Női kézi Európa-liga: Tomori remekelt, a Siófok hattal nyert

2021.04.02. 20:45
Tomori Zsuzsanna volt a mérkőzés egyik, ha nem a legjobbja (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
A Siófok KC 32–26-ra nyerni tudott az orosz GK Asztrahanocska ellen a női kézilabda Európa-liga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A mérkőzést az orosz csapat kezdte jobban, amely az első percekben ellépett két góllal, majd egy ideig megtartotta ezt az előnyt, de nem sokkal később feljebb kapcsolt a Siófok, s a szünetre már kétgólos előnye volt a magyar együttesnek.

A második játékrészben sokkal könnyebben sikerült átlépnie ellenfele védelmén a Siófoknak, amely a hajrára jelentős előnyt szerzett, végül hattal nyert 32–26-ra. A mérkőzés egyik, ha nem a legjobbja Tomori Zsuzsanna volt, aki tíz lövésből kilenc gólig jutott.

KÉZILABDA
NŐI EURÓPA-LIGA, NEGYEDDÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉS

ASZTRAHANOCSKA (orosz)–SIÓFOK KC 26–32
(14–16)
Siófok, zárt kapuk mögött. V: Manea, Iliescu (románok)
ASZTRAHANOCSKA: Anoskina – Levcsenko, ZELENKOVA 7, I. NYIKITYINA 4, A. Debelic, Jezsikava 2, Szamohina 5 (2). Csere: Rjabceva (kapus), Kornyejeva 2 (1), Sztelman 1, Kainarova, Malasenko 3, Fanyina 2. Edző: Vlatko Djonovics
SIÓFOK: SZIKORA – Böhme 2, Kiss N. 4, TOMORI 9, JEZIC 6, Niombla 4 (2), HÁRSFALVI 4. Csere: Tóth G. 1, Mazák-Németh Cs., Such 1, Horacek 1. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása: 7. perc: 4–1. 14. p.: 8–6. 18. p.: 8–9. 25. p.: 12–14. 34. p.: 16–19. 41. p.: 19–24. 44. p.: 22–25. 50. p.: 24–30
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2