Női kézi Eb: a végére elfáradtak a románok Norvégia ellen

B. L.B. L.
2020.12.07. 21:59
Carmen Martín 12 lövésből 12 gólt szerzett a csehek ellen (Fotó: Kolektiff images)
A női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének 3. fordulójában a spanyol válogatott 27–24-re legyőzte Csehországot. A németek ikszeltek a lengyelekkel, akik így a csehekhez hasonlóan kiestek. Az esti meccseken a románok a végére elfáradtak Norvégia ellen, míg az oroszok a svédeket is legyőzték.

B-CSOPORT

A világbajnoki döntős együttes a meccs elején rendre magához ragadta a kezdeményezést (5–4), de a csehek egy ötgólos szériával fordítottak (5–9), s a szünet előtt már hattal is vezettek (10–16). Ekkora volt a különbség még a 41. percben is (16–22), ekkor azonban Carmen Martín (12) és Nerea Pena (4) a hátára vette a csapatot, és27–24-re győztek a spanyolok, akik egy ponttal várják a második szakaszt.

D-CSOPORT

A meccs előtt pont nélküli lengyelek gyorsan bekezdtek, a 6. percben 3–0-ra vezettek a németek ellen, majd Marta Gega találata már 6–2-es fórt jelentett a 11. percre. A félidő további részében viszont már csak Karolina Kochaniak tudott betalálni, ő is csak kétszer, így a szünetre a németek fordítottak (9–8). A lengyelek hátrányban sem adták fel, és Aleksandra Rosiak találatával egy 3–0-s széria végén 15–13-ra vezettek és még az 51. percben is előnyben voltak (16–17). Ezt követően viszont már csak futottak az eredmény után, és bár az utolsó percben Rosiak egyenlített, a fordításra nem maradt idő (21–21). A németek két pontot visznek magukkal a középdöntőbe.

A 20.30-AS MECCSEKEN

B-CSOPORT

Azoroszok3–3 után állva hagyták asvédeket(11–5), de utóbbiak Lundström vezérletével szépen fokozatosan kapaszkodtak, és a fordulást követően utol is érték ellenfelüket (15–15). Dmitrijeva gyorsan berámolt hármat, hogy azért nagy gond ne legyen, és bár innen egyre még félzárkóztak a svédek, az újabb és újabb orosz találatokkal már nem bírták az iramot(30–26).

D-CSOPORT

Elképesztő iramban kezdtek a csapatok a Románia–Norvégia meccsen, az 5. percben már 4–4 gólnál jártak a felek, ezt követően sikerült előkerülni a védelmeknek is, olyannyira, hogy szomszédunk a 12. percig csak egy gólt szerzett (5–8). Kétségbe ettől nem estek, negyedórányi játék után ismét fej fej mellett álltak a csapatok (8–8), s időközben Neagu is megtörte a jeget. Nora Mörkék egy 4–0-s szériával ismét elléptek ellenfelüktől, nem kis mértékben köszönhetően az első 20 percben öt blokkot is jegyző Frafjordnak (8–12), de Buceschi bombáival kapaszkodtak és a szünet előtt egyenlítettek a románok (13–13). A második félidő lényegesen lassabban indult, negyedóra alatt Herrem azért lőtt ötöt a hat norvég találatból, és bár erre Ostase még felelt (18–19), ezt követően már csak Popa volt eredményes, kétszer, miközben a végére sorra szerezték a gólokat a norvégok, akik a harmadik meccsüket is meggyőző különbséggel nyerték meg (20–28).

A norvég sikerből főszerepet vállalt az erre a meccsre becserélt Katrine Lunde, aki 15 védéssel a találkozó legjobbja címet is kiérdemelte.