Női kézi El: a Mosonmagyaróvár kikapott első norvégiai meccsén

2022.02.04. 21:37
Tóth Eszter ötször volt eredményes (Fotó: Török Attila, archív)
Elszenvedte első vereségét a Mosonmagyaróvár a női kézilabda Európa-liga csoportkörében, miután 31–25-re kikapott idegenben a norvég Solától. Az ellenfél klasszis szélsője, Camilla Herrem 12 gólt lőtt, az MKC legalább a második félidőt meg tudta nyerni. A két csapat vasárnap újra megmérkőzik egymással.

A koronavírus által sújtott, az utóbbi időszakban a Budaörstől és a Fehérvártól is vereséget szenvedő MKC-ból Stranigg Zsófia és Lancz Barbora hiányzott, és a kisalföldi csapaton látszódott, hogy még nincs abban a formában, mint az idény első részében.

A norvég ligában harmadik Sola már a meccs elején megmutatta az erősségeit, gyors indulásokkal hamar elhúzott 5–1-re, Gyurka Jánosnak öt perc után időt kellett kérnie. Az ellenfél más ritmusban játszott, de az Óvár edzője így is hiányolta az ütközéseket védekezésben a játékosaitól. Tanja Aszanin vezérletével volt egy jobb sorozata a magyar együttesnek, de utána Camilla Herremék a szünetig újra elléptek héttel (beszédes adat, hogy az Óvár mindössze 42 százalékkal lőtt az első félidőben). Az olimpiai-, világ- és Európa-bajnok balszélső kínai figurából is be tudott találni.

embed_kod=
|
nso_uj_cikk_embed
mceBlockPasteEnd

Érdekes hangulatot kölcsönzött a mérkőzésnek, hogy a támadások nagy részében szólt a hangos zene, és nem csak amikor a Solánál volt a labda. Az Óvár a második játékrész elején egy négyes sorozattal megfelezte a különbséget, de továbbra is sok volt a tehcnikai hiba a játékában, így a hajrára már a norvégok fordulhattak rá plusz kilenccel. A záró tíz percben legalább azt elérte az MKC, hogy a második félidőt megnyerje.

Herrem végül tizenkét góllal zárt, Kristina Sirum Novak nyolcig jutott, az Óvárban Tót Eszter ötször talált be. Vasárnap újra összecsap a két csapat.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, A 3. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–SOLA HK (norvég) 25–31 (10–17)
Sola,
400 néző. V: Lidacka, Lesiak (lengyelek)
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Kojics, Aszanin 4, Török L 1, KOVÁCS P. 5, Tóth G. 3, Hajtai 3. Csere: Mistina (kapus), TÓTH E. 5, Pásztor 1, Mihály 2, Csekő 1, Milics. Edző: Gyurka János
SOLA: FROLAND – MAGNUSSEN 6, SIRUM NOVAK 8, Seirstad Wiik, HOLGERSEN DANIELSEN 2, Deila 2, HERREM 12 (4). Csere: Haug Lerstad (kapus), Barka, Gundersen, Gudmestad, Jensen 1. Edző: Steffen Stormo Stegavik
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 7. p.: 1–5. 12. p.: 4–7. 16. p.: 5–10. 20. p.: 5–13. 24. p.: 8–15. 35. p.: 13–18. 41. p.: 16–21. 45. p.: 16–22. 55. p.: 21–28.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/0
Gyurka János:
– Készültünk arra, hogy nagy sebességgel fog játszani a norvég csapat, de különösen a találkozó elején sajnos sem fejben, sem fizikailag nem tudtuk velük felvenni a versenyt. Csapatunk tartását azonban megmutatta, hogy később többször felzárkóztunk és így összességében elfogadható különbséggel kaptunk ki egy nálunk jelenleg jobb csapattól.

1. Sola (norvég) 3 3 95–75 6
2. Mosonmagyaróvár 3 2 1 85–80 4
3. Besancon (francia) 3 1 2 90–104 2
4. Lok. Zagreb (horvát) 3 3 64–75 0