Női kézi Eb: a franciák nagyot játszva győztek Montenegró ellen

R. P.R. P.
2022.11.13. 22:18
Pauletta Foppa hat góllal vette ki részét a franciák sikeréből (Fotó: AFP)
A női kézilabda Európa-bajnokság vasárnapi játéknapján a II., szkopjei csoportban a százszázalékosok csatáján Franciaország 27–19-re legyőzte Montenegrót. A másik meccsen Hollandia 29–29-es döntetlent játszott Spanyolországgal.

Hollandia–Spanyolország

Az első félidő nagy részében a spanyolok sokkal jobban játszottak, többször is hat góllal vezettek. A félidőre felzárkóztak a hollandok, de 30 perc elteltével még mindig az ibériaiaknál volt az előny.

A második félidőben a hollandok átvették a vezetést, és az utolsó percre fordulva is náluk volt az előny 29–28-cal. Maitane Echeverría egyenlített, de a hollandok még támadhattak egyet a győzelemért. Azonban Estavana Polman eladta a labdát, így maradt a 29–29, amelynek leginkább az II. csoport élén álló franciák és montenegróiak örülhetnek.

A legtöbb gólt két holland, Merel Freiks és Inger Smits szerezte, hatot-hatot, míg a spanyoloknál Paula Valdivia és Alexandrina Cabral négy-négy találattal volt csapata legjobbja.

Franciaország–Montenegró

Késő este a francia–montenegrói csata nem kezdődött túl gólgazdagon, de főleg a montenegróiak támadásai nem voltak elég hatékonyak. Húsz perc alatt mindössze négyszer vették be a kaput, és bár a franciák sem hengereltek, tíz perccel a félidő előtt 9–4-re vezettek. Ezután Jovanka Radicsevicsék összekapták magukat, és 30 perc elteltével 12–9 állt az eredményjelzőn.

A második félidőben a francia válogatottat három év kivételével 1998 óta folyamatosan irányító Olivier Krumbholz tanítványai ismét elhúztak, és negyedórával a vége előtt 21–11-re vezettek. Maja Szavics együttese mindent megpróbált, hogy csökkentse a hátrány, és őrült hajrába kezdett. Öt perccel később már csak öt gól volt a különbség (22–17), de a hajrá ismét a franciáké lett, és végül 27–19-re győztek.

Pauletta Foppa hat góllal vette ki részét a sikerből. Cleopatre Darleux kapus 39 százalékkal védett, ez is döntőnek bizonyult – ő lett a meccs legjobb játékosa.

Így tehát a franciák maradtak hibátlanok, és már csak matematikailag nem biztos az elődöntős szereplésük. Franciaország korábban még sohasem kezdett Európa-bajnokságot négy győzelemmel!