Az FTC tét nélkül nyerte meg utolsó csoportmeccsét a BL-ben

2023.02.12. 15:47
Emily Bölk kivette a részét a sikerből (Fotó: Árvai Károly, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája-csoportkör záró fordulójában a Ferencváros a dán Odense otthonába látogatott, és tét nélküli mérkőzésen háromgólos győzelmet aratott. Az már ettől a találkozótól függetlenül eldőlt, hogy negyedik helyen végez a magyar csapat, és a legjobb nyolc közé jutásért márciusban a montenegrói Buducsnoszt lesz az ellenfele.

néző. V: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
ODENSE: Thörn – Vollebregt, HOUSHEER 6, Pedersen 1, Aardahl 4 (2), Höjlund 4, Van Wetering 2. Csere: REINHARDT (kapus), Iversen, ABBINGH 5, Elver, Ikehara, Cohrt 3. Edző: Ulrik Kirkely
FTC: BÍRÓ B. – Malestein 2, Bölk 3, Tomori, KISFALUDY 3, Lekics 2, Márton G. 2. Csere: KLUJBER 7, Stolle 2, Cirjenics-Kovacsics 1, Szöllősi-Zácsik 2, Kukely 3, Hársfalvi 1, Papp D. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–4. 11. p.: 6–5. 18. p.: 7–8. 27. p.: 7–13. 35. p.: 12–16. 40. p.: 15–18. 45. p.: 16–21. 49. p.: 20–22. 55. p.: 22–25. 57. p.: 25–26
Kiállítások:
2, ill. 10 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. –
Ulrik Kirkely:
– Mindig szomorúak vagyunk, ha kikapunk, de ezúttal is tudtuk, hogy nehéz ellenféllel játszunk, amelynél sok minőségi kézilabdázó szerepel. Felelősséget kell vállalnunk a teljesítményünkért, ezen a mérkőzésen nem sikerült tudásunk legjavát nyújtani, csak bizonyos szakaszokban játszottunk jól. Jobb produkciót kell bemutatnunk az FTC-hez hasonló riválisok ellen.
Elek Gábor: – Gyakorlatilag tét nélküli mérkőzésnek indultunk neki. Büszke vagyok a csapatomra, hogy ilyen harcra tudtuk kényszeríteni az Odensét, és sikerrel vívtuk meg a mérkőzést. Rosszul indult nekünk ez az évad a csoportkörben, de örülök, hogy sikerült megszerezni a negyedik helyet.

Most megint a szebbik arcát mutatta a Ferencváros.

Nagy valószínűséggel Elek Gábor, a zöld-fehérek mestere sem tudja a mérkőzések előtt pontosan, hogy csapata épp remekelni fog, vagy csapnivalóan játszani, és nyilván keresi a receptet, amivel elérheti, hogy az FTC az évad hátralévő részében végig közel hasonló teljesítményt nyújtson, mint vasárnap Odensében.

A csoportkör utolsó fordulójában már nem volt tétje a dán és a magyar együttes összecsapásának, hiszen a hazaiak már nem mozdulhattak el a harmadik helyről, míg szombaton az is kiderült, hogy a negyedik Fradi a montenegrói Buducsnoszt ellen vív majd párharcot a legjobb nyolc közé kerülésért. Így aztán mindkét fél felszabadultan játszhatott, de a fesztelenség a Ferencvárost jellemezte, amely szinte tökéletes első félidőt produkált. A kapuban Bíró Blanka 18 lövésből 9-et védett, a 15 gólt 10 különböző játékos szerezte, és a játékrész második felét 9–3-ra nyerte meg a vendégcsapat. Az FTC támadásban széles repertoárt mutatott fel, szélről, átlövésből és lerohanás után is érkeztek a gólok, de a legörvendetesebb, hogy a beállókat is sikerült megtalálni, az alapból jobbátlövő Alicia Stolle kétszer is betalált egy remek bejátszás-leválás után. S mivel a védekezést is magas szinten művelték a ferencvárosiak, hat góllal vezettek harminc perc után.

Persze azért az Odense jobb csapat annál, hogy simán elengedjen egy Bajnokok Ligája-találkozót, de sokáig nem tudtak három-négy gólnál közelebb jönni. Az utolsó 15 perc viszont nyílt lett, olyannyira, hogy a dánok másfél perccel a zárás előtt egy találatra zárkóztak fel, de nem remegett meg a ferencvárosiak keze, Kisfaludy Anett a következő támadásból lezárta az összecsapást, sőt, a végén még Bíró Blanka is védett egy nagyot, Klujber Katrin pedig feltette a pontot az i-re. Megérdemelten nyert az FTC. 25–28

8. Baník Most (cseh)1414347–578–2310

A playoff párosítása:Odense (dán)–Storhamar (norvég), FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), Krim Ljubljana (szlovén)–Rapid Bucuresti (román), Brest Bretagne (francia)–Esbjerg (dán)
A negyeddöntő párosítása:
Odense/Storhamar–GYŐRI AUDI ETO KC, FTC/Buducsnoszt–Metz (francia), Krim/Rapid–Vipers Kristiansand (norvég), Brest/Esbjerg–CSM Bucuresti (román)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a találkozónak, nyert a Ferencváros. 25–28

60. perc: Klujber elől szétrebbent a védőfal, és ha már így tettek, akkor Keti belőtte. 25–28

60. perc: Aardahlkerült óriási ziccerbe, Bíró azonban parádésan hárított.

