Női kézi NB I: a DVSC győzött Szombathelyen

V. Á.V. Á.
2021.09.18. 17:57
Vámos Petra 7 gólt szerzett a Szombathelyi KKA ellen (Fotó: Kiss Annamarie/Hajdú-Bihari Napló
A DVSC Schaeffler 29–25-re nyert a Szombathelyi KKA vendégeként a női kézilabda NB I 2. fordulójában. A Dunaújváros kiütéses győzelmet aratott Budaörsön.

A Kisvárda után a Szombathelyt is legyőzte a Debreceni VSC, így továbbra is hibátlan a mérlege az NB I-ben. A Loki legjobb gólszerzője a magyar válogatott Vámos Petra volt, 7 találattal.

KÉZILABDA
NŐI NB I
HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–DVSC-SCHAFFLER 25–29 (14–15)
Szombathely, 500 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
SZOMBATHELY: K. TOMASEVICS – Kadlicsek 1, SZTOSICS 3, Pődör R. 5 (1), Szendrei 4, Horváth P., Csire 3. Csere: Balog J., Christe (kapusok), Biró D., Borba, Forgács, PRKACIN 9, Szmolek, Virág N. Edző: Marosán György
DEBRECEN: Csapó Kyra 1 – M. Costa 2, JEZSIKAVA K. 5, TÓVIZI P. 3, Hornyák D., VÁMOS P. 7 (3), Petrus. Csere: Giegerich (kapus), Arany 2, Bordás, Csernyánszki 1, Korsós, Planéta 2, Poczetnyik, VÁMOS M. 4, Szabó Nina 2 (2). Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–5. 15. p.: 9–10. 20. p.: 9–12. 26. p.: 11–13. 34. p.: 15–16. 39. p.: 16–19. 45. p.: 21–22. 51. p.: 21–23. 56. p.: 22–27.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 8/5
Marosán György:
– Minden tiszteletem a lányoké, a lefújást követően azt mondtam nekik, hogy nyugodtan nézhetnek egymás, valamint a szurkolóink szemébe. Mindent megtettünk, de sajnos a második percben Horváth Petra személyében újabb alapemberünket veszítettük el. A végjátékban adódtak hibák, viszont továbbra is úgy érzem: erre a játékra mindenképpen lehet alapozni. A következő hazai találkozónkon már győznünk kell.
Szilágyi Zoltán: – A Szombathely hatvan percen keresztül megnehezítette a dolgunkat. Pontosan tudtam, hogy kemény csata vár ránk, hiszen az előző fordulóban Dunaújvárosban is jól játszott az SZKKA. Mégis magunknak tettük nehézzé a találkozót, mert voltak kulcsmomentumok, amikor rontottunk a támadásokban. Meggyőződésem, hogy sok csapat megszenved majd a pontokért a vasi megyeszékhelyen.

MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 19–31 (11–17)
Budaörs, 800 néző. Vezette: Asztalos, Szalay Z.
BUDAÖRS: Vártok – SZABÓ-MÁJER 3, Hajduch 2, PÁLOS-BOGNÁR 3 (2), J. Agbaba 2, J. Jovovics 2, Smid. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Tóth Melinda 3, Schneider 1 (1), Horváth L. 1, Szabadfi 2, Braun, Zsigmond V., Palotás, Szalai-Szita. Edző: Buday Dániel
DUNAÚJVÁROS: BARTULOVIC 1 – Kukucska 2, Mrmolja 3, SZALAI B. 4, WEISHEITEL 4, Bulath 4 (2), Kazai 2. Csere: Wéninger, Hlogyik (kapusok), Farkas J. 2, Borgyos 3, Fodor N. 2, Sustková 4, Polics, Matucza, Kiss Cs. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása: 8. perc: 2–5. 14.p.: 6–7. 24.p.: 9–15. 39.p.: 14–22. 52.p.: 18–28
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2
Buday Dániel:
– Kapkodva, idegesen játszottunk, ellentétben a múlt heti első körös mérkőzéssel. Rengeteg hibával, rossz helyzetkihasználással nem lehet egy ilyen szintű csapat ellen nyerni. Bele kell szoknunk még a ligába, ezt a gyorsaságot dinamikát még tanulnunk kell. Nincsen semmi gond, beleszagoltunk az NB I igazi légkörébe.
Vágó Attila: – Nagy kő esett le a szívünkről, hiszen a múlt héten idegesen, kapkodva játszottunk. Tartottunk a Budaörstől, miután legyőzte az MTK-t. Amit megbeszéltünk védekezésben, azt maximálisan visszakaptam a lányoktól, ez volt a győzelem kulcsa, így ebben az idényben nem maradunk idegenbeli siker nélkül.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–SIÓFOK KC 35–34 (21–19)
Kisvárda
, 580 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Udvardi 2, HABÁNKOVÁ 7, SISKA 5, Dombi L. 3, T. RADOJEVICS 6 (3), SZTAMENICS 6 (1). Csere: Sulega (kapus), Juhász Gréta 1, Dombi K. 1, Bouti 2, Mérai, MÉSZÁROS-MIHÁLFFY 2. Edző: Bakó Botond
SIÓFOK: Csapó Kincső – Such 3, Kiss N. 2, LAKATOS R. 2, Jezic 4, HOLTA 9 (2), WALD 4. Csere: Herczeg L., Vojnovic (kapusok), SZARKOVÁ 7 (2), Sirián 1, Janjusevics 1, Böhme 1, Lapos. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 7. p.: 5–5. 13. p.: 12–8. 23. p.: 17–15. 28. p.: 18–18. 34. p.: 23–22. 41. p.: 26–27. 46. p.: 30–29. 52. p.: 31–33. 58. p.: 34–33.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/4
Bakó Botond:
– Nagyon sokat vártunk erre az egygólos győzelemre, már ránk fért, hogy nyerjünk egy ilyen szoros meccsen. A szurkolók segítettek átlendülni a holtpontokon, a hajrában pedig a nyitott védekezéssel olyan lehetőségek nyíltak meg előttünk, amelyekkel élni tudtunk.
Danyi Gábor: – Megérdemelte a győzelmet a Kisvárda, főleg az első félidőben nőtt fölénk a hazai csapat. Lett volna lehetőségünk, hogy a hajrára többgólos vezetéshez jussunk, de butaságokat követtünk el. Az út elején járunk, tanulni kell a hibáinkból.

VÁCI NKSE–MTK BUDAPEST 23–24 (11–13)
Vác
, 450 néző. Vezette: Őri, Pozdena
VÁC: Pásztor B.– DIÓSZEGI 5, Hámori 2, Helembai F. 1, KUCZORA 9 (4), Kácsor 4, Szondi. Csere: BUKOVSZKY (kapus), Aron, Ballai B. 2, Pálffy, Schatzl Natalie. Edző: Ottó Katalin
MTK: GYŐRI B. – Bánfai K., PUNYKO 4, MARINCSÁK 4, Szabó Laura 2, Bujdosó-Gerháth 1, Pelczéder 2. Csere: Mazák-Németh, Dakos 2, Koronczai 2, Sallai N. 2, Pál T. 5 (4). Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 15. p.: 3–5. 20. p.: 5–10. 28. p.: 9–13. 35. p.: 14–14. 43. p.: 16–18. 51. p.: 20–20. 57. p.: 22–24.
Kiállítások: –, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Ottó Katalin: – Taktikailag felkészültünk ellenfelünkből, ám sajnos a kritikus szituációkban alapembereink keze megremegett.
Golovin Vlagyimir: – Egy ilyen kiélezett csatában talán mindkét csapat megérdemelt volna egy-egy pontot. Ezúttal azonban mi voltunk a szerencsésebbek.

1. Győr 2 2 81–53 +28 4
2. FTC 2 2 69–51 +18 4
3. Dunaújváros 2 2 57–42 +15 4
4. Debrecen 2 2 59–47 +12 4
5. Vác 2 1 1 50–46 +4 2
6. MTK 2 1 1 47–47 0 2
7. Mosonmagyaróvár 2 1 1 61–63 –2 2