Női kézi BL: Korsósék ötgólos sikerrel zárták a csoportkört

D. S. B.D. S. B.
2023.02.12. 18:18
A Rapid Bucuresti győzelemmel zárta a csoportkört (Fotó: EHF Champions League/Twitter)
A továbbjutás szempontjából tét nélküli mérkőzésekkel zárult a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportja, hiszen a Korsós Dorina klubja, a román Rapid Bucuresti a horvát Lokomotiva Zagreb elleni 27–22-es siker előtt is biztosan nyolcas negyedik helyén zárt volna, míg a csoportot már korábban megnyerő francia Metz a norvég Storhamar vendégeként nyert kettővel.

A Rapid Bucuresti hazai pályán rögtön 7–2-re lépett el horvát ellenfelével szemben, s a további küzdelmektől biztosan búcsúzó Lokomotiva Zagreb a második félidő elején a korábbi kisvárdai Tena Petika góljával bár 17–17-nél egyenlített, de fordítani már nem tudott. Sőt, Korsós Dorina góljával 24–20-ra húztak el a bukarestiek, akik végül 27–22-es sikerrel zárták a csoportkört és harmadik helyen jutottak nyolcaddöntőbe.

A csoport másik délutáni mérkőzésén a biztos negyeddöntős francia Metz a norvég Storhamar vendégeként pocsékul kezdett, hiszen a skandinávok 6–0-lal rajtoltak, majd a mérkőzésen hat gólig jutó Kristin Venn vezérletével a 14–6-ra is vezettek, de a Metz a szünetre öt gólra csökkentette hátrányát (16–11), majd a második játékrész elején 17–12 után egy 7–1-es szériával fordított és 23–20-ra is ellépett, végül a papírformát igazolva 26–24-re győzött.

(15–12)
Storhamar (norvég)–Metz (francia) 24–26 (16–11)

A-CSOPORT
ODENSE HB (dán)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–28 (
9–15)

KORÁBBAN
Krim Ljubljana (szlovén)–CSM Bucuresti (román) 28–26 (13–14)
SG BBM Bietigheim (német)–Baník Most (cseh) 47–25 (22–12)

8. Lokomotiva Zagreb (horvát) 14 1 13 276–415 –139 1

A csoport első két helyezettje negyeddöntőbe jutott, a 3–6. helyezettek nyolcaddöntősök.

A playoff párosítása:Odense (dán)–Storhamar (norvég), FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), Krim Ljubljana (szlovén)–Rapid Bucuresti (román), Brest Bretagne (francia)–Esbjerg (dán)