Női kézi NB I: 552 nap után Kovacsics Anikó újra pályára lépett

2023.01.28. 18:38
Fotó: Instagram/ftc_kezilabda
A női kézilabda NB I 12 fordulójában a FTC-Rail Cargo Hungaria 37–22-re legyőzte az Alba Fehérvárt. Kovacsics Anikó 552 nap után játszott újra tétmérkőzést.

Kovacsics Anikó a tokiói olimpián a franciák elleni meccs utáni edzésen sérült rá a korábban is problémás vállára, azóta nem játszott sem a válogatottban, sem a klubjában, és utána gyermeke születése miatt hiányzott. A Ferencvárosban 668 nap után lépett pályára ismét – az elmúlt meccseken már tagja volt a keretnek –, és ha már ott volt, akkor mind a két helyzetét bedobta.

Klujber Katrin betegség után tért vissza, Alicia Stolle viszont bokasérülés miatt hiányzott.

Maga a meccs nagyon simán alakult, már a szünetben tízzel vezetett az FTC, végül 15-tel nyert, Emily Bölk és Angela Malestein egyaránt hat góllal járult hozzá a sikerhez.

KÉZILABDA
NŐI NB I
FTC-Rail Cargo Hungaria–Alba Fehérvár KC 37–22
(19–9)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 950 néző. Vezette: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
FTC: BÍRÓ B. – Malestein 6 (1), BÖLK 6, Tomori, CVIJICS 4, Lekics, Márton 4. Csere: Janurik (kapus), Kukely A. 3, Kisfaludy 2, Szucsánszki, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 4, Papp D. 1, Hársfalvi 3, Klujber 2, Cirjenics-Kovacsics 2. Edző: Elek Gábor
FEHÉRVÁR: PIJEVIC – Szemes, Szmbatian 2, Ohjama 3 (3), Varga E. 2, SZTOSICS 5 (2), Takó 1. Csere: Tóth N. (kapus), Utasi 3, Boldizsár 3, Zrnic 1, Tolnai, Sulyok, Bojtos 1, Dubán 1. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 15. p.: 11–4. 28. p.: 18–8. 35. p.: 24–10. 46. p.: 31–13. 53. p.: 32–19
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5
Elek Gábor:
– Nehéz hét van mögöttünk, az első félidőben jó volt a védekezésünk, a támadásainknak néha dzsembori jellege volt, de a második játékrészre az is összeállt, bár kaphattunk volna kevesebb gólt. Örömteli Kovacsics Anikó visszatérése.
Józsa Krisztián: – Teljesen más célokért játszik a két csapat, igyekeztünk helytállni, de ez csak részben sikerült, mert az első félidőben hatalmas hátrányba kerültünk.

Győri Audi ETO KC–MTK Budapest 31–25 (17–10)

Siófok KC–Érd 31–26 (18–12)

Praktiker-Vác–Moyra-Budaörs 26–20 (15–11)