Női kézi NB I: a Győr nyolccal verte a Siófokot, az FTC tízzel a DKKA-t

2019.03.30. 19:54
A Győr a Siófokot, a Ferencváros a Dunaújvárost győzte le a női kézilabda NB I szombati játéknapján. Az MTK nagy előnyt adott le a Budaörs ellen, és a két csapat osztozott a pontokon. A Debrecen kétszer annyi gólt szerzett Egerben, mint vendéglátója.

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC– SIÓFOK KC 35–27
(17–16)
Győr, 5027
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
GYŐR:
Leynaud – BÓDI 5, Tomori 2, S. Oftedal 2, Pintea, Amorim 1, Görbicz 2. Csere: Grimsbö (kapus), V. Kristiansen 1, GROOT 10 (5), BRATTSET 2, A. HANSEN 6, Knedlíková 3, Puhalák 1. Edző: Danyi Gábor
SIÓFOK:
Solberg 1 – BÖHME 7 (4), M. González, Perianu 3, JEZIC 5, NZE MINKO 8, Aoustin 1. Csere: DEDU (kapus), Hmirova 2, Elghaoui, Janjusevics. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 7. perc:
3–2. 11. p.: 4–5. 16. p.: 6–8. 20. p.: 8–11. 23. p.: 11–11. 25. p.: 11–13. 27. p.: 13–13. 39. p.: 22–21. 47. p.: 29–23. 54. p.: 30–26
Kiállítások:
10, ill. 10 perc
Hétméteresek:
5/5, ill. 4/4
Danyi Gábor: –
Ezúttal nem találtuk a ritmust sem támadásban, sem védekezésben, ennek ellenére biztosan nyertük meg a mérkőzést. Jól jön most egy néhány napos szünet...
Tor Odvar Moen: –
Nagyon jól felkészültünk, és az első félidőben meg is szorongattuk a Győrt. A másodikban kicsit elfáradtunk, és mivel a hazaiaknak több cserelehetőségük volt, fokozni tudták a tempót.NŐI KÉZILABDA NB I
(17–16)
Győr, 5027
GYŐR:
SIÓFOK:

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–DKKA 35–25 (14–13)
Elek Gyula Aréna, 800 néző. V: Bonifert F., Oláh V.
FTC: SZIKORA – Lukács V. 3, Hátra 1, Mészáros R. 1, Horváth D., Kovacsics, SCHATZL NADINE 4. Csere: SZEMEREY (kapus), PENA 10 (2), KLUJBER 6 (3), Klivinyi 1, Faluvégi 4, Márton G. 1, Pásztor 1, Klikovac 1, Tóth N. 2 (1). Edző: Elek Gábor
DKKA: Csapó Kyra – Grosch 1, SZEKERCZÉS 8 (4), Cifra, SZALAI 5, Ferenczy 2, Kazai 2. Csere: Csapó Kincső (KAPUS), Nick 1, SIRIÁN 3, Monori 2, Mihály 1, Bouti, Molnár, Dombi. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 10. perc: 5–3. 23. p.: 10–10. 45. p.: 26–17. 54. p.: 32–22
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4
Elek Gábor:
– Minősíthetetlen első félidő után a másodikban már nagyobb sebességgel kézilabdáztunk és hoztuk a kötelező győzelmet. Köszönet a Dunaújvárosnak, hogy ma játszhattunk.
György László: – A vereség ellenére nincs szégyenkeznivalónk, ugyanis jó periódusokat is mutattunk. A ki nem kényszerített hibáinkat megbosszulta a hazai csapat.

EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC–ALBA FEHÉRVÁR 29–28 (15–9)
Mosonmagyaróvár, 1100 néző. V: Hargitai G., Markó G. I.
MOSONMAGYARÓVÁR: HERCZEG – Hajtai 2, Kopecz 3, TILINGER 8 (4), Horváth G., Szarková 2, Kovacsicz 7. Csere: Dányi (kapus), Sz. Vukcsevics, Bardi, Hudák 1, BÍZIK R. 5 (1), Katona, Bízik B. 1. Edző: Bognár Róbert
FEHÉRVÁR: Györkös – NASCIMENTO 13 (5), Boldizsár, Zsilinszkajtye 4, Mendy 2, Gorsenyina 3, Szarka 3. Csere: Mistina (kapus), Májer 3, Pelczéder, Temes, Varga E. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 15. p.: 8–5. 25. p.: 12–9. 34. p.: 16–11. 40. p.: 17–15. 50. p.: 25–20. 56. p.: 26–23
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/5
Bognár Róbert:
– Nehezen találok szavakat, negyven percig jól játszottunk. A vége felé már csak a szívünk vitt előre. Sokat kivett belőlünk a szerdai meccs. Megérdemelten nyertünk.
Deli Rita: – Egy félidőnyi előnyt adtunk az Óvárnak, a második félidőben keményen harcoltunk, de ez kevésnek bizonyult.

