Női kézi BL: „Mindannyian hibáztunk, csapatként veszítettünk”

P. V.P. V.
2021.05.29. 18:24
Drámai mérkőzésen, hétméterespárbajban maradt alul a Győri Audi ETO KC a Bresttel szemben a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében. A találkozó után a könnyeivel küszködő Fodor Csenge értékelt az NSO Tv-nek.

„Nem hoztuk azt, amit tudunk, nem azt mutattuk a pályán, amit az edzéseken mondta Fodor Csenge a mérkőzés után, miközben a könnyeit törölgette. – Többször befejezhettük volna, voltak olyan helyzeteink az utolsó percekben, amikkel eldönthettük volna. Nagyon összetett, hogy miért nem sikerült, mindannyian hibáztunk, csapatként veszítettük el a meccset.

A Győr balszélsője arról is beszélt, hogy nagyon magas mércét állítottak fel maguk elé. Videónkból kiderül, miért, ahogy az is, érdemes-e a bronzmérkőzés előtt a kulcsfontosságú pillanatokban kihagyott helyzeteken rágódni.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NÉGYES DÖNTŐ
ELŐDÖNTŐ

BREST BRETAGNE HB (francia)–GYŐRI AUDI ETO KC 23–23 (11–8, 20–20, 22–22) – hétméteresekkel: 4–2
Papp László Budapest Aréna, 2500néző.Vezette:M. Sá, V. Sá (portugálok)
BREST:DARLEUX – Coatanéa1,GROS9 (2),Gulldén3 (3),P. Foppa, JAUKOVICS5 (1),C. Lassource. Csere:S. TOFT (kapus), Löseth, Toublanc3 (1),Niakaté2 (1),POP-LAZICS4,Kobylinska. Edző:Laurent Bezeau
GYŐR:Leynaud – Lukács V., V. KRISTIANSEN8 (5),Edwige, E. Amorim3,S. Oftedal3 (1),Fodor Cs.2. Csere:Glauser, SILJE SOLBERG (kapusok), Nze Minko2,Anne M. Hansen, BRATTSET3,Faluvégi D.2,Görbicz2 (2). Edző:Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc:2–2.11. p.:3–4.20. p.:8–4.24. p.:9–7.36. p.:12–11.39. p.:15–11.52. p.:15–17.56. p.:18–18.58. p.:20–18
Kiállítások:10, ill. 8 perc
Hétméteresek:9/8, ill. 12/8

Laurent BEZEAU: Hihetetlen érzés, hogy bejutottunk a döntőbe, valóra vált az álmunk. Olyan büszke vagyok a játékosainkra, elképesztő volt a végjáték. Igazi Hamupipőke történet a miénk, de győztünk és nem félünk a vasárnapi döntőtől sem. Önbizalommal telve kezdtük el az idény hajráját, most is végig bíztunk magunkban és egymásban.