Nagyot hajrázott, de kikapott a Szeged a PSG-től

2023.09.14. 18:31
<strong><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/ferfi-kezi-bl-otp-bank-pick-szeged-psg-fotok-torok-attila--7211" target="_blank">A Szeged a PSG elleni rangadóval kezdte a BL-idényt – A MÉRKŐZÉSRŐL KÉSZÜLT GALÉRIÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE (Fotó: Török Attila) </a></strong><br />
Végig vezetve, előnyét magabiztosan tartva vette be a Pick Arénát a francia bajnok Paris Saint-Germain, amely a négy gólt szerző Máthé Dominiknak is köszönhetően nyert szoros végjáték után 31–29-re az OTP Bank-Pick Szeged vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 1. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA,
CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
OTP BANK-PICK SZEGED–PARIS SAINT-GERMAIN (francia) 29–31 (13–16)
Szeged, 4684 néző. V: Brunner, Salah (svájciak)
SZEGED: Mikler – SOSTARIC 9 (6), Sztepancic 4, BOMBAC 5, Bánhidi 2, Bodó 1, Frimmel. Csere: Imsgard (kapus), Mackovsek, Garciandia 1, Gaber 1, MARTINS 4, Kalaras, Szita 1, Jelinic 1. Edző: Kárpáti Krisztián
PSG: Green – Solé 3, TÖNNESEN 5, L. Karabatic 1, Grebille 3, N. Karabatic 2, Steins 3. Csere: Palicka (kapus), Keita 2, SYPRZAK 6 (5), Holm, Balague 2, MÁTHÉ 4, Peleka, Marschan. Edző: Raul Gonzalez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 6. p.: 3–3. 13. p.: 5–8. 19. p.: 7–10. 24. p.: 8–12. 26. p.: 9–14. 32. p.: 13–17. 37. p.: 17–18. 42. p.: 19–22. 47. p.: 21–26. 51. p.: 24–29. 57. p.: 27–29.
Kiállítások:
10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 6/5
Kárpáti Krisztián:
– Azért vesztettünk a világ egyik legjobb csapata ellen, mert támadásban és védekezésben egyaránt sokat hibáztunk. A küzdőszellemet viszont nem érheti kritika, ezért a mérkőzés után megdicsértem játékosainkat.
Raul Gonzalez: – A Bajnokok Ligájának idénynyitója mindig kiszámíthatatlan, mert a tavaszhoz képest alaposan átalakulnak az erőviszonyok. Gratulálok a Szegednek a minden igényt kielégítő új arénájához, ami pedig a szakmai részt illeti, küzdelmes, izgalmas mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk.

A CSOPORT MÁSIK MECCSÉN
Zagreb (horvát)–Kiel (német) 23–30 (9–16)

A meccs első gólját a norvég jobbátlövő, Kent Robin Tönnesen szerezte az OTP Bank-Pick Szeged–PSG férfi kézlabda Bajnokok Ligája-találkozón, akinek nem ez volt az első találata Szegeden, de az elmúlt hat év során most a harmadik klub mezében talált be: először a veszprémi, majd a szegedi, most pedig a párizsi csapat játékosaként.

Az első tíz percben tartotta magát Kárpáti Krisztián együttese, még Bodó Richárd kiállítása után sem tudott meglépni a PSG, közben Luka Karabatic ötvenedik BL-gólját szerezte a Szeged ellen. A vendégeknek tíz perc után sikerült három góllal elszakadnia, mire a hazaiak hét a hat elleni támadójátékkal válaszoltak, és bár a hatékonyságot nem sikerült javítani, a különbséget sikerült tartani. A Szeged ötödik gólját Luka Stepancic a 8. percben szerezte, a hazaiak azt követően negyedóráig nem tudtak akciógólt szerezni, egymás után hét lövést elhibáztak, csak Mario Sostaric duplázott hetesből.

A hazai védők láthatóan próbáltak figyelni a holland irányítóra, Luc Steinsre, aki 173 centije ellenére sem tűnt el a mezőnyben, folyamatosan szervezett és mindig ott volt, ahol kellett. Akkor sem esett zavarba, ha hibázott, egyik támadásnál kiejtette a kezéből a labdát, de szemfülesen összeszedte a két hazai védő között „dadogó” labdát, és bevágta a magyar kapuba, egy perccel később parádés mentéssel szedett le egy kapura tartó egész pályás lövést. Az első harminc percben a statisztikák alapján a lazábban kézilabdázó franciák elöl és hátul is jobban teljesítettek, de a számok csalóka képet tükröztek, mert ennek ellenére a szünetben csak 16–13-ra vezettek a hektikusabban játszó Szeged ellen.

A második félidőben beállt a PSG csapatába Máthé Dominik, a Szegedben pedig elkapta a fonalat a norvég Emil Kheri Imsgard, aki percek alatt három ziccert védett. Más kérdés, hogy a hazaiaknak nem sikerült kihasználni az így támadt lehetőséget az egyenlítésre. Hogy nem sikerült faragni a kétgólos, háromgólos hátrányból, azt elsősorban Máthénak köszönhették a vendégek, aki bátran tüzelt és rendre betalált, hat perc alatt négy gólt szerzett. A Szegednek 13 perc alatt ötgólos hátrányt kellett volna megfordítania. A vendégvédelem pedig annyira fókuszált Bánhidi Bence tartására, hogy a magyar válogatott beálló csak az 55. percben szerezte első gólját a találkozón, és akkor már rögtön a másodikat is, amivel újra három gólra zárkózott fel a hazai csapat.

A hajrában kis híján sikerült fordítania a Szegednek, Dean Bombac remek egyéni akciókból sorra szerezte a gólokat, a párizsiak pedig kicsit mintha elbizonytalanodtak volna, ráadásul Raúl González már kikérte minden idejét. Az utolsó támadást azonban nem sikerült kivédekezni, Romeu Balaguer gólja a győzelmet jelentette a PSG-nek, a vége 31–29 lett. A Kárpáti Krisztián vezette Szeged tisztességesen helytállt, a végén még a bravúrra is volt esélye.

Nem lélegezhet fel a Pick, egymás után olyan csapatok következnek, mint a Kiel, az Aalborg, a Kolstad és a Kielce, amelyek ellen talán nem számít annyit a hazai pálya.

KÁRPÁTI KICSIT MÉRGES MÁTHÉRA

MIKLER: A VERESÉG AZ VERESÉG, DE...

60. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! OTP BANK-PICK SZEGED–PARIS SAINT-GERMAIN 29–31

60. perc: Steins játszotta meg a szélen remekül Balaguert, aki nem rontott. 29–31

60. perc: hiába az újabb Mikler-bravúr, a labda a PSG-nél marad.

60. perc: kezdődik az utolsó perc!

59. perc: Bombac! Ha egy üzlet beindul! Egymás után harmadszor! 29–30

59. perc: Tönnesen lövése csúszott be Miklerről. 28–30

58. perc: Steins veszített labdát. Bombac pedig megint egyedül! Ötödik gólja! 28–29

57. perc: Ntanzi betörése után Mikler véd egy fontosat!

57. perc: PSG-időkérés.

57. perc: Bombac! Egyedül oldotta meg! 27–29

56. perc: Máthé vétett lépéshibát.

56. perc: Bánhidi is elkezdte! Egymás után másodszor. 26–29

55. perc: Steins újabb büntetőt harcolt ki, hiába talált be. Spyrzak is ront! Mikler véd!

55. perc: Spyrzak lábát érte a labda, támadhat a Szeged, Bánhidi pedig be is pattintotta hét méterről! Ez volt az első gólja. 25–29

54. perc: Bánhidi újabb hetest harcolt ki. Sostaric viszont először ront...

53. perc: most Ntanzi is rontott egyet a vendégektől.

52. perc: Máthé Dominiknak először a meccsen nem lett gól a lövéséből.

51. perc: Martins szórta most el a labdát...

50. perc: Steins vette be az üres szegedi kaput. 24–29

50. perc: Grébille-t találták meg a franciák bal szélen. 24–28

50. perc: Steins rontása után Marin Jelinic a bal szélről! 24–27

49. perc: Martins tette fel Sostaricnak kínaira a labdát, a jobbszélső pedig most sem hibázott! Már kilencnél jár! 23–27

48. perc: David Balaguer megszerezte első gólját a meccsen. 22–27

48. perc: Martins szép gólt lőtt a jobb alsóba! 22–26

48. perc: harmadszor kért időt a Szeged.

47. perc: hosszú támadás végén Martins lőtte lábon Greent, majd valahogy megkapta a labdát a PSG, s Nikola Karabatic lőtte be. 21–26

47. perc: Kárpáti Krisztián kapott sárga lapot most...

46. perc: Spyrzak most sem hibázta el hetesét. 21–25

45. perc: most Garciandíát is leküldték Steinsszel szembeni faultja miatt, 1:37-ig kettős hátrányban a Szeged.

45. perc: Karalas ütközte le Máthét szabálytalanul, két percet érően.

45. perc: Garciandía nem találta el a kaput.

44. perc: hosszú támadást vezet emberhátrányban a PSG, melyet Máthé fejezett be góllal. 21–24

43. perc: a hetest Sostaric most sem rontja el! 21–23

43. perc: Spyrzakot küldték le két percre, mert földre birkózta Bánhidit, aki a vállát fájlalja.

43. perc: Máthé passzát Spyrzak váltotta gólra beállóból. 20–23

42. perc: Nikola Karabaticot sikerült levédekezni, és nem ért vissza, ezt Bombac használta ki. 20–22

42. perc: Garciandía lövése Greenről pattant be. 19–22

41. perc: Máthé megint! Ezúttal a jobb alsóba. 18–22

40. perc: most a Szeged kért időt.

39. perc: Stepancic csak kapufát lőtt, ezt pedig Máthé használta ki. 18–21

38. perc: Luc Steins megint megtalálta a rést a szegedi védelmen... 18–20

38. perc: Stepancic lőtt át remekül! 18–19

38. perc: Máthé Dominik jelentkezik bombagóllal. 17–19

37. perc: IMSGARD! MEGINT! Nagyon fontos védést mutat be! Már az új szerzemény nevét skandálja a közönség! Martins révén pedig visszajön egyre a Szeged! 17–18

36. perc: Szita játszotta meg remekül Gabert, aki ezt már nem rontja el! 16–18

35. perc: Adama Keita a balszélről a bal alsóba. 15–18

34. perc: most Szita harcolt ki hetest Luka Karabaticon. Sostaric most sem ront! 15–17

34. perc: Gaber hat méterről nem találta el a kaput szép játék végén, de a túloldalon Imsgard megint bravúrral védett!

33. perc: Imsgard! Védte Nikola Karabatic átlövését!

33. perc: időt kért a PSG.

33. perc: Szita passzából Bánhidi harcolt ki hetest. Azt pedig Sostaric megint biztos kézzel értékesítette. 14–17

32. perc: Martins betörés után csak szabaddobást kapott hetes helyett, egymás után kétszer is.

31. perc: Máthé Dominik passzából Spyrzak megint hetest harcolt ki, melyet be is lőtt. 13–17

31. perc: Matej Gabert küldik le a játékvezetők két percre.

31. perc: folytatódott a mérkőzés! Ezt a játékrészt PSG-támadás indítja.

Hiába volt az első félidőben kettővel több lövése, háromgólos hátrányban van a szünetben a Szeged, amely öttel több hibát vétett, mint francia ellenfele. Ugyanakkor a párizsi kapusok hét védésnél járnak, míg a Mikler, Imsgard duó háromnál. A hazaiak legjobbja a hat lövésből öt gólt szerző Mario Sostaric, a PSG-nél Kent Robin Tönnesen szintén hat kísérletből jár négy gólnál.