60. perc: Időt kért az Odense.

60. perc: Kisfaludyt találta meg egy jó passz a hatoson, ő pedig nagyon jól használta ki a helyzetet. 25–27

59. perc: Housheer megint nagyon becsapta a védelmet, és második szándékból lőtt a kapuba. 25–26

59. perc: Zácsik nagyon hebehurgyán ellőtte, le is blokkolták.

58. perc: Abbingh sajnos pillanatok alatt erőszakosan fellépett, és belőtte, mint a pinty. 24–26

58. perc: Zácsik tört be a védelmi résbe, és jól koncentrált, gól lett a vége. 23–26

57. perc: Ferencvárosi időkérés.

57. perc: Pedersen került nagy ziccerbe, Bíró azonban ezt is kivédte!

57. perc: Passzívnál védett nagyot Reinhardt, viszont a kipattanó a Ferencvárosé lett. No, nem sokáig, mert Zácsik eladta.

56. perc: Abbingh bemutatta a passzt, aztán inkább ellőtte, és a labda befért a bal alsóba. 23–25

55. perc: Dán időkérés.

55. perc: Helyzetet hibáztak a dánok is, így aztán Kukely a szaggatottról szépen lőhetett a bal alsóba. 22–25

55. perc: Zácsik gyengécske lövését védte ki könnyedén Reinhardt.

54. perc: Zácsik rossz passzából Höjlund lódult meg, és a ziccert a kapufára dobta. Sajnos a kipattanó az Odenséé lett. Housheer lövését Bíró kivédte.

53. perc: Klujbert állították ki két percre, majd nagy passzjáték után Aardahl lőtt a kapuba. 22–24

52. perc: Bölk most végre helyzetbe került, és a kapus lába között lőtte be. 21–24

52. perc: Abbingh maradt egyedül a hatoson a kapott labdát pedig a bal alsóba lőtte. 21–23

51. perc: Klujber egészen kiszorított pozícióból is nagyon pontosan lőtte be. 20–23

50. perc: Höjlund szerencsére helyzetet rontott, Zácsik kicselezte Iversent, aki elrántotta egy kétpercesért.

50. perc: Újabb lépéshiba, ráadásul Kisfaludyt megint kiállították két percre.

49. perc: Bölk lövése elszállt a kapu fölött, a hazaiak viszont feljöttek két gólra, Aardahl ejtett az FTC kapujába. 20–22

48. perc: Abbingh alulról lőtt egy pattintott lövést Bíró kapujába. 19–22

47. perc: Malestein nem nagyon cifrázta, kegyetlenül belőtte a léc alá. 18–22

46. perc: Klujber ellépte, jöhettek a dánok, akik lendületben vannak, a japán szélső, Ikeharalövését azonban Bíró kivédte.

45. perc: Klujber elvesztette a labdát, Cohrt indult meg előre, kapta is, és könnyen bedobta a ziccert. 18–21

44. perc: Abbingh indult meg középen, és lőtt a bal alsóba. 17–21

43. perc: Lekics gyenge lövését kivédte a kapus, hét a hatban jött az Odense, de Klujber ismét labdát lopott, és az üres kapuba lőtt. 16–21

42. perc: Housheer előtt nyílt meg a nagy tér, begyalogolt a hatosig, és a bal alsóba lőtt. 16–20

42. perc.: Klujber kapott el egy passzt, végigfutott a pályán, és a bal alsóba pattintott. 15–20

41. perc: Klujber bújt ki jó ütemérzékkel a védők közül, és felvarrta a labdát a bal felsőbe. 15–19

41. perc: Ferencvárosi időkérés.

40. perc: Lekics lövését védte biztosan Reinhardt, majd felszívta magát az Odense, és Housheer dobott gólt a jobb alsóba, ráadásul Kisfaludyt ki is küldték két percre. 15–18

39. perc: Höjlund futott el a Fradi védelme előtt, majd lövés közben ellökték hetesért. A hetest Aardahl belőtte. 14–18

39. perc: Malestein találta magát nagy helyzetben, a lövését azonban Reinhardt kivédte.

