Női kézi NB I: Győri-Lukács remekelt a Győrben az MTK ellen

2023.01.28. 19:47
Győri-Lukács Viktória nagyszerűen kézilabdázott az MTK ellen (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld, archív)
A női kézilabda NB I 12. fordulójában a Győri Audi ETO KC hat góllal legyőzte az MTK-t. Esélyeshez méltón nyert a Siófok és a Vác is.

Az MTK legutóbb nagyon megszorongatta a Ferencvárost, ám most a másik bajnokesélyes együttes, a Győr ellen nem volt esélye a meglepetésre. Bár a fővárosiak azért most is megmutatták, hogy maximálisan oda kell figyelni rájuk, mert bár a szünetben a Győr hét góllal vezetett, a második félidőt megnyerte az MTK.

Győri-Lukács Viktória volt Ambros Martín csapatának motorja. A 27 éves jobbszélső több mint 51 percet töltött a pályán, ezalatt kilenc gólt dobott. A kapus Silje Solberg kiválóan védett, 41 százalékos hatékonysággal hárította a lövéseket.

KÉZILABDA
NŐI NB I, 12. FORDULÓ
Győri Audi ETO KC–MTK Budapest 31–25
(17–10)
Győr, 1907 néző. Vezette: Őri, Pozdena
GYŐR: SILJE SOLBERG 3 – GYŐRI-LUKÁCS 9, Gros 2 (2), Oftedal 3, Broch 3, Nze Minko 4, Fodor Cs. 3. Csere: Haugsted 2, Blohm 2, Schatzl Nadine, Deszpotovics, Ogonovszky, Farkas J. Edző: Ambros Martín
MTK: Győri B. – Grosch 1, SZABÓ K. 7, Simon P. 2, Szabó L. 1, PÁL T. 8 (3), Sallai. Csere: Suba (kapus) 1, Mazák-Németh, Dakos 1, Román 1, Mészáros-Mihálffy 1, Pelczéder 1, Juhász E. 1, Kobela. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–2. 12. p.: 9–3. 16. p.: 10–5. 26. p.: 15–9. 37. p.: 21–13. 45. p.: 26–16. 52. p.: 29–18. 56. p.: 29–21
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
MESTERMÉLEG
Ambros Martín:
– Komolyan kellett vennünk az FTC ellen vitézkedő MTK-t, és sikerült is vele jó mérkőzést játszani. A második félidőben a sok kiállítás nehezítette a folyamatos játék kialakulását, a fővárosiak ebben az időszakban igazolták jó formájukat és faragni tudtak a hátrányukból.
Vágó Attila: – Az első félidőben meglátszott csapatomon a három napon belüli második nehéz összecsapás, a lányok fáradtan mozogtak, hiányzott a dinamika, kimaradtak a helyzetek. A szünet után már volt tartásunk, sikerült feljebb zárkóznunk és szoros eredményt elérni.

Siófok KC–Érd 31–26 (18–12)
Siófok, 700 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
SIÓFOK: Rajcic – Such 4, Papp N. 2, Debreczeni-Klivinyi 4, Ndiaye 2, Miloszavljevics 5, Mavsar 11 (8). Csere: Csapó (kapus), Kojics, Sirián, Juhász F., Török, Kajdon 3, Abdourahim, Wald, Puhalák. Edző: Uros Bregar
ÉRD: Horváth-Csapó – Dávid-Azari 12 (1), Paróczy 1, Csiszár-Szekeres, Horváth D., Ábrahám 2, Fekete 4. Csere: Hadfi, Kántor (kapusok), Kopecz 2, Puskás 1, Gerencsér, Sztankovics, Csáki Zs. 3, Csáki L., Kiss D. 1. Edző: Simics Judit
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 9. p.: 4–4. 15. p.: 10–5. 24. p.: 13–10. 39. p.: 20–18. 51. p.: 27–21
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/8, ill. 2/1
Uros Bregar:
– Az elsődleges taktikai feladat volt, hogy megállítsuk Kopecz Barbarát, azt hiszem, ez sikerült. Az Érd mindkét szélen erős volt, de ez nem ingatott meg minket. Az első félidő rendben volt, a második miatt egy kicsit mérges vagyok, mert hagytuk, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe. Mégis örülök, mert nyertünk és fontos két pontot szereztünk.
Simics Judit: – A Siófok esélyeshez méltóan játszott. Nekünk voltak jó szakaszaink, ezekből kell továbblépnünk.

Praktiker-Vác–Moyra-Budaörs 26–20 (15–11)
Vác, 150 néző. Vezette: Felhő, Öcsi
VÁC: Pásztor – DIÓSZEGI 6, Ballai B. 3 (1), Marincsák 4 (1), Helembai 4, KUCZORA 6, Ballai A. 2. Csere: CSIZMADIA F. (kapus), Kovalcsik, Kurucz, Bánfai, Schatzl Natalie 1. Edző: Herbert Gábor
BUDAÖRS: Vártok R. – Szabó-Májer, Pálos-Bognár 3, Mlinkó 2, Zsigmond 2, Szabadfi, Hudák 1. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), SZEKERCZÉS 3 (1), Braun 2, Vártok T. 1, Bánfai V., Smid, SCHNEIDER 5 (1), Gorilska 1. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 10. p.: 1–2. 14. p.: 5–3. 20. p.: 7–7. 29. p.: 15–10. 39. p.: 17–14. 46. p.: 18–16. 50. p.: 20–17. 54. p.: 21–19. 57. p.: 25–20
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 4/4
Herbert Gábor:
– Nem ez volt a bajnokság legszínvonalasabb találkozója, inkább a küzdő jelleg dominált. Sok üres kapus helyzet és hétméteresek kihagyásával tettük nehézzé a saját dolgunkat. Eldönthettük volna az összecsapást, amikor a Budaörs szorossá tette a mérkőzést, azonban látványosan szenvedtünk a nyitott védelmükkel szemben.
Buday Dániel: – Küzdelmes meccs volt, sok egyéni hibával játszottunk. A második félidőben volt egy olyan időszak, amikor felzárkózhattunk volna, de elrontottunk a ziccereket, amelyekkel egy gólra megközelíthettük volna a Vácot, utána pedig a hazai csapat ismét elment négy-öt találattal.