30. perc: már nem tud lőni a PSG. VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! OTP BANK-PICK SZEGED–PARIS SAINT GERMAIN 13–16

30. perc: időt kér a PSG is.

30. perc: Miguel Martins is eredményes! 13–16

30. perc: Tönnesen verte meg a szegedi védelmet és szerezte meg negyedik gólját. 12–16

30. perc: Sostaric gyors góljával visszajött háromra a Szeged! 12–15

29. perc: Jelinic egész pályás lövését Steins mentette, pedig üres volt a PSG kapuja.

28. perc: Sostaricnak is sül azért a keze. 11–15

28. perc: előbb Steins, majd Karalas és Bánhidi vesztett labdát, melyből megint betaláltak a franciák. 10–15

27. perc: Sostaric most sem rontott! A kapufa is segített! 10–14

27. perc: Miguel Martins hetest és Grébille-nek egy újabb kiállítást harcolt ki.

26. perc: nagyon hatékonyan, ellenfelének kevés lehetőséget adva védekezik a francia csapat, nincs könnyű dolga a vendéglátónak.

25. perc: kapust cserélt a Szeged, a túloldalon Martins hiába küzdött nagyot, lövését védte Green, ráadásul Grébille is betalált... 9–14

25. perc: Mikler megint nem tudott védeni Soléval szemben. 9–13

25. perc: Miguel Martins is betalált, miután Marin Jelinic is bemutatkozott. 9–12

24. perc: a túloldalon Solé válaszolt gyorsan egy szép figura végén. 8–12

24. perc: hosszú támadás végén Szita Zoltán törte meg a több mint hatperces szegedi gólcsendet. 8–11

22. perc: most a PSG is belehibázott támadásába.

22. perc: Bodó bombáját tolta kapu mellé Green.

21. perc: labdát veszített a Szeged, Grébille pedig végigrohant a francia támadással és góllal fejezte azt be. 7–11

20. perc: Bodó szerzett labdát Tönnesentől, de nem tudnak rohanni a hazaiak.

18. perc: Ferran Solé is feliratkozott a gólszerzők közé, megint hárommal megy a PSG. 7–10

17. perc: Bánhidi most a másik Karabaticcsal, Lukával szemben hetest harcolt ki, at pedig Sostaric lőtte be Palickának. 7–9

17. perc: Bánhidi állíttatta ki Nikola Karabaticot.

16. perc: Stepancic az egyik, Tönnesen a másik oldalon ront egyet.

16. perc: Kárpáti Krisztián időt kért.

16. perc: Stepancic kapufája után Bombac szedte össze és lőtte mellé a kipattanót, Green viszont nem találta el az üresen tátongó szegedi kaput.

15. perc: Green nem hagyott esélyt a jobb szélről próbálkozó Sostaricnak, de a túloldalon Mikler is véd egyet Nikola Karabatic lövésénél!

14. perc: az apró termetű Luc Steins harcolt ki újabb hetest a franciáknak. Spyrzak Imsgardnak sem ront. 6–9

13. perc: Sostaric értékesítette büntetőjét. 6–8

13. perc: hét a hat ellen támad a Szeged, Bombac próbált betörni, végül hetest harcolt ki.

12. perc: most eladta a labdát a hazai csapat, Spyrzakot viszont csak büntetőt érően tudta megállítani, a sértett második hetesét is belőtte. A lengyelnek ez volt az 500. gólja a BL-ben! 5–8

11. perc: Stepancic újabb kísérletét védte Green, majd az üres szegedi kaput Nikola Karabatic vette be. 5–7

11. perc: technikai probléma miatt megint áll a játék.

10. perc: Bombac lövését elvették a játékvezetők, de legalább Mikler Roland is hozzátett valamit a túloldalon, védte Tönnesen lövését.

