Női kézi NB I: 27 gólt lőttek az FTC-szélsők a sereghajtó ellen

M. D.M. D.
2021.04.03. 17:28
Márton Gréta egy félidő alatt tíz gólt dobott Békéscsabán (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Ferencváros 41–23-ra nyert Békéscsabán a női kézilabda NB I-ben szombaton.

SOROZATBAN NEGYEDSZER KAPOTT KI AZ ÓVÁR

A Mosonmagyaróvár 30–27-re kikapott a Vác otthonában. A hazaiaknál a szerb Szanja Radoszavljevics mind a tíz lövését gólra váltotta, Szabó Laura nyolc, a vendégeknél Tóth Eszter szintén nyolc gólt szerzett.

Az óváriak február közepén 12 győzelemmel és egy vereséggel a tabella élén álltak, azóta viszont sorozatban negyedszer veszítettek.

Az MTK házigazdaként 37–35-re legyőzte a Kisvárdát. A mezőny legeredményesebb játékosa a kisvárdai Szabó Nina volt 11 találattal, a fővárosiaknál Szekerczés Luca kilenc gólt szerzett.

MTI

A zöld-fehérek meccskeretéből Szucsánszki Zita és a Fehérvár ellen vállsérülést szenvedő Kovacsics Anikó mellett a harmadik klasszikus irányító, Tóth Nikolett is hiányzott – neki a fradi.hu beszámolója szerint össze kellett varrni a felszakadt kezét –, de a mérkőzés így is nagyon egyoldalúan alakult.

Az első félidőben tíz találatig jutó Márton Gréta vezérletével az FTC a szünetben hatgólos előnyben volt (20–14) – igaz, előtte tízzel is vezetett már (18–8) –, majd a fordulás után a másik három szélső, Schatzl Nadine (6), Angela Malestein (3) és a tavaly nyáron éppen Békéscsabáról szerződtetett Kovács Anett (8) is hozzátette a magáét a sikerhez, ők négyen összesen 27 gólt vállaltak magukra a 41 ferencvárosi találatból.

Emily Bölk (53:47 perc) és Háfra Noémi (48:38) megint sok időt töltött együtt a pályán, rajtuk kívül egyik ferencvárosi sem játszott 35 percnél többet.

A Fradi szerdai, Érd elleni bajnoki mérkőzését elhalasztották, így Elek Gábor csapata legközelebb egy hét múlva, a Vác ellen lép pályára a Magyar Kupában.

NŐI KÉZILABDA NB I
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–41 (14–20)
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. V:
Benya-Hantos, Rózsahegyi
BÉKÉSCSABA: Szabó D. – Andróczki 1, Iván 3, T. Radojevics 2 (2), J. AGBABA 5, I. Mitrovics 2, Szabó P. Csere: Mistina K., Csizmadia (kapusok), Giricz 1, Kukely A. 2 (1), TÖRÖK F. 3, Bucsi 3 (1), Csepregi 1. Edző: Vida Gergő
FTC: JANURIK – Malestein 3, Háfra N. 2, Stolle 3, Behnke, BÖLK 4, MÁRTON G. 10. Csere: Bíró B. (kapus), Csiszár-Szekeres, Klujber 2, KISFALUDY 2, Ballai B. 1, Schatzl Nadine 6 (2), KOVÁCS ANETT 8. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–4. 11. p.: 3–7. 17. p.: 5–11. 24. p.: 8–18. 27. p.: 12–18. 34. p.: 14–24. 39. p.: 14–28. 47. p.: 18–33. 52. p.: 20–37
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2
Vida Gergő:
– Nem is kaphattunk volna jobb ellenfelet az MTK elleni szerdai mérkőzés előtt, mint a hasonló stílusban játszó Ferencváros. A visszarendeződésekkel elégedett voltam, de sok gólt kaptunk, szerettem volna, ha megússzuk negyven alatt. Ha ezt a játéksebességet át tudjuk vinni a következő mérkőzésre, akkor képesek lehetünk meglepetést szerezni.
Elek Gábor: – Mivel elveszítettük az irányítóinkat, ezért speciális összetételben kellett pályára lépnünk. Arra törekedtünk, hogy feszes védekezésből rengeteget fussunk. Nem volt mindegy, hogy milyen képet mutatunk, az első félidő végén a csabai hat kettes gólsorozat kicsit bosszantó volt, de a szünet utáni játékunkkal már elégedett voltam.

