Női kézi Eb: Dánia elsöpörte a spanyolokat, versenyben az elődöntőért

N. T.N. T.
2020.12.13. 22:11
Radicsevics a rá jellemző fanatizmussal játszott (Fotó: Kolektiff images)
Montenegró megszerezte első pontjait a dániai női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében, miután jó játékkal 31–25-re legyőzte Svédországot az 1. csoportban. Az esti meccsen Dánia tíz góllal múlta felül a spanyolokat, így a házigazda továbbra is versenyben van az elődöntőért.

Montenegró nagy elánnal vetette bele magát a küzdelembe Svédország ellen, és a két kiváló szélső, Jovanka Radicsevics valamint Majda Mehmedovics góljaival hamar előnybe került. A svédek ezzel szemben eléggé szétesetten játszottak az első félidőben, sok volt a technikai hibájuk is, amit megbüntetett Kim Rasmussen együttese, amely hozta a rá jellemző agresszív védekezést,

Montenegró már a szünetben is hattal vezetett, az előnye nyolc is volt a második játékrészben, ám a svédek 24–20-ra vissza tudtak jönni. Közelebb azonban nem, Jaukovicsék a végére visszaállították a félidei előnyüket (31–25).

A korábbi győri Radicsevics 12 lövésből 11 gólig jutott, megérdemelten lett a meccs embere, míg a debreceni Jelena Deszpotovics három találatig jutott. A svédeknél a beálló Linn Blohm volt a legeredményesebb nyolc találattal.

Toft 55 százalékkal védett a spanyolok ellen (Fotó: Kolektiff images)

Az esti meccsen a házigazda dánok egyértelmű győzelmet arattak a spanyolok felett. Jesper Jensen csapata már az első félidő után hattal vezetett, és a folytatásban még tovább is nőtt a különbség. A dánok sokszor megfutották ellenfelüket, a spanyolok nem tudták feltartóztatni őket.

A végül magabiztos, tízgólos (34–24) sikerben főszerepet vállalt a kapus Sandra Toft, aki 12 védéssel 55 százalékon zárt, megérdemelten választották meg a meccs emberének. A győri Anne Mette Hansen mindhárom kísérletéből gólt ért el.

A dánok így tapadnak a francia, orosz duóra, és az utolsó fordulóban az oroszok ellen harcolhatják ki az elődöntőt.