Izrael elleni sima győzelemmel vb-résztvevő a férfi kéziválogatott!

NAGY PÉTER (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)NAGY PÉTER (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)
2022.04.16. 17:25
A magyar férfi kézilabda-válogatott 31–22-re győzött Izrael ellen Tatabányán a világbajnoki selejtező visszavágóján, ezzel összesítésben tízgólos különbséggel kijutott a jövő évi, lengyel, svéd közös rendezésű világbajnokságra!
Ancsin három gólig jutott az első félidőben
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)
Ancsin három gólig jutott az első félidőben A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)

KÉZILABDA
FÉRFI VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
2. KÖR, VISSZAVÁGÓ
MAGYARORSZÁG–IZRAEL 31–22
(15–13)
Tatabánya, 5000 néző. V: Jovic, Arnautovic (bosnyákok)
MAGYARORSZÁG: Mikler R. – RODRÍGUEZ P. 5, ANCSIN G. 6, Győri M., Topic 3, SZITA 6, Bóka 4. Csere: SZÉKELY M. 1 (kapus), Sipos A., Bodó 1, HANUSZ 3, Szöllősi Sz. 2, Leimeter, Fazekas G., Ligetvári. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
IZRAEL: TEPPER – Sztelman, Moszindi2, Nacia 2, LUMBROSZO 7, A. Cohen 2, Gurman. Csere: Samir (kapus), Szarfati 1, Appo, DAJAN 4, Bodenheimer, Szidi 3 (1), Skalim 1, N. Cohen. Szövetségi kapitány: Oleg Butenko
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–1. 16. p.: 8–4. 19. p.: 8–7. 24. p.: 12–9. 35. p.: 20–14. 39. p.: 20–18. 44. p.: 24–19. 55. p.: 29–21
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/1
Továbbjutott:Magyarország, kettős győzelemmel (64–54-es gólkülönbséggel)

Az izraelinél jobb csapat a magyar, ehhez nem férhet kétség, a tatabányai visszavágó első harminc perce után mégsem jelenthettük ki magabiztosan, hogy eldőlt a párharc és a mieink már ekkor kijutottak a jövő évi világbajnokságra.

Egyrészt azért, mert válogatottunk a szünetben „csak” kettővel vezetett az idegenbeli nyögvenyelős egygólos sikert követően (ekkor tehát hárommal álltunk jobban a vendégeknél), másrészt a teljesítményünk sem engedett erre következtetni. Továbbra is akadozott a gépezet, főleg hátul.

Sok szó esett már arról, hogy az alacsony, gyors játékosok nem a kedvenceink, nem szeretjük, ha folyamatosan a magas, erős kettes és hármas védőinkre vezetik rá a labdát, egy-egyeznek ellenük – ez az első játékrészben újfent beigazolódott. Hiába keményedett fel a védekezésünk a kinti találkozóhoz képest, az ellenfél fürge lábú irányítójával, Joav Lumbroszóval egyszerűen nem tudtunk mit kezdeni. A 172 centis, 65 kilós izraeli rendre megverte lábbal a bekkjeinket és zseniális passzokkal hozta kihagyhatatlan helyzetbe a társait.

Szerencsére azonban nálunk is akadt kiemelkedő produkció, nem is egy: Bóka Bendegúz például extrát nyújtott a