Női kézi: a Győr nem esne abba a hibába, mint a futballban

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2022.03.15. 19:03
null
Bartha Csaba (Fotó: Török Attila)
A város vezetői nem mentek bele abba, hogy Bartha Csaba közös megegyezéssel távozzon a Győri Audi ETO KC-től, ám információink szerint mégis az elnök javaslatainak irányába történhetett elmozdulás.

 

Mi is beszámoltunk a hírről, amely szerint távozik posztjáról az egyaránt 15-szörös magyar bajnok és kupagyőztes, ötszörös Bajnokok Ligája-aranyérmes Győr női kézilabdacsapatának elnöke, Bartha Csaba. A regionális ujszonalunk.com internetes portál múlt hétvégi cikkében azt írta, hogy az ETO élére 2016 augusztusában kinevezett sportvezető (akinek a regnálása során eddig három-három bajnoki, MK- és BL-aranyat nyert az együttes) maga mondott le posztjáról.

A cikk szerint gazdasági társaságot hoznak létre a győri csapat működtetésére, az elnök azonban nem értett egyet az átalakulás egyes részeivel, ezért döntött a távozás mellett. A ujszonalunk.com leszögezi, a polgármester, Dézsi Csaba András bizalma „megcsappant” iránta. Győr első embere a portálnak adott nyilatkozatában világossá tette, nem érthet egyet azzal, hogy a klub egyszemélyes Kft. tulajdonába kerüljön, és azzal sem, hogy a mindenkori város ne lehessen döntési pozícióban:

„Azt tartja helyesnek, hogy a város többségi, legalább ötven plusz egy százalékos tulajdonosa legyen annak a gazdasági társaságnak, amely a klubot birtokolja a folytatásban. Ellenkező esetben nem lesz beleszólása Győrnek a klubot érintő döntésekbe, miközben úgy véli, a Győri Audi ETO KC nem lehet másé, csak a győrieké.”

Az üggyel kapcsolatban a Nemzeti Sport is megkereste a győri klub vezetőit, akiktől azt a választ kaptuk, hogy nem terveznek közleményt kiadni a megjelent sajtóhírek kapcsán, és ha bármilyen mondanivalója lesz az egyesületnek, értesítik róla a sajtót.

Lapunk birtokába azóta újabb információk jutottak el. A Magyar Kézilabda-szövetség két évvel ezelőtt valóban hozott egy olyan rendeletet, hogy az élvonalbeli induláshoz a klublicenc kiadását gazdasági társasági formában való működéshez köti. A folyamat megvalósítására tehát körülbelül két év állt a győriek rendelkezésére, az egy évvel már meghosszabbított határidő április 28-án jár le, Bartha Csaba azonban szinte a végsőkig kivárt, amellyel – könnyen lehet – az volt a célja, hogy az ő elképzeléseivel szembeni alternatíva már ne valósulhasson meg. A polgármester ezzel szemben többször is hangsúlyozta, mivel a kézilabdaklub Győr kiemelt értéke, meg kell őrizni a sikercsapatot, így a gazdasági átalakulás után szerinte az lenne szerencsés, ha a város lenne a többségi tulajdonosa a gazdasági társaságnak. A névadó főszponzor Audi saját szabályzatai miatt nem vehet részt az átalakulásban, ám a jövőben is kiemelt ügynek tekinti a klub támogatását. A német óriáscég és a város egyébként három-három főt delegál az ETO KC elnökségébe.

Információink szerint néhány héttel ezelőtt Bartha Csaba jelezte a polgármesternek, hogy a város csak jelképes mértékben lehet tulajdonos a jövőbeli gazdasági társaságban, egyúttal azt javasolta, alakítsanak egyszemélyes gazdasági társaságot, amelynek ő lenne az ügyvezetője. Dézsi szerint a klub stabilitását viszont az szolgálná, ha a város lenne a többségi tulajdonos. A közelmúltban tartott elnökségi ülésen (amelyen a polgármester betegsége miatt online vett részt) Bartha bejelentette, ha nem lehet a gazdasági társaság egyszemélyi vezetője, és azt nem abban a formában hozzák létre, ahogyan ő szeretné, az idény végén feláll, viszont azt kérte, hogy ez közös megegyezéssel történjen. A város által delegált három elnökségi tag nem volt hajlandó arról szavazni, hogy a klubvezető így távozhasson. Értesüléseink alapján Dézsi kérte Barthát, hogy maradjon elnök, de ne ő vezesse a gazdasági társaságot. A város határozott álláspontja ellenére mégis szavaztak a közös megegyezéssel történő távozásról – az elnök által megszabott feltételek szerint. Győr város képviselői nem voltak hajlandók erről voksolni, de úgy tudjuk, hogy a többiek, így az Audi által delegált tagok is igennel megszavaztak.

A polgármester egyesek szerint attól tart, hogy a nem átgondolt, kontrollálatlan privatizáció olyan helyzetbe hozhatja a kézilabdacsapatot, mint ami a labdarúgóknál történt a Quaestor-botrány során. Mindenhol hangsúlyozza, hogy akkor az a vád érte a város vezetőit, hogy miért nem állnak a csapat mellé – most ezt szeretné megelőzni. Dézsi szerint jelenleg a nyugalom és a stabilitás a legfontosabb a kézilabdacsapatnál, amely az előző idényben nem az elvárásoknak megfelelően szerepelt, hiszen a BL-t és a bajnokságot sem nyerte meg, ugyanakkor állítólag szeretne megegyezni Barthával, akit kiváló szakembernek tart.

Azóta már volt egy újabb elnökségi ülés, amelyen a polgármester betegsége miatt nem tudott részt venni. Információink szerint a gyűlésen Bartha Csaba javaslatai irányába történhetett elmozdulás, ez alapján pedig Dézsi Csaba András engedni látszik.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik