Női kézi Európa-liga: az Ikast nyerte meg a dán házidöntőt

K. Zs.K. Zs.
2023.05.14. 20:02
A Herning-Ikast nyerte meg a női kézilabda Európa-liga 2022–23-as idényét, miután a vasárnap esti grazi döntőben 31–24-re legyőzte a szintén dán Nyköbinget.

A Nyköbing remek első félidőt produkált, volt, hogy öt góllal is vezetett (14–9), aztán a szünet után, ha nem is rögtön, jött a fordulat: 19–18-as Nyköbing-vezetésnél zsinórban öt gólt lőtt az Ikast, és a folytatásban nem engedte ki kezéből a vezetést.

A tavaly a harmadik helyet megszerző Ikast sorozatban 11 mérkőzést nyert meg az Európa-ligában – az idei kiírásban oda-vissza megverte a Mosonmagyaróvárt, majd a Siófokot is –, és 2002, valamint 2011 után harmadszor hódította el a serleget.

A 3. helyet a Dortmund szerezte meg, miután a remek napot kifogó, 24 lövést védő Yara ten Holte vezérletével ötgólos győzelmet aratott a szintén német Thüringer HC ellen.