Végletekig kiélezett meccsen szerzett pontot Brestben az ETO

2020.09.27. 15:47
Nze Minko fontos labdákat szerzett (Fotó: Török Attila, archív)
Végletekig kiélezett mérkőzésen a Győri Audi ETO KC döntetlent játszott Brestben a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában. A hazaiak alig hét perccel a vége előtt még öt góllal vezettek, innen állt fel a Győr, és mentette döntetlenre a meccset, így tovább nyújtotta a veretlenségi sorozatát a BL-ben.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT

BREST BRETAGNE (francia)–GYŐRI AUDI ETO KC 25–25 (12–12)
Brest, 3500
néző. V: Dojcsinov, Gorecov (bolgárok)
BREST: TOFT – Coatanéa 2, GROS 9 (5), Gulldén 4 (1), Foppa 1, Niakaté 3, C. Lassource 2. Csere: DARLEUX (kapus), Jaukovics 3, Pop-Lazics, Mauny 1, Löseth , Kobylinska. Edző: Laurent Bezeau
GYŐR: Leynaud – Faluvégi D. 1, V. Kristiansen 3, Brattset, E. Amorim 2, S. Oftedal 3, Fodor Cs. 3. Csere: Silje Solberg (kapusok), Kurtovic 1, Edwige, NZE MINKO 4, ANNE M. HANSEN 4, LUKÁCS V. 4. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 5. p.: 2–2. 11. p.: 6–4. 18. p.: 8–8. 33. p.: 12–14. 36. p.: 14–15. 40. p.: 16–16. 42. p.: 18–16. 49. p.: 22–18. 53. p.: 24–19. 57. p.: 25–24
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/0
Laurent Bezeau:
– A döntetlen jó eredménynek számít a rendkívül tapasztalt Győr ellen, mégis kissé csalódott vagyok, mivel most a győzelemre is reális esélyünk nyílt. Ettől függetlenül dicséret illeti csapatunkat, mert remekül játszott.
Danyi Gábor: – Kiválóan játszottak a franciák, remek és magas szintű teljesítményt nyújtottak, rászolgáltak az egy pontra, sőt, jó esélyük volt a győzelemre is. Az első félidőben fej fej mellett haladtunk, szünet után viszont többet hibáztunk. Ugyanakkor soha nem adjuk fel és mindig a végsőkig küzdünk, így megérdemelten szereztünk pontot.

Nehéz mérkőzés várt a Győrre Brestben a csoportkör harmadik fordulójában. A Brest Bretagne ugyanis már az előző idényben is megmutatta, hogy remek csapat, nem véletlenül tartotta úgy Danyi Gábor, hogy a BL legjobb formában lévő együtteséhez utaznak. Ráadásul mindenki emlékezhetett az előző összecsapásukra, amikor a győriek egészen hihetetlen feltámadással nyerték meg a találkozót.

Ki gondolta volna, hogy az élet (majdnem) újra ismétli magát?! Pedig ez történt. Az első félidőben teljesen kiegyenlített játékot láthattunk, többnyire a Brest vezetett, de egy-két gólnál jobban nem tudtak elmenni a franciák, az ETO pedig újra és újra egyenlített, sőt a végén akár a vezetést is megszerezhette volna egy kicsit jobb koncentrációval. 12–12

A második félidő elején úgy tűnt, a Győr remekül kapta el a fonalat, pillanatok alatt kétgólos előnyt szerzett, és többször is háromra növelhette volna a vezetést. (14–16)

Ez nem sikerült, a franciák viszont feltámadtak, kihasználták a sok eladott labdát, és azt, hogy a magyar együttes kétszer egymás után nem tudott gólt szerezni emberelőnyben. Egyre csak nőtt a különbség a hazaiak javára, és felrémlett, hogy 39 meccs után elveszti a veretlenségét a BL-ben az ETO.

Az 53. percre már öt találattal elhúzott az ellenfél (24–19), amikor megrázta magát a Győr, pillanatok alatt visszajött a meccsbe Lukács Viktória góljaival, és öt perccel később már döntetlen volt az állás. Jött az utolsó másfél perc, amelyben az elbizonytalanodó hazaiak és a győriek is szereztek egy-egy gólt, majd az izgalmas végjátékban mindkét csapat győzhetett volna, ám maradt a döntetlen, és vele az ETO immár 40 mérkőzés óta tartó BL-veretlensége. 25–25

TOVÁBBI EREDMÉNY
Odense (dán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 30–21 (12–8)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, döntetlen a vége. 25–25

60. perc: Nze Minko elönzőzte, el is vették a labdát. Francia időkérés 15 másodperccel a vége előtt.

