Női kézi BL: Faluvégi Dorottya nagyon izgatott az első döntője előtt

2022.06.04. 18:42
Lehengerlő második félidei játékkal jutott be a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe. Az Esbjerg elleni, 32–27-es győzelmet követően Anne Mette Hansen és az első fináléjára készülő Faluvégi Dorottya nyilatkozott az NSO Tv-nek.

Faluvégi Dorottya nagyon izgatott az első Bajnokok Ligája-döntője miatt, s bízik benne, hogy a Győr vasárnap megkoronázza ezt az idényt. Az Esbjerg elleni, sikerrel vett elődöntő után úgy fogalmazott, egy életérzés a csapat tagjának lenni, csupa olyan társ veszi körül, aki folyamatosan mosolyt csal az arcára.

Ilyen Anne Mette Hansen is, aki részese volt a legutóbbi, 2019-es BL-győzelemnek. Természetesen a csapatkapitány nagyon boldog, hogy ismét lehetőségük nyílik megnyerni a trófeát, az Esbjerg elleni meccsel kapcsolatban pedig elmondta, sokat tanultak az első félidőből, s az ott tapasztaltakat az előnyükre fordították a másodikban. Míg ők nagy nyomást tudtak helyezni ellenfelükre, azok elkészültek az erejükkel.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, NÉGYES DÖNTŐ (BUDAPEST)
ELŐDÖNTŐ

GYŐRI AUDI ETO KC
TEAM ESBJERG (dán) 32–27 (15–15)
Budapest, MVM Dome, 14 800 néző. Vezette: Vranes, Weninger (osztrákok)
GYŐR: SOLBERG 2 – Lukács V. 2, V. Kristiansen 2 (1), Blohm 4, Anna M. Hansen 3 (1), S. OFTEDAL 5, Schatzl Nadine 2. Csere: Glauser, LEYNAUD (kapusok), NZE MINKO 1, Pintea 2, RJU UN HI 3, Faluvégi D. 2, FODOR CS. 4. Edző: Ambros Martín
ESBJERG: Poulsen – Jacobsen 2, Tranborg 2, BREISTÖL 5 , INGSTAD 5, REISTAD 8 (2), Solberg-Isaksen 1. Csere: Eckerle (kapus) Frafjord, Nielsen 3 (1), Möller 1, Jensen, Myers. Edző: Jesper Jensen
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–3. 12. p.: 4–7. 18. p.: 9–11. 25. p.: 13–13. 28. p.: 15–14. 39. p.: 21–18. 43. p.: 24–20. 46. p.: 25–23. 53. p.: 28–23. 58. p.: 32–26
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3