Női kézi NB I: a Győr 45, az FTC 42 gólt dobott

2013.09.21. 19:34
A győri Amorim kilenc góllal vette ki részét az MTK elleni győzelemből (Fotó: NS-archív)
A női élvonalbeli kézilabda-bajnokság ötödik fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC 45, míg az FTC-Rail Cargo Hungaria 42 gólt dobva nyert soros riválisa ellen.

A két favorit közül a népligetiek tízzel, a győriek kilenccel vezettek a szünetben, bár utóbbiak addigra már kaptak 14 találatot az MTK-tól. Végül mindkét együttes nagyon megszórta magát, pontosabban az ellent, miközben az FTC nem is engedte húsz fölé az újonc egrieket, az MTK viszont 24-ig jutott a győriek ellen. Mindkét vesztes továbbra is szerzett pont nélkül áll a bajnokságban.

Szerény első félidei góltermést követően a váciak otthon minimális különbséggel győztek a Veszprém ellen. A Siófok eközben a félidőben még csak eggyel vezetett a Békéscsaba ellen, de a végén, igazolva a papírformát, nagyobb különbséggel, hét góllal nyert. A vesztes viharsarkiak – akik ötödik vereségüket szenvedték el – a második felvonásban hat gólt szereztek csupán.

NŐI KÉZI NB I
5. FORDULÓ

FTC-RAILCARGO HUNGARIA–ESZTERHÁZY KFSC-GLOBAL SAFE 42–18 (17–7)
Kőbányai út, 400 néző. V: Arnold, Temesi
FTC: SZIKORA – Such 3, Mészáros R. 1, Cifra 1, STEINBACH 5, Szarka, PENA 6 (4). Cs: Szekerczés 4, KOVACSICZ 6, Tomori 3 (1), SZAMORÁNSKY P. 6, Szucsánszki 1, Zácsik 4, Bárdi 2. Edző: Elek Gábor
EGER: FEKETE D. – Hárs 1, Gyimesi 2, Molnár N. 1, Grbovics, Pados 5 (2), Kovács V. 1. Cs: BÁRÁNY 4, Király 1, Fehér V. 1, Todorovics 1, Bártfai, Héjjas 1. Edző: Herczeg Béla
Az eredmény alakulása. 14. perc: 8–2. 25. p.: 16–6. 42. p.: 26–11. 52. p.: 34–14
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 2/2
Elek Gábor:
– A szerdai borzalom, a dunaújvárosi vereségünk után köszönjük, hogy ilyen sokan kilátogattak a mérkőzésünkre.
Herczeg Béla: – A mérkőzés sem szakmai, sem emberi fejlődésünket nem szolgálta. Sok tanulnivalónk van még, és ezúttal közelről láttuk, hogy kiktől.

GYŐRI AUDI ETO KC–MTK-BUDAPEST 45–24 (23–14)
Győr, 900
néző. V: Felhő, Öcsi
GYŐR: Herr O. – Bognár-Bódi 4, Soós 4, HORNYÁK D. 7 (2), Tervel, HORNYÁK Á. 4, Szepesi 1. Cs: Balog J. (kapus), Sirián 4, E. AMORIM 9, ORBÁN 10 (4), Korsós 2. Edző: Ambros Martín
MTK: Kókai – Barczi 2, PETROVSZKI 6 (2), Kopecz 1, Borbás 3, FEKETE B. 5, Rózsa 2. Cs: Kurucz, Hrankai (kapusok), Baross 1, Fundák, Pácz, Buzsáki N. 4, Schneck D., Kulich. Edző: Borsodi Péter
Az eredmény alakulása. 5 perc: 3–3. 15. p.: 11–8. 22. p.: 15–10. 27. p.: 21–13. 37. p.: 27–17. 46. p.: 34–20. 54. p.: 40–23
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 2/2
Ambros Martín:
– Jól reagálunk arra a helyzetre, hogy mérkőzések óta hiányzókkal kell számolnunk. Ha valakinek nem megy, a többiek segítenek, így valódi csapatként működünk.
Borsodi Péter: – Dicséret illeti játékosaimat az első húsz percért, de ezt követően a kézilabdázás jelenlegi csúcsán lévő hazaiak felőrölték az ellenállásunkat. Sokat kell dolgoznunk a jobb eredményekért.

IPRESS CENTER-VÁC–VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK-KC 2221 (99)
Vác, 500
néző. V: Baranyi, Szloska
VÁC: TRIFFA – Niksics 1, Fülöp 1, STEFANOVICS 4, Nikcsevics 3, Kamper, Szádvári 3. Cs: Bíró (kapus), FARKAS 5(2), Virág, Szondi 1, Katona F., DAKOS 4, Hansághy. Edző: Konkoly Csaba
VESZPRÉM: PÁSZTOR – Vesztergombi, PLANÉTA 7(2), Tóth E., TAKÁCS B. 4, Tóth G. 2, PELCZÉDER 5. Cs: Hajtai 2, Palotás 1, Kokas, Marincsák, Kiskartali. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása: 6.p. 3–1:, 14.p.: 5–5, 20.p.: 5–8, 25.p.: 7–9, 35.p.: 14–11, 44.p.: 17–14, 48.p.: 17–17, 56. p.: 22–19
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 2/2
Konkoly Csaba: – Sokat dolgozunk az ilyen minimális győzelmekért is. „Csak” a góllövéssel van bajunk, a szívünk és a fejünk már alakul.
Róth Kálmán: – A színvonal nem verdeste az eget, de úgy gondolom, a közönség jól szórakozott. Mi kevésbé…

SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–BB-BÉKÉSCSABAI ENKSE 27–20 (15–14)
Siófok, 400
néző. V: Horváth P., Marton
SIÓFOK: PASTROVICS – LUKÁCS V. 5, Léránt 1, Szamoránsky A. 2, Dajka 2, BOGDANOVICS 10 (5), Erdősi 3. Cs: Futaki (kapus), Szalai B. 3, Drávai 1, Deáki, Varga N. Edző: Golovin Vlagyimir
BÉKÉSCSABA: VERESS – Gávai, Nikolajenko 6 (4), Szabó V. 2, Szögi, Glusica 3, KELEMEN 5. Cs: Hanczvikkel 2, Diószegi 1, Dombi 1, Walfisch. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–4. 9. p.: 6–5. 16. p.: 9–9. 25. p.: 11–13. 29. p.: 15–13. 36. p.: 19–14. 39. p.: 21–15. 48. p.: 24–14. 50. p.: 25–17. 57. p.: 27–18
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4
Golovin Vlagyimir:
– Az első félidőben görcsösen kézilabdáztunk, majd a második játékrészben megnyugodtunk, és magabiztosan nyertünk. Úgy érzem, a csapat megmutatta igazi arcát.
Bakó Botond: – Első félidei jó játékunk után a folytatásban visszaesett a teljesítményünk. Nem bírtuk elviselni, hogy többen is hiányoztak sérülés miatt.

1. Győri Audi ETO KC 5 4 1 158–100 +58 8
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 5 4 1 155–108 +47 8
3. DVSC-TVP 4 4 112–101 +11 8
4. Érd 3 3 84–53 +31 6
5. Dunaújvárosi Kohász KA 4 3 1 111–95 +16 6
6. Fehérvár KC 4 3 1 108–103 +5 6
7. Ipress Center Váci NKSE 5 3 2 109–112 –3 6
8. Siófok KC-Galerius Fürdő 5 2 3 129–144 –15 4