Női kézi NB I: a Győr legyőzte a sereghajtót, Érden nyert az Újváros

2022.12.07. 20:04
Broch ötször volt eredményes a Békéscsaba ellen (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld, archív)
A női kézilabda NB I listavezetője, a Győri ETO 12 góllal legyőzte hazai pályán a sereghajtó Békéscsabát, míg a Dunaújváros Érdről el tudta hozni a két pontot.

A Győr a Békéscsaba elleni bajnoki előtt köszöntötte az Eb-n szereplő játékosait és szakembereit. Az ETO a szünetben még csak néggyel ment a sereghajtó ellen, a második félidőben azonban a fáradó ellenféllel szemben 12-re hizlalta a különbséget. Estelle Nze Minko a mezőny legeredményesebbjeként nyolc gólig jutott, míg a kapuban Sandrat Toft tíz védést tett be a közösbe.

Fordulatos első félidőt produkált egymás ellen a többek között Kopecz Barbarát is nélkülöző Érd és a Dunaújváros. A hazaiak első kilenc találatából hetet szerző Csáki Zsófi vezérletével bár többször is vezettek két góllal, a Kohász jól hajrázott és a szünetre már háromgólos előnnyel vonult (14–17).

A fordulás után pedig állva is hagyta vendéglátóját a DKKA és nyolc perc alatt nyolcra növelte a különbséget (16–24) Az Érd azonban nem adta könnyen magát és az utolsó percekre fokozatosan zárkózott, három perccel a vége előtt pedig kettőre csökkentette hátrányát. Ennél közelebb viszont nem tudott kerülni és a Dunaújváros végül 32–29-re győzött.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa az érdi átlövő, Csáki Zsófi volt 12 góllal.

NŐI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 36–24 (15–11)
Győr,
1027 néző. V: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
ETO: Toft – Faluvégi D., NZE MINKO 8, S. Oftedal 2, BROCH 5, Anne M. Hansen 3 (1), Fodor Cs. 3. Csere: Silje Solberg (kapus), Schatzl Nadine 4, Ogonovszky 2 (1), Blohm 5, Farkas J. 2, Győri-Lukács 2, Farkas E. Edző: Ambros Martín
BÉKÉSCSABA: Razum – Horváth G. 1, LANISZTANIN 7 (2), Bucsi, Mayer Sz. 4, Gyimesi 3, Hajtai. Csere: Szabó D. (kapus), Giricz, Török F. 1, Borbély 1, Termány 2, Ambróczki 2, Kukely K. 1, Vámosi 2 (1), Bencsik. Edző: Papp Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 12. p.: 5–4. 20. p.: 9–6. 26. p.: 12–9. 36. p.: 20–14. 42. p.: 22–18. 50. p.: 31–21. 56. p.: 32–23
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Ambros Martín:
– Sportszerű és kemény ellenfélnek bizonyult a Békéscsaba, sem támadásban, sem védekezésben nem teljesítettünk jól, a második félidőben viszont javítani tudtunk az intenzitásunkon. Tény, hét nap alatt a harmadik mérkőzést játszottuk, de ez nem lehet kifogás az időnként halványabb játékra.
Papp Bálint: – Jól kezdtünk, a tervezetteket megvalósítva az első félidőben szép eredményt értünk el. A szünet után tíz-tizenkét percig tudtuk szorosan tartani a mérkőzést, utána kijött a sebességbeli különbség, de nincs szégyenkeznivalónk.

ÉRD–DUNAÚJVÁROSI KKA 29–32 (14–17)
Érd,
600 néző. V.: Felhő, Öcsi
ÉRD:
Horváth-Csapó – DÁVID-AZARI 8 (1), Kerekes 2, Ábrahám 2, Paróczy 1, CSÁKI ZS. 12, Fekete B. 2. Csere: Hadfi, Kántor (kapusok), Csiszár-Szekeres, Horváth D., Gerencsér, Csáki L., Kiss D. Zs. 2. Edző: Horváth Roland
DKKA:
Bartulovics – Arany 2, BORGYOS 4, Szalai B. 5 (1), Weisheitel 2, Horváth P., KAZAI 4. Csere: Oguntoye (kapus), Nick 1, Farkas J. 5, Matucza, POCZETNYIK 6, Krupják-Molnár 1 (1), Agócs, Fodor N. 2, Farkas K. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása.
6. perc: 3–2. 12. p.: 6–4. 15. p.: 7–8. 22. p.: 11–10. 28. p.: 13–15. 38. p.: 16–24. 45. p.: 19–25. 51. p.: 23–28. 58. p.: 28–30.
Kiállítások:
8, ill. 8 perc
Hétméteresek:
4/1, ill. 5/2
Horváth Roland:
– Ez a mérkőzés arról szólt, hogy ki tudtunk állni. Elismerésem a lányoknak, mert nagyon szépen küzdöttek, harcoltak. Mindent megtettek a győzelemért és bár volt benne hiba, de egy ilyen fiatal csapattól egy ilyen ellenfél ellen simán benne van és belefér.
Rapatyi Tamás:
– Ötven percig nagyon fegyelmezetten játszottunk. Védekezésben voltak gondjaink és Csáki Zsófit nem tudtuk kellően semlegesíteni, ennek ellenére maximálisan végrehajtottuk, amit szerettünk volna. A kettős emberhátrány után megzavarodtunk és majdnem a mérkőzésbe került, de szerencsére meg tudtunk nyugodni és mindenki tudta, mi a dolga, ennek köszönhetően meg tudtuk nyerni a mérkőzést.

1. Győr 9 9 289–195 +94 18
2. FTC 6 6 192–135 +57 12
3. Debrecen 8 6 2 240–200 +40 12
4. Mosonmagyaróvár 7 5 2 226–192 +34 10
5. Dunaújváros 8 4 2 2 215–228 –13 10
6. Vác 5 3 2 130–140 –10 6
7. Fehérvár 6 2 1 3 152–174 –22 5
8. Siófok 5 2 3 121–130 –9 4