V. J. 2020.12.12 15:02 Frissítve: 2020.12.12 15:13

Női kézi Eb: a francia kapitány az EHF-et hibáztatja játékosa sérülése miatt

A dániai női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében Franciaország 28–28-as döntetlent játszott Oroszországgal. Az 1. csoport rangadójának számító mérkőzésen megsérült a francia szélső, Laura Flippes, ami után a csapat szövetségi kapitánya, Olivier Krumbholz nekiment az európai szövetségnek (EHF).

Laura Flippes valószínűleg súlyosan megsérült Oroszország ellen (Fotó: AFP)

„Vannak olyan tettek, amelyek drámai következményekkel járnak
” – Olivier Krumbholz nem aprózta el a szavait péntek este, miután a francia együttes 28–28-as döntetlent játszott Oroszországgal.

A francia szövetségi kapitány nem csapata teljesítményére panaszkodott, hanem Laura Flippes súlyos sérülésére. Krumbholz az Eb programját és a szervezőket hibáztatja, amiért a francia válogatott kevesebb mint 24 órával a Spanyolország elleni meccse után ismét pályára kellett lépjen.

„Súlyos sérülés miatt elveszítettünk egy játékost ”– dühöngött Krumbholz a beIN Sports kamerái előtt.

„Hol van itt a logika? Rengeteg megoldás volt a lebonyolításra, javasoltunk mi is néhányat, de egyiket sem akarták meghallani. Ez azt a gyanút veti fel az EHF-fel szemben, hogy összejátszik a dán szövetséggel, Dánia ugyanis nem kapott ilyen nehéz programot. Ez tiszteletlen dolog, és egyben veszélyes is a játékosokra nézve. Remélem, hogy a kézilabda világa megmozdul! Ha Laura Flippes keresztszalag-szakadást szenvedett, akkor nem játszhat tovább az Eb-n, nem vehet részt az olimpián és hat hónapig nem szerepelhet a klubjában. Úgy tűnik, ez nem számít! Az összes szövetség azt kellene, hogy mondja: állj, ez így nem mehet tovább!”

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA
KÖZÉPDÖNTŐ
1. CSOPORT (HERNING)
Franciaország–Oroszország 28–28 (16–19)
Ld:
 Nze Minko, Sercien-Ugolin 5-5, ill. Bobrovnyikova, Managarova, Szkorobogatcsenko 5-5

2021.12.04 18:49:26

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Llíria), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Végig vezettünk a meccsen, Klujber 11 gólt szerzett. A csoportdöntő jön hétfőn a németek ellen.

2021.12.04 09:18:53

Kézilabda BERTA MIHÁLY

Vajon a 2021-es torna tovább növeli a lemaradást vagy 8 év után visszakerülünk a top 10-be?

2021.12.02 20:00:02

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Llíria), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

A sokkal jobb és összeszedettebb második félidei játék meghozta a biztos sikert a nyitó fordulóban.

2021.12.02 14:32:50

Kézilabda VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Az októberben Bukarestben elszenvedett vereségért 15 gólos győzelemmel vágtak vissza a bakonyiak.