Zárásként a norvégok könnyedén legyőzték a mieinket

BORBÉLY LÁSZLÓ (percről percre), NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló)BORBÉLY LÁSZLÓ (percről percre), NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló)
2020.12.15. 20:15
Nem volt esélyünk a norvégok ellen (Fotó: AFP)
A női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének zárásán a norvég válogatott magabiztosan, 32–21-re legyőzte a magyar csapatot. A hibátlanul menetelő északiak az első tíz percet 7–1-gyel zárták, és végül a második félidőt is megnyerték. A mieink a 10. helyen végeztek a tornán.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
2. CSOPORT (KOLDING)
NORVÉGIA–MAGYARORSZÁG
32–21 (17–9)
Kolding, zárt kapuk mögött. V: Hrisztidi, Papamateu (görögök)
NORVÉGIA: SILJE SOLBERG – SKOGRAND 5 (2), N. MÖRK 7 (4), S. Oftedal 1, Brattset 1, Reistad 2, HERREM 5. Csere: Katrine Lunde (kapus), Frafjord, Sanna Solberg 1, H. Löke 2, Arntzen 2, Aune 2, Tomac, M. Jacobsen 1, BREISTÖL 3. Szövetségi kapitány: Thorír Hergeirsson
MAGYARORSZÁG:
Szikora – Faluvégi D. 3, Háfra N., Csiszár-Szekeres, Helembai F., KOVACSICS 7 (1), Márton G. Csere: BÍRÓ B. (kapus), Klujber 5 (2), Szöllősi-Zácsik 1, Tomori 2, Lakatos R. 1, Kácsor, Lukács V., Schatzl Nadine 1, Tóvizi P. 1.Szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc:
4–0. 10. p.: 7–1. 14. p.: 10–5. 21. p.: 14–5. 40. p.: 23–13. 50. p.: 25–18. 54. p.: 27–20
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 5/3

Abban a tudatban léphettünk pályára a norvégok elleni középdöntős záráson, hogy a csoport ötödik helyénél már nem végezhetünk előrébb, pusztán az volt a kérdés, hogy a spanyolokkal szemben milyen lesz a gólkülönbségünk, ezen múlt, hogy a 9. vagy a 10. pozícióban zárjuk a tornát.

Ezzel szemben a norvégok már szombaton bebiztosították a csoportelsőségüket és a továbbjutásukat, így hat napjuk van a pénteki elődöntőre való felkészülésre, s ennek egy fontos állomásaként tekintettek a mieink elleni meccsre. Tehát arra nem számíthattunk, hogy majd rápihennek az éremcsatákra. A találkozó előtt lecserélték a koronavírus-fertőzés miatt sokat kihagyó győri Veronica Kristiansent, és a Vipers irányítója, Marta Tomac került be a keretükbe.

Szikora Melindával kezdtünk a kapuban, védekezésben pedig Klujber Katrin jött ki zavaróba, de nem igazán működött ez a felállás. Arról nem is beszélve, hogy támadásban az első tíz perc alatt hat labdát is eladtunk, ebből pedig átrohantak rajtunk a norvégok. Már a kilencedik percben időt kellett kérnünk, ekkor 6–1-re vezettek a norvégok. Szikora általában kiszolgáltatott helyzetben volt, ám így is megfogott pár labdát, ami nélkül még nagyobb lett volna a különbség.

Jöttek a cserék, Tomori Zsuzsanna védekezésbe, majd jobbátlövőben is fennmaradt, valamint Szöllősi-Zácsik Szandra és Lakatos Rita a belső posztokra. A norvégok felállt fal ellen is bántóan könnyen kerültek ziccerbe, ráadásul a megszerzett labdákból továbbra is gyakran tudtak élni a kedvenc fegyverükkel, a gyors lerohanásokkal. Különösen a balszélső Camilla Herrem lubickolt az indítások után.

Egyre nőtt a különbség a két csapat között, kilenc is volt a norvégok előnye, itt sikerült megfogni az állást. Kevesebb lett az eladott labda, Tomori stabilitást adott támadásban, Faluvégi Dorottya és Kovacsics Anikó gólokat tudott lőni, így a norvégok gyengébbik sorával szemben tartani tudtuk az eredményt, és a szünetben 17–9-es hátrányban voltunk.

A második játékrész már biztatóbb képet mutatott, jobban meccsben voltunk az északiakkal, az más kérdés, hogy közelebb nem tudtunk férkőzni. Bíró Blanka a kapuban tette hozzá a magáét, elöl pedig Klujber és Kovacsics Anikó révén voltunk eredményesek. Beállóban a szokásos nagy harcot kellett vívnunk Heidi Lökével, aki ha megkapta a labdát, általában csak szabálytalanul tudtuk megállítani.

Miután a védekezésünk stabilabbá vált, támadásban is felbátorodtunk, voltak szép akcióink. Az utolsó percek ismét a norvégoké voltak, akik végül a második harminc percet is megnyerték, és 32–21-es sikerrel készülhetnek tovább a dánok elleni elődöntőre. A mieink a 11 gólos vereséggel, hatból két győztes mérkőzéssel a 10. helyen zárták az Eb-t.

A mezőny legeredményesebb játékosa Nora Mörk volt, aki nyolc lövésből hét gólt dobott. A Győri ETO norvég játékosai közül Stine Oftedal és Kari Brattset is egy-egy gólt szerzett, Silje Solberg pedig 19-ből tíz lövést védett.