9. perc: Spyrzak értékesíti a PSG első hetesét. 5–6

9. perc: Steins tört be ellentmondást nem tűrően, Bánhidi pedig faultolta egy kétperces kiállításért cserébe.

8. perc: Luka Karabatic ütötte szájon Stepancicot, de a játékvezetők nem nézték vissza az esetet, majd Stepancic hét méterről eredményes. 5–5

7. perc: Adama Keita pörgetett szép gólt a szegedi kapuba a bal szélről. 4–5

7. perc: Bombac betörésébe és lövésébe fújtak közbe a svájciak, másodszor viszont szép csellel verte meg Grébille-t, aki szintén kiállt két percre. 4–4

6. perc: Tönnesent rángatták meg a szegedi védők, de így is jól játszotta meg beállóban Luka Karabaticot, ráadásul Bodó még ki is áll két percre. 3–4

5. perc: szegedi labdaszerzés után Bombac saját hatosától lőtt üres kapus gólt. 3–3

5. perc: Bodó teremtette meg magának a lehetőséget és élt is vele. 2–3

4. perc: Tönnesen remekül tért vissza, már háromnál jár... 1–3

3. perc: az expárizsi Luka Stepancic szerzi a szegediek első gólját. 1–2

3. perc: Tönnesen egymaga és csapata második gólját is meglőtte. 0–2

3. perc: közbeszólt egy duda, ezért áll egy kicsit a játék, pedig most a PSG nem talált fogást a hazai védekezésen.

2. perc: most Stepancic próbálkozott hazai részről, de Green védett.

1. perc: Bodó lőtt az oldalhálóba, az ellentámadásból Tönnesen szerzi a mérkőzés első gólját. 0–1

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! Az első támadást a Szeged vezeti, a PSG védekezik.

A PSG játékosai már a pályán, ők fehér szerelésben játszanak, míg a házigazda Szeged sötétkék-világoskék csíkos mezben lép pályára.

A mérkőzés 18.45-kor kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

Kemény ellenféllel szemben, hazai környezetben kezdi meg 21. idényét a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában az OTP Bank-Pick Szeged, amely azt a Paris Saint-Germaint fogadja, melynél utolsó idényét kezdte meg a legendás Nikola Karabatic, akinek a Tisza-partiak megható levelet is írtak.

„Húsz éve, 2003 decemberében találkoztunk először. Jöttél a Montpellier csapatával, már hallottunk rólad, hogy micsoda tehetség vagy, így különös figyelemmel néztünk. Azon a meccsen azonban mi játszottunk jól, és nyertünk ellenetek 29–22-re. A visszavágón nyertetek, de mi jutottunk tovább a BL-ben, a szegedi szurkolók azon a decemberi estén a montpellier-i szökőkútban örömükben fürödhettek. Nikola Karabatic már ekkor nagy játékos volt, a két meccsen 14 gólt dobott nekünk, láttuk, hogy fényes karrier áll előtted. A mi szegedi kézilabdacsaládunk tiszteli az ellenfeleit. A sportszerűség nekünk mindig fontos. Amikor eljöttél hozzánk, akkor különös szeretet fogadott. Kevés ellenfél kapott olyan tapsot, mint ami neked szólt a lelátóról. Volt olyan meccs, amikor felállva köszöntött a szegedi szurkolósereg. Ez keveseknek adatott meg” – méltatja a 39 éves klasszist a Tisza-parti klub honlapján olvasható levél.

„Furcsa lesz utoljára ellenfélként látni Szegeden, de valahol szép is, hiszen az utolsó idényedben is pályára lépsz nálunk, elköszönhetünk tőled!” – köszönt el Karabatictól az ötszörös magyar bajnok együttes.

A francia csapat nem lesz könnyű ellenfél a komoly átalakulásban lévő szegedieknek, hiszen a párizsiak tele vannak nemzetközi klasszisokkal, a háromszoros olimpiai-, négyszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok Nikola Karabatic mellett Luc Steinsre, Ferran Soléra vagy éppen Kamil Spyrzakra is oda kell figyelniük, ahogy a két kapusra, Andreas Palickára és Yannick Greenre is, de a csapatot erősíti a magyar válogatott jobbátlövő, Máthé Dominik is, valamint Kent Robin Tönnesent sem kell bemutatni a szegedieknek, aki két évet húzott le a Tisza-partiaknál.