VÁCI NKSE-MOTHERSON–MOSONMAGYARÓVÁRI KC 30–27 (14–11)
Vác, zárt kapuk mögött. V:
Altmár, Horváth M.
VÁC: Bukovszky – DIÓSZEGI 4, Hámori 1, HELEMBAI F. 4, Lakatos R., Kácsor 2, RADOSZAVLJEVICS 10. Csere: Bálint A. (kapus), Bárdy, SZABÓ LAURA 8 (4), Aron 1, Szondi. Edző: Szilágyi Zoltán
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Katona, KOVÁCS P. 6, TÓTH ESZTER 8 (5), HORVÁTH B. 5, Szarková 1, Stranigg 3. Csere: Soltész K. (kapus), Gyimesi, Lancz 2, Hudák, Sirián, Kellermann, Domokos D. 2. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 9. perc: 1–3. 18. p.: 7–6. 23. p.: 10–8. 32. p.: 16–12. 42. p.: 21–16. 50. p.: 27–19. 54. p.: 27–23
Kiállítások: 8 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/5
Szilágyi Zoltán:
– Büszke vagyok, mert feszült hangulatú mérkőzésen a jó erőkből álló közvetlen riválisunk ellen sikerült nyerni. Jól, időnként remekül védekeztünk és a második félidő közepén a megszerzett labdákkal jelentős előnyt harcoltunk ki. A hajrában már kevésbé koncentráltunk és ezt a szokás szerint végig kiválóan küzdő mosoniak jól használták ki a hátrányuk csökkentésére.
Gyurka János: – Bár megérdemelten nyertek a hazaiak, bosszús vagyok, mert alapjaiban változtatta meg a játék képét és a taktikánkat Simona Szarková kizárása. Ezt követően hullámzó volt mind a mérkőzés, mind a teljesítményünk. A küzdeni tudásunk dicséretes, de sok volt a ki nem kényszerített hiba a játékunkban. Annak örülök, hogy a hosszú kihagyás után láthatóan egyre inkább utolérjük magunkat.

MTK BUDAPEST–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 37–35 (19–17)
Népfürdő utca, zárt kapuk mögött. V:
Bíró Á., Kiss O.
MTK: Győri B. – Juhász Eszter 3, SZEKERCZÉS 9, DAKOS 6, Marincsák 3, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 7, Pelczéder 1. Csere: Suba (kapus), Szabados 1, PÁL T. 6 (2), Sallai, Bujdosó-Gerháth 1, Sári. Edző: Golovin Vlagyimir
KISVÁRDA: Pásztor B. – UDVARDI 4, Habánkova 3, Termány 1, Siska 1, DOMBI L. 5, Bouti 2. Csere: Mátéfi D. (kapus), Milosevics 3, Mihálffy 3, SZABÓ NINA 11 (3), Dombi K. 1, Zavaczki 1. Edző. Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–3. 14. p.: 11–6. 20. p.: 14–12. 37. p.: 23–23. 48. p.: 28–26. 56. p.: 35–32
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Golovin Vlagyimir:
– Védekezésben nem tudtuk megvalósítani a megbeszélteket és az is tény, hogy minden meccsen nem lövünk ennyi gólt. Teljesítményünk hullámzó volt, így nehéz győzelmet arattunk.
Bakó Botond: – Kaptunk harminchét gólt, és ez eldöntötte, hogy ki nyeri a mérkőzést, máskor másfél meccsen nem szoktunk ennyit kapni. Bármit próbáltunk védekezésben, nem működött. A támadások rendben voltak, de egy hónap szünet után védekezésben feltétlenül javulnunk kell.

1. Győr 17 17 620–331 +289 34
2. FTC 17 16 1 592–386 +206 32
3. Siófok 19 13 6 601–510 +91 26
4. Mosonmagyaróvár 17 12 5 495–468 +27 24
5. Vác 18 12 6 535–514 +21 24
6. MTK 17 11 1 5 531–531 0 23
7. Debrecen 16 10 1 5 469–421 +48 21
8. Kisvárda 18 6 12 439–500 –61 12