, remekül helytálltunk ma, amiért maximális dicséret illeti fiatal csapatunkat. Akkor kellett volna frissítenünk, fontos posztokon cserélnünk, de sajnos nagyon kevesen vagyunk. A céljainkat tehát kizárólag akkor tudjuk majd elérni, ha megerősítjük a jelenlegi játékoskeretünket.

1. Mosonmagyaróvár 7 6 1 194–192 +2 12
2. Siófok 7 5 2 227–174 +53 10
3. Debrecen 7 5 2 197–172 +25 10
4. Győr 4 4 141–80 +61 8
5. Vác 7 4 3 194–185 +9 8
6. FTC 3 3 98–56 +42 6
7. MTK 5 3 2 154–149 +5 6
8. Boglári Akadémia-SZISE 6 2 4 173–176 –3 4