38. perc: Housheer fordult le Tomoriról, majd jó nagy gólt dobott. 13–18

37. perc: Hársfalvi kapott szép passzt Lekicstől, és belőtte a bal felsőbe. 12–18

36. perc: Housheer lövése elsurrant a védők mellett, a kapufa azonban hárított.

36. perc: Lekics lőtte el alulról, és a labda bepattogott a kapuba. 12–17

35. perc: Letelt az FTC emberháránya, Cohrt viszont helyzetbe került, és be is dobta a bal szélről. 12–16

34. perc: Bölk lőtte el megint, a léc azonban hárított.

34. perc: Eladott labda után Höjlund talált a saját szaggatottjáról az üres kapuba. 11–16

33. perc: Kereste, de nem nagyon találta a rést az Odense, végül Kukely hozott össze hetest és kétperces büntetést. A hetest Aardahl a bal alsóba lőtte. 10–16

32. perc: Ferencvárosi labdaszerzés után Kukely lövését védte a dánok kapusa, Reinhardt.

31. perc: Bölk lőtte el elég távolról, de annyira pontosan, hogy nem lehetett védeni. 9–16

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, hat góllal vezet az FTC. 9–15

30. perc: Kukely labdát lopott, végigszaladt a pályán, de félt, hogy lejár az idő, ezért előbb eldobta, a labda pedig fölépattant.

30. perc: Stolle került helyzetbe beállóban, és jól be is lőtte. 9–15

29. perc: Cohrt kapta a labdát a bal szélen, nagy helye volt, ezért most bedobta a helyzetét. 9–14

28. perc: Kukely lendült előre, kapta is a labdát, és felugrásból a jobb alsóba talált. 8–14

28. perc: Ferencvárosi időkérés.

27. perc: Nagy az öröm Odensében, Housheer végre 9 perc után összehozott egy gólt a hazaiaknak. 8–13

27. perc: Stolle tört be a védők közé, és a hálóba pattintott. 7–13

26. perc: Semmi nem jön be a dánoknak, most éppen Cohrt lövését védte Bíró.

25. perc: Itt a Ferencváros 6000. BL-gólja! Sokáig támadott a Ferencváros, kereste a lehetőséget, majd Kovacsics lőtte el alulról, a kapus pedig egyszerűen beügyetlenkedte... 7–12

25. perc: Bíró megint védett egyet, ezúttal Abbingh lövését.

24. perc: Malestein előbb a kapufára ejtett, majd elkapta a kipattanót, de ezt meg a kapus védte.

23. perc: Ikehara a jobb szélről nagyon megnézte a hosszút, aztán a kapufát találta el.

23. perc: Zácsik érte el az ellenfele arcát, ezért kiment két percre.

22. perc: Kukely most jött be, és lőtt hatalmas gólt a bal felsőbe. 7–11

21. perc: Lépéshiba az Odensénél, Klujber lövését viszont könnyen blokkolták. Van Wetering indult, és a kaput sem találta el...

21. perc: Klujber passzából Kisfaludy fordult be, és lőtt szépen a kapuba. 7–10

20. perc: Bíró újabb védése adott lehetőséget, hogy hárommal menjen el az FTC, de nem sikerült, sőt ziccert dobhattak a dánok, Bíró viszont ezúttal is bravúrt mutatott be.

19. perc: Szabálytalan zárás a dánoknál, Zácsik gyorsan ellőtte, amint lehetősége adódott rá, Thörn viszont védett.

18. perc: Időt kért az Odense.

18. perc: Pedersen ügyes cselekkel csapta be a védőjét, és lőtt gólt, majd a másik oldalon Malestein lőtte ki a hosszút. 7–9

18. perc: A holland helyzet kimaradt, gyorsan indult az FTC, és Márton egy testcsel után szépen belőtte. 6–8

17. perc: Zácsik most jött be, és irgalmatlanul nagy gólt lőtt a bal felsőbe. 6–7

16. perc: Gyors ferencvárosi labdavesztés után nem tudtak gyorsan indulni a dánok. Housheer lövését blokkolták a védők, majd a sarokdobás után Van Wetering lövését védte Bíró.

15. perc: Passzívig játszottak a hazaiak, de nem tudtak mit kezdeni ezzel, eldobták a labdát.

14. perc: Klujber lőtte el lendületből, Thörn azonban érezte a szándékot, és védett.

13. perc: Már-már megszerezte a labdát az FTC, amikor Höjlund összeszedte, és hetest harcolt ki. A hetest Housheer a kapufára dobta.

12. perc: Lekics lövését kitolta a jobb alsóból a kapus, jöttek a dánok, Housheer lövését viszont Bíró szépen fogta. A dán kapu előtt Márton hozta magát helyzetbe, és be is lőtte. 6–6

11. perc: Üres kapuval, hét a hat ellen támadtak a dánok, meg is találták Van Weteringet, aki a kapu közepébe pattintott. 6–5

10. perc: Sokáig támadott az FTC, aztán a bírók elvették a labdát szabálytalan zárás miatt.

