Női kézi El-sel.: idegenben is kikapott, így búcsúzott az MTK

CS. M.CS. M.
2021.11.20. 15:32
Búcsúzott az MTK (Fotó: Dömötör Csaba)
Az MTK Budapest 34–29-re kikapott idegenben a dán Herning-Ikasttól a női kézilabda Európa-liga-selejtező 3. fordulójának visszavágóján, így búcsúzott a sorozattól.

Az első meccset a dánok nyerték, 34–27-re, így az MTK-nak nagy bravúrra lett volna szüksége a Herning-Ikast otthonában.

A budapestiek tartották magukat, a mérkőzés elején 4–1-re is vezettek, a félidőre pedig döntetlennel vonultak a csapatok. A folytatásban aztán kijött a kettejük közti különbség és hasonló eredmény született, mint az odavágón: 34–29-re nyertek, így továbbjutottak a dánok.

NŐI EURÓPA-LIGA-SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
HERNING-IKAST HB (dán)–MTK BUDAPEST 34–29 (13–13)
Ikast,
1010 néző. V: R. Geraets, P. Geraets (hollandok).
IKAST: Englert – Brandt 2, Skogrand 4 (2), N. Kristensen 4, Iversen 1, Lindqvist 3, Bakkerud 2. Csere: Ryde (kapus), Scaglione 1, V. Johansen 1, Axnér 5, S. Petersen 3, L. Johannsen, Simonsen, Frey 4, Hougaard 4. Edző: Kasper Christensen
MTK: Győri B. 1 – Juhász Eszter 2, Kekezovics 3, Marincsák 5, Szabó Laura, Koronczai 4, Pelczéder. Csere: Rutka-Győrffy (kapus), Sallai N. 1, Bujdosó-Gerháth, Pál T. 6 (1), Kürthi 2, Bánfai K. 1, Dakos 4, Mazák-Németh. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 10. p.: 3–4. 14. p.: 6–6. 17. p.: 6–7. 20. p.: 9–7. 25. p.: 9–9. 40. p.: 19–20. 50. p.: 26–21. 53. p.: 27–23. 56. p.: 31–26.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Továbbjutott: az Ikast, kettős győzelemmel (68–56-os gólkülönbséggel)
Golovin Vlagyimir: – Végig becsülettel küzdöttünk, de a mérkőzés végére elfáradtunk, győzött a rutinosabb ellenfél.