Női kézi NB I: a Siófok hibátlanul zárt a dán edzővel

2015.05.21. 19:35
A Siófok 24–22-re nyert hazai pályán a Fehérvár KC ellen a női kézilabda NB I 5–8. helyért zajló rájátszásában, így hat győzelemmel, hibátlanul zárta a bajnokság befejező szakaszát.

A Siófok irányítását a rájátszás előtt Christian Dalmose vette át a távozó Golovin Vlagyimirtól, és a dán edzővel az első öt mérkőzését megnyerte a Balaton-parti csapat a rájátszásban.

A hazaiak hibátlan mérlege volt tehát a tét a két csapat idényzáróján, az már korábban eldőlt, hogy a Siófok ötödik, a Fehérvár pedig hatodik lesz. A szünetben két góllal még a vendégek vezettek, ám a második félidőben a siófokiak fordítottak, így sikerült szépen búcsúzniuk szurkolóiktól.

NŐI KÉZILABDA NB I
AZ 5–8. HELYÉRT

SIÓFOK KC GALERIUS FÜRDŐ–FEHÉRVÁR KC 24–22 (11–13)
Siófok, 300
néző. V: Bócz L., Wiedemann V.
SIÓFOK: PASTROVICS – Such 1, Németh 1, Wörz 2, Szabadfi 1, Orbán 3, ERDŐSI 8 (1). Csere: Kumpel (kapus), Schneider, SZEKERCZÉS 4, Szalai 2, Fauszt 1, DEÁKI 1, Kaposvári.
FEHÉRVÁR: KISS 1 – Csáki, Hajduch 3, BOGOSZAVLJEVICS 5 (2), MAYER 5, Szteriova, Becséri. Csere: Szavko (kapus), Májer 1, Tanabe 1, Horváth, HERR 4, Emberovics 2
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–0. 6. p.: 4–1. 11. p.: 4–4. 17. p.: 9–7. 21. p.: 9–9. 26. p.: 10–10. 28. p.: 10–13. 31. p.: 11–15. 39. p.: 15–15. 45. p.: 17–17. 51. p.: 21–17. 58. p.: 24–21
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
Christian Dalmose:
– Nem vagyok teljesen elégedett a játékkal, de a százszázalékos rájátszásbeli mérlegnek örülök. Erdősi Ildikó nagyszerű teljesítményt nyújtott.
Bakó Botond: – A vereség ellenére elégedett lehetek a csapattal a mai meccs után és a rájátszásban is. Számos nehézségen kellett úrrá lennünk.

AZ 5–8. HELYÉRT, AZ ÁLLÁS
5. Siófok KC-Galerius Fürdő 6 6 165–149 +16 16
6. Fehérvár KC 6 3 3 140–147 –7 9
7. DVSC-TVP-AQUATICUM 5 2 3 135–130 +5 6
8. Eubility Group Békéscsaba 5 5 127–141 –14 1