Női kézi MK: új edző, nagy fordítás – siófoki továbbjutás

2021.11.09. 20:12
Wald Kíra szerezte a siófokiak győztes gólját (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
A mozgalmas napokat élő Siófok – immár az új vezetőedző, Uros Bregar irányításával – ledolgozta félidei négygólos hátrányát, és Wald Kíra 15 másodperccel a vége előtt szerzett találatával 29–28-ra legyőzte az Alba Fehérvárt a női kézilabda Magyar Kupa 3. fordulójának keddi játéknapján. A siófokiak mellett a Dunaújváros és a NEKA jutott tovább kedden – utóbbinak a 24–24 is elég volt a szintén NB I/B-s Gárdony-Pázmánd ellen, mert a versenykiírás értelmében azonos osztályú csapatok döntetlenje esetén a vendégcsapat jut tovább.

A győztesek bejutottak a negyedik fordulóba (január 26.), amelyben már az MTK, a DVSC, aMosonmagyaróvár és a Vác is pályára lép.

Az FTC és Győr az 5. fordulóban, azaz a negyeddöntőben (március 9.) csatlakozik a mezőnyhöz. A négyes döntő mérkőzéseit május 28–29-én játsszák le.