60. perc: Győri időkérés.
59. perc: Solberg
védte Gulldén lövését.
58. perc: Nze Minko labdát lopott, adta Lukácsnak, aki bevágta a ziccert. 25–25
57. perc: Most Lukácsra játszik a győri csapat, és jól teszi, mert megint belőtte. 25–24
57. perc: Úgy tűnt, nem tudnak gólt lőni a hazaiak, de Gulldén váratlanul betalált. 25–23
56. perc: Solberg jó védése után Oftedal egy gólra hozta fel az ETO-t. 24–23
55. perc: Bresti időkérés.
55. perc: Lukács lehetetlen helyről lőtt góllal hozta fel a csapatot. 24–22
54. perc: Labdaszerzés után Nze Minko szép lövést küldött a kapuba. 24–21
53. perc: Lukács lövésével jött kicsit közelebb a Győr. 24–20
53. perc: Már öt oda. Gros talpról nagyon bevágta. 24–19
52. perc: Brattset
ment le két percre visszahúzásért.
52. perc: Oftedal lőtte csúnyán fölé, ez így nem néz ki jól...
51. perc: Újabb hetest kaptak a hazaiak, és Gros ezt is bedobta. 23–19
50. perc: Hansen remek csel után bombázott a kapuba. 22–19
49. perc: Gros gyalogolt be középen, és lőtt a jobb alsóba. 22–18
49. perc: Hansen érkezett lendülettel, és szépített. 21–18
48. perc: Most van baj, Lassource kapta a bal szélen, és remekül lőtte ki a bal fölsőt. 21–17
48. perc:
Kétperces büntetés a Győrben is, Nze Minko ült le a padra.
47. perc: Rettenetes... Újabb buta eladott labda emberelőnyben.
46. perc: Időtlen időkig támadtak a franciák, nem mutattak a bírók passzívot. Aztán hetes lett a vége. A hetest Gros a jobb alsóba pattintotta. 20–17
45. perc:
Hihetetlen. Megint egy eladott labda. Ez a 15. eddig a meccsen.
45. perc: Győri emberelőny Niakaté két perce után.
44. perc: Coatanea lőtt a kapu bal oldalába egy szépen kijátszott helyzet végén. 19–17
43. perc: Gros eladta a labdát, Amorim betört a védőfalba és ügyesen belőtte. 18–17
43. perc:
Gödörben a Győr, most éppen Faluvégi dobta rá, bele a kapusba.
42. perc: Krtistiansen elrontotta a lövést, gyorsan indultak a franciák, Lassource bedobta. 18–16
41. perc:
Hetes is. A hetest Gros a jobb alsóba lőtte. 17–16
41. perc: Nze Minko
belemenése után kiegészültek a franciák, sőt emberelőnybe kerültek Lukács szabálytalansága miatt.
40. perc: Gros egészen messziről egészen hihetetlen nagy gólt szerzett. 16–16
39. perc: A hetest Kurtovic megint elrontotta.
39. perc: Kristiansen harcolt ki hetest és emberelőnyt.
38. perc: Nze Minko labdát szerzett, végigrohant, de kihagyta a ziccert, ehhez képest a másik oldalon, Niakaté bedobta. 15–16
38. perc: Leynaud
kiváló védése után Kristiansen eladta...
37. perc: Oftedal megint megpróbálta talpról, ezúttal jobban célzott, a léc alá vágódott a labda. 14–16
36. perc:
Heteshez jutott a Brest, amelyet Gulldén biztosan váltott gólra. 14–15
35. perc: Nze Minko kígyómozgással jutott át a védőfalon, és lőtt a bal alsóba. 13–15
35. perc: Jaukovics egy jó csel után lőtt a bal alsóba. 13–14
34. perc: Oftedal
talpról lőtte el, de a kapufa mentett.
33. perc: Sokáig támadhattak a franciák, de sokra nem mentek vele, labdát szerzett a Győr. Kristiansen gyorsan indult, és a hálóba lőtt. 12–14
31. perc: Oftedal lövésével vezetést szerzett a Győr. 12–13
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, döntetlen az állás. 12–12
30. perc: Gulldén
rossz passza hozta lehetőségbe az ETO-t, de nem élt vele egy eladott labda miatt.