58. Mörka jobb alsóba lőtt. 20–30
58. Helembai esett el a hatoson belül, hetes és két perc.
57. Szöllősi-Zácsik eladja, Herrem kap egy medvepuszit kontrában.
56. Kovacsics lövését is védi Lunde. Aunéét pedig Bíró!
55. Kovacsics betörésébe most nem fújnak bele, Löke pedig ziccert értékesít. 20–29
55. Herremmost megkapja a labdát, az meg gól. 20–28
54. Klujberbepattintja. 20–27
54. Eladott norvég labda, de az indításból nem tudunk könnyű gólt szerezni.Kovacsics hetest harcolt ki.
53. Klujber parádésan tört be, de Lunde ezt is védi, és Schatzl ismétlését is.
52. Reistad betörése után is hetes jön. Szikora pedig a kapuba vissza. Skogrand a jobb alsóba lőtt. 19–28
51. Klujberszépen felmegy, bevágja a negyedik gólját. 19–27
50. Tomac harcolt ki hetest.Skogranda bal alsóba lőtt. 18–26
50. Lakatos tört be, szépít. 18–25
49.
Arntzen lövése veszélytelen, jó volt a védekezés.
48. Harmadjára sincs meg, Lunde Tóvizi lövését is védi.
48. Klujber alulról lőtt, a blokkolt lövést Lunde szélre üti, megint visszakapjuk.
47. Herrem labdát szerzett, de elügyetlenkedi utána.
47. Reistad átlövését Bíró hárítja, már nyolc védésnél jár!
43.
Jacobsenejtését parádésan húzza le Bíró.
43. Kovacsicsnem adja fel, megoldja akcióból. 15–24
42. Kovacsics is kiharcol egy büntetőt. Lövését Lunde védi, de visszaszerzi.
41. Löke újabb hetest harcolt ki. Mörk újra a jobb alsóba. 14–24
41. Oftedal mellé lőtt, de nem tudjuk gyorsan befejezni, sőt, el is adjuk a végén.
40. Most blokkolja Klujbert, de marad nálunk. Kovacsics pedig bepattintja. 14–23
40. Breistöltízre növeli a differenciát. 13–23
39. Kovacsics belement, Lunde amúgy is védett.
39. Jacobsenmaradt üresen a jobb szélen, középre pattint. 13–22
38. Szöllősi-Zácsik harcolt ki hetest. Kovacsics a jobb felsőbe ágyúz. 13–21
37. Csiszár-Szekeresarcon találta Lökét, két perc.
37. Mörkkipókhálózta a jobb felsőt. 12–21
37. Schatzl a hosszú alsó mellé lőtt.
36. Mörkbepattintja a kapu jobb oldalába. 12–20
35. Löke parádésan harcolt ki hetest.
35. Klujber parádésan verte át a védelmet, de Lunde véd, Schatzl ziccerét pedig a kapufa hárítja.
34. Bíró véd még egyet, most Oftedal lapos lövését.
34. Schatzlis a pályán, bepattintja. 12–19
33. Klujber lábához jött a labda, de Bíró Löke és Frafjord ziccerét is védte.
33. Breistölelkezdte a félidőt. 11–19
32. Klujbertört be ezúttal. 11–18
32. Mörkék ketten is lerohantak gyorsan, majd egyikük visszajött, Breistöl pedig gólt szerzett. 10–18
31. Szöllősi-Zácsik tört be. 10–17
31. Lukács itt, Lunde ott az érkező, megy a meccs.

30. Véget ért az első félidő.
30. Klujberidőn túli hetese a kapufa tövéről kifelé pattant.
30. Szöllősi-Zácsik harcol ki hetet és két percet, Aune pihen.
30. Majd ütközik Solberg-Isaksennel, hetes. Mörk hetesét is védi Bíró.
29. Klujbergyönyörű betörése nagy gólt hoz. 9–17
29. Aunénekmég nem volt gólja. A hosszú alsóba lőtt. 8–17
28. Lakatoséaz első két perc.
28. Faluvégiejtése is jó. 8–16
28. Tomori lövését lenyeli Solberg, de a ziccert védi Bíró is.
26. Arntzen is fölé.
26. Most Háfra lövését védi Solberg.
25. Tomac megy fel, nem találja el a bal felsőt.
25. Kovacsics lövése mellé, Tomac visszaszerzi Arntzen eladott labdáját, időkérés.
24. Lökebeállóból játszi könnyedséggel. 7–16
24. Tomorijobbról tör be, a jobb felsőbe lőtt. 7–15
23. Arntzenkönnyedén megy fel, gól. 6–15
22. Kovacsics megszerzi harmadik gólját, alulról a felsőbe. 6–14
22. Bíró jön, Solberg véd.
21. Solberg-Isaksena bal szélen, ő is belövi. 5–14
21. Solbergnek is nagy napja van, Kácsor és Faluvégi lövését is védi.
20. Arntzen mellé húzza.
20. Kácsor megy szépen be, de Solberg véd.
19. Skograndlécet lő.
19. Löke beállóban, hetes.
18. Cserébe labdát szerzünk, de Tomori nem találja el a kaput.
17. Szöllősi-Zácsik betörését védi Solberg, belül védekezés volt mondjuk.
17. Reistadcselezte magát ziccerbe. 5–13
16. Szöllősi-Zácsik lövése a lécről a félpályáig vágódik vissza.
15. Aucs. Újabb eladott labda, Herrem rohan, és pofátlanul szép gólt szerez. 5–12
15. Mörkpattintása is. 5–11
14. Faluvégifelel, a lécről vágódik be. 5–10
14. Most Herrem ziccerben, a rövid felsőbe lőtt. 4–10