9. perc: Ferencvárosi labdaszerzés után jött egy újabb labdaeladás, Bíró viszont kivédte a dánok ziccerét.

8. perc: Lekics tört át a védőfalon, és könnyen lőtt a hosszú felsőbe. 5–5

8. perc: Lekics rossz passza után indulhatott előre Van Wetering, aki kíméletlenül lőtt a léc alá. 5–4

7. perc: Tomori talán nem hitte el, hogy Höjlund ellövi mellette, pedig így lett, és ebből is gól született. 4–4

6. perc: Housheer is nekilátott, távolról lőtt nagy gólt, majd gyorsan indult az FTC, Klujber pörgetett mesterien a kapuba. 3–4

5. perc: Klujber lövése lejött a blokkról, de vissza a zöld-fehérekhez, majd egy szabaddobás után Klujber kiválóan lőtt tíz méterről a bal alsóba. 2–3

5. perc: Höjulnd másodszor is betalált, ezúttal viszont a hatosról. 2–2

4. perc: Bölk eladta a labdát, majd Bíró védett szépen egy átlövést. A ferencvárosi támadás Malestein rossz lövésével ért véget.

3. perc: Megvan az első hazai gól is, Höjlund lőtte el 9 méterről, és a labda a kapu jobb oldalába vágódott. 1–2

3. perc: Bíró védett egy ziccert, majd a másik oldalon Kisfaludy szedett össze egy passzt, és dobta a kapuba a labdát. 0–2

1. perc: Malestein labdát szerzett, a gyors indítás azonban nem jött össze, felépített támadásra volt szükség. Lekics osztogatott, majd Bölk lőtt remekül a jobb felsőbe. 0–1

1. perc: Elkezdődött a találkozó, az Odense narancs-feketében, a Ferencváros tiszta feketében játszik.

ELŐZMÉNYEK

Szombaton dőlt el, hogy tét nélküli mérkőzés következik a Ferencvárosnak a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. A zöld-fehérekszempontjából akkor lett volna tétje adániai összecsapásnak, ha szombatona Brest meglepetést szerez, és legyőzi a címvédő Viperst Franciaországban,de mert ez nem történt meg, Elek Gáborcsapata biztosan a Buducsnoszt Podgorica ellen játszik a legjobb nyolc közé kerülésért.

Ezzel együtt a Fradi fontos állomásként is tekinthet az Odense elleni vasárnapi összecsapásra, hiszen a hullámvasutazása tovább tart ebben azidényben, szerdán éppen a Mosonmagyaróvár vendégeként vesztett fontospontot – az idegenbeli siker a BajnokokLigájában önbizalom-növelő lenne.Ami biztos, hogy a tét egyik fél vállátsem nyomja. A Fradi sorsa szombatondőlt el a Vipers franciaországi győzelmének köszönhetően, az Odense pedigmár az utolsó játéknap előtt biztos lehetabban, hogy a harmadik helyen végez azA-csoportban.

A dánok a csoportkörben eddig kétszer veszítettek hazai pályán, a nyolcaselső két helyén végző együttestől kaptak ki, a CSM Bucuresti 31–27-re nyertOdensében, míg a Vipers jobban megszórta őket, 34–24-re győzött. Nagy kérdés, hogy a tét nélküli találkozón milyenarcukat mutatják a csapatok – elvilegfelszabadult játék várható.

A rotálás rá is fér a ferencvárosiakra, akiknél a sérülések tényleg nem kímélik a keretet, most Kisfaludy Anettennagyobb a nyomás, aki beállóposztonegyedül maradt a zöld-fehéreknél. December elején a francia Béatrice Edwigeszenvedett súlyos térdsérülést, aki ebben az évadban már nem is térhet vissza,és az elmúlt hetekben a szerb Dragana Cvijics sem állhatott Elek Gábor rendelkezésére, ahogy nincs ott a keretben Janurik Kinga és Szucsánszki Zita sem. Az viszont pozitívum, hogymásfél év kihagyás után a vállsérüléséből felépült, szülés után visszatérő Cirjenics-Kovacsics Anikó már játszhat, éstermészetesen Bíró Blanka is rengetegettehet a kapuban a sikerekért.

A Ferencváros és az Odense ebbenaz idényben természetesen már összecsapott egyszer, az érdi mérkőzésta zöld-fehérek 27–23-ra nyerték meg,akkor több jó egyéni teljesítményt feljegyezhettünk, Klujber Katrin, EmilyBölk és Angela Malestein egyaránthét-hét gólt szerzett. Ezzel az eredménnyel természetesen most is kiegyeznénk, a Ferencvárosnak az leheta célja, hogy az évad legfontosabb szakaszára kiegyensúlyozottá tegye a teljesítményét.