29. perc: Amorim szép labdaszerzésével jöhetett a győri támadás, amely nem volt gyors, inkább megfontolt. Végül aztán Hansen lövése a bal kapufáról pattant a hálóba. 12–12
28. perc: Bresti időkérés.
27. perc: Leynaud védése után Amorim rontott. Gyorsan indult Mauny, aki kihasználta a ziccerét. 12–11
26. perc: Támadó szabálytalanság a hazaiaknál, gyorsan indult a Győr, Fodor kapta a labdát a bal szélen, és ezúttal bepattintotta a hálóba. 11–11
25. perc: Toft
kétszer is nagyot védett. Előbb Hansen, aztán Fodor lövését.
24. perc: Úgy tűnt, labdát szerzett a Győr, de Niakaténál kötött ki, aki a kapu bal oldalába lőtt. 11–10
24. perc: Hansen ugrott fel vagy tíz méterről, a végletekig kivárt a levegőben, majd a bal alsóba lőtt. 10–10
23. perc: Gulldén kapott hetest, amelyet Gros pimaszul a hálóba ejtett. 10–9
22. perc: Majd azonnal indított, és Fodor elkapta a labdát, majd a hálóba vágta. 9–9
22. perc:
Belemenés Nze Minkótól, a másik oldalon Leynaud védett remekül.
21. perc: Niakaté ugrott nagyon magasra, és pontosan kilőtte a bal fölsőt. 9–8
21. perc:
A rettentő hosszú támadásnak nem lett eredménye, lövésig sem jutott a Győr.
20. perc: Győri időkérés.
20. perc: Belemenés a hazaiaknál, sokáig támadhatott a Győr, Hansen lövése után visszakerült a labda a zöld-fehérekhez.
18. perc: Gulldénnál lépéshibát fújtak, Nze Minko gyorsan indult, és belőtte a ziccerét. 8–8
17. perc: Nze Minko talpról lőtt nagy dugót a Brest kapujába. 8–7
16. perc: Foppa harcolt ki hetest, Gros pedig belőtte. 8–6
15. perc: Fodor gyönyörű ejtése kötött ki a francia kapuban. 7–6
15. perc:
Újabb eladott győri labda után Coatanea csúnyán ellőtte a labdát a kapu fölé.
14. perc: Jaukovics szép játék után maradt egyedül, be is lőtte. 7–5
13. perc: Leynaud védte Gros nem túl erős lövését, a másik oldalon viszont száguldott a bomba Amorimtól, éppen a kapu jobb oldalába. 6–5
12. perc: Oftedal
remélt volna sípszót, nem kapott.
11. perc: Labdát vesztett a Győr, Foppa már indult is, kapta a labdát a hatosnál, és belőtte. 6–4
11. perc: Jaukovics a kapufa segítségével talált be. 5–4
10. perc: Niakaté belemenése után jöhetett a Győr. Oftedalra már figyeltek, így lőhetett Kristiansen, és a bal alsóba suhintott. 4–4
8. perc:
Heteshez jutott a Győr, de a hetest Kurtovic elrontotta, Toft ugyanis védett.
7. perc: Gulldénről pattant le a védője, ő pedig a tiszta helyzetet nem is hibázta el. 4–3
7. perc: Kurtovic megnézte magának a jobb alsót, a lövése utat is talált. 3–3
6. perc: Grosnak készítették elő a labdát, ő pedig a bal alsó sarokba bombázott. 3–2
6. perc: Oftedal
labdát szerzett, de elönzőzte, a kapufát találta el.
6. perc: Ott az egyenlítés! Kristiansen vállalta el távolról, és a labda a bal alsóban kötött ki. 2–2
5. perc: Leynaud
védte remekül Lassource lövését.
4. perc: Megvan az első magyar gól, Faluvégi lőhetett a jobb szélről, és szépen be is talált. 2–1
3. perc: Elhamarkodott győri támadás után lerohanással jöhetett a Brest, Coatanea pedig a léc alá lőtt. 2–0
3. perc: Gulldén suhintotta el magát, a labda pedig a hálóban kötött ki. 1–0
2. perc:
Sokáig támadhattak a franciák, de eredménytelenül, így aztán jöhetett az ETO, amíg el nem adta a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Brest tiszta feketében, a Győr tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

A Győri ETO Bécsből indulva, párizsi átszállással repült Brestbe, problémamentesen megérkezett péntek délután, még a születésnapos irányító, Stine Oftedal és a két nappal korábban ünneplő Eduarda Amorim köszöntésére is jutott idő. Franciaország nem Norvégia, a győrieknek nem kellett újabb koronavírus-tesztelésen átesniük, mint jó egy hete a végül két pozitív eredményt produkáló Ferencváros küldöttségének, az idehaza végzett negatív teszt mindenütt ajtót nyitott nekik. Szombaton könnyed reggeli sétával,videózással és esti tréninggel készültek a Danyi Gábor szerint a BL jelenleg legjobb formában lévő csapata ellen. Míg a Győr a CSZKA Moszkva elleni pontszerzéssel és a Podravka 15 gólos kiütésével kezdte a nemzetközi szereplést, a Brest előbb a Valceát intézte el otthon, majd a Dortmundot idegenben.

A két együttes legutóbb az előző, csonka kiírás középcsoportjában találkozott: a Győr hazai pályán döntetlent játszott a franciákkal, alig egy hónappal később viszont idegenben egy góllal nyert. Érdekesség, hogy a pontosztozkodást a Siófok elleni vereség előzte meg, most viszont jobban nem is hangolhatott volna az ETO, kilencgólos sikerrel tért haza aBalaton partjáról. A győztes csapatból egyébként csak Kürthi Laura hiányzik, akit a tervezett utánpótlás-válogatott összetartás miatt hagytak itthon, illetve a sérült kapus, Laura Glauser.

A győriek persze nem bánnák, ha a februári szereposztás ismétlődne meg, ahazaiak viszont fordítanának a felálláson.