Női kézi El: ez ám a feltámadás! Nyolcgólos hátrányból ikszelt a Vác

2024.01.07. 19:52
Kuczora Csenge (labdával) és Tyiskov-Helembai Fanny is hét gólt szerzett, csapata vezére volt (Fotó: Földi Imre)
A női kézilabdázók Európa-ligája csoportkörének 1. fordulójában a hazai pályán szereplő Vác nem mindennapi feltámadást produkált a horvát Podravka Koprivnica ellen: a kaproncaiak a második félidő közepén már nyolccal is vezettek, s még hét perccel a vége előtt is hétgólos volt az előnyük, de a váciak óriási hajrával döntetlenre mentették a meccset – Csíkos Luca 11 másodperccel a dudaszó előtt egyenlített.

Az Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában a Vác fogadta a Podravka Koprivnicát és illedelmes házigazdának bizonyult, mert a kaproncaiak hamar magukhoz ragadták a kezdeményest, s egy-két góllal rendre a váciak előtt jártak. Akik aztán 20 perc játék után fordítottak, ám 9–8-nál volt az egyetlen pillanata a mérkőzésnek, amikor a hazaiaknál volt az előny.

A szünetre egygólos vendégvezetéssel fordultak a felek, ám a szünet után néhány percen belül kiderült, a horvátok sokkal frissebben érkeztek a folytatásra. Tina Barisicék 14–14 után négy perc alatt öt gólt dobva megléptek, míg a váciak egyszer sem voltak eredményesek. Eldőlni látszott tehát a mérkőzés, pláne, amikor a hajrára fordulva, 12 perccel a vége előtt nyolc góllal, 25–17-re mentek a vendégek. A váciak azonban nem adták fel, s a meccsen egyaránt hét gólig jutó Tyiskov-Helembai Fanni, valamint Kuczora Csenge vezetésével nagy hajrába kezdtek. A horvátok még hét perccel a vége előtt is hét góllal mentek, ám arra talán ekkor még senki nem gondolt, hogy 21–28-as állás után már csak a magyar csapat lesz eredményes. Pedig pont ez történt, Kuczoráék egyre közelebb zárkóztak a leblokkoló ellenféllel szemben, s 11 másodperccel a lefújás előtt Csíkos Luca góljával sikerült az egyenlítés, 28–28 lett a vége.

NŐI KÉZILABDA,
EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Praktiker-Vác–Podravka Koprivnica (horvát) 28–28 (12–13)
Vác, 600 néző. Vezette: Jerlecki, Labun (lengyelek)
VÁC: BUKOVSZKY – Such 2, Ferenczy F. 2, TYISKOV-HELEMBAI 7, KUCZORA 7 (2), Marincsák 3, Ballai A. 1. Csere: Győri A., Csizmadia F. (kapusok), Csíkos 1, Kovalcsik J. 2, Kovács Anikó, Ballai B. 2, Bánfai K. 1. Edző: Herbert Gábor
KOPRIVNICA: BESEN – Zadravec 3, Franusic, Senvald 4, A. Pandza 2, BARISIC 9 (2), Simara 1. Csere: Tucakovic (kapus), K. PANDZA 6 (2), L. Kalaus 1, Popovic, Vukovic, Mamic 2. Edző: Ivica Obrvan
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 9. p.: 5–5. 17. p.: 7–8. 22. p.: 9–8. 28. p.: 11–11. 35. p.: 14–16. 41. p.: 15–21. 48. p.: 17–25. 53. p.: 21–28. 58. p.: 25–28.
Kiállítások:
10, ill. 18 perc.
Hétméteresek:
3/2, ill. 5/4
Herbert Gábor: – Döntetlen után szokták kérdezni, hogy félig üres vagy félig tele van-e a pohár. Most úgy érzem, félig tele van. Örülök annak, hogy a hajrában hatalmasat küzdött a csapatom és nagy hátrányból jött vissza. Az is örömteli, hogy egymásra találtunk a szurkolótáborunkkal. Bízom benne, ezzel az attitűddel tudjuk folytatni a küzdelmeket a Magyar Kupában, a bajnokságban és a nemzetközi sorozatban is.

A csoport másik meccsén szombaton a norvég Storhamar 27–26-ra legyőzte a dán NFH Nyket.