NAGYOBB MÉRETÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

A Szeged két, a PSG egy bajnoki mérkőzést tudott le eddig a 2023–2024-es idényből: Kárpáti Krisztiánék a Gyöngyös ellen hozták a kötelezőt (37–28), majd néhány fokkal nehezebben nyertek a Népligetben az FTC vendégeként (34–36), a párizsiak pedig eddig a Limoges elleni meccsüket húzták be könnyedén, 37–27-re.

A Szegednek a mostani lesz a 249. mérkőzése a Bajnokok Ligájában, ezek közül nyolcszor találkozott a francia élcsapattal, melyet eddig kétszer győzött le, előbb a 2018–2019-es kiírásban 33–32-re, majd a 2019–2020-as évadban 32–29-re, a francia fővárosban pedig egyszer tudott pontot szerezni, még a 2016–2017-es idényben (30–30), a többi öt meccsen PSG-siker született.

„A vezetőedzőnktől megkaptuk a videókat, tanulmányozzuk az ellenfelet, igyekszünk megtalálni a győzelem receptjét. Az eddigi tapasztalataim nagyon pozitívak! Tiszteljük az edzőnket, Krisztiánt, az elképzeléseit, szeretnénk a pályán a lehető legjobban megvalósítani, amit kér és elvár tőlünk” – mondta a pickhandball.hu-nak Matej Gaber, aki nyolcadik idényét kezdte Szegeden. „Talán csak Roli, Mario, Ricsi és Bence van még hasonló helyzetben a keretből. Éppen ezért van rajtunk felelősség: mindent meg kell tennünk, hogy a nyáron érkezett játékosokkal megismertessük a szegedi klub filozófiáját, megmutassuk nekik, hogy mennek itt a dolgok. Szerencsére az újak igazán remek srácok, eddig semmi probléma nem adódott a beilleszkedésükkel, ez is segíti a csapat összekovácsolódását” – tette hozzá a védekező-specialista.

„Mindenki győzni szeretne, mi is, a szurkolók is, ez nem is lehet kérdés. Nyugodtnak kell maradnunk, hiszen ez még csak az első meccs lesz a BL csoportkörében, azaz sok a bizonytalanság, nem tudjuk, ki milyen formában érkezik a mérkőzésbe. Amit viszont tudok, hogy szívvel és akarattal küzdve lehet esélyünk, azaz ha az elejétől a végéig koncentrálunk, okozhatunk meglepetést. Ehhez a szurkolók segítségére is szükségünk lesz!” – fejtette ki Gaber, aki szerint a PSG holland irányítójára, Luc Steinsre kiemelt figyelmet kell fordítaniuk.

„Meccsről meccsre kell haladnunk, butaság lenne már most azt figyelni, hol zárunk majd tavasszal. Egy biztos: mindent megteszünk azért, hogy kiszolgáljuk a szurkolóinkat, különösen hazai pályán!” – hangsúlyozta Matej Gaber.

TUDNIVALÓK
A 16 klub két nyolcas csoportban küzd egymással, és 14 fordulós, körmérkőzéses rendszerben játszik. A nyolcasok első két helyezettje egyenesen bejut az oda-vissza vágós negyeddöntőbe, a 3–6. helyezettek pedig rájátszásban, szintén oda-vissza vágós keresztjátékban küzdenek a legjobb nyolc közé jutásért 3–6., 4–5. párosításban.
Tv: Sport Tv
Internet: nemzetisport.hu, eurohandball.com, ehfcl.eurohandball.com/men, kezitortenelem.hu

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT AZ OTP BANK-PICK SZEGED–PARIS SAINT-GERMAIN FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!