MTK BUDAPEST–MOYRA BUDAÖRS HANDBALL 29–29 (21–15)
Népfürdő utca, 250 néző. V: Horváth P., Marton B.
MTK: Győri – Slakta 2, KARNIK 10 (3), DAKOS 4, Tóth E. 4 (1), Termány 5, Fekete B. 1. Csere: LAJTOS (kapus), Nonn, Mihálffy 1, Stranigg 1, Kovács G. 1, Horváth N., Bánfai, Zsiborás. Edző: Golovin Vlagyimir
BUDAÖRS: Wéninger – Dávid-Azari 2 (1), Szabadfi 3, Gerháth, Hajduch 2, PÁLOS-BOGNÁR 4, Mézes. Csere: SIPEKI (kapus), Soós, Zsigmond, HORNYÁK Á. 6, Horváth L. 3 (2), Braun 2, ERTL 7 (4), Csáki, Kaczur. Edző: Neukum Tamás
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 8/7
Golovin Vlagyimir:
– Két ellentétes félidő után igazságos döntetlen született.
Neukum Tamás: – Az első félidőben semmit sem valósítottunk meg a megbeszéltekből, gyengén védekeztünk, hiányzott az agresszivitás. Harmincöt perc után játszotta azt a csapat, amit addig is kellett volna, igazságos a döntetlen, de talán a győzelmet is megérdemeltük volna.

ESZTERHÁZY SC–DVSC SCHAEFFLER 18–36 (7–17)
Eger, 200 néző. V: Marton Zs., Szabó E.
ESZTERHÁZY: Győrffy 1 – Juhász R., Iván, Brettner 3, Sári 2 (1), Pados 2, BUZSÁKI 3. Csere: Leiner (kapus), Hanczvikkel 1, Borbély M. 3, Bernát 1, Kobela, Csomós, Sallai 2, Bocsi, Sepsi. Edző: Debre Viktor
DVSC: TRIFFA – Varsányi 1, Kovács Anna 4 (1), Bulath, Tóvizi 3, DESZPOTOVICS 6, Vantara-Kelemen 4. Csere: Oguntoye (kapus), PUNYKO 7 (1), Arany 3, Zamfirescu 2, Bordás 2, BORGYOS 4, Szabó P. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása: 6. p.: 0–4. 12. p.: 2–8. 18. p.: 5–13. 24. p.: 5–15. 36. p.: 11–23. 42. p.: 12–27. 48. p.: 14–30. 54. p.: 16–32
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/1 ill. 3/2
Debre Viktor:
– Ellenfelünk nagyon gyors kézilabdát játszott, míg mi nagyon kényelmeset. Nehéz helyzetben vagyunk, sérülések is sújtanak bennünket, de ennek ellenére nem szabad ilyen kishitűen játszani.
Köstner Vilmos: – Annak ellenére, hogy folyamatosan két-három hetes szünetek vannak a bajnokságban, sikerült jó formában maradnunk. Tisztességesen felkészültünk a mérkőzésre, a lányok hozzáállása nagyon pozitív volt. Meggyőző fölénnyel nyertünk.

1. Győr 21 21 789–544 +245 42
2. FTC 18 17 1 609–436 +173 34
3. Érd 18 13 1 4 527–486 +41 27
4. Siófok 19 12 1 6 568–456 +112 25
5. Vác 18 11 7 499–493 +6 22
6. Fehérvár 19 9 2 8 524–533 –9 20
7. Debrecen 19 9 1 9 534–516 +18 19
8. Kisvárda 18 7 3 8 459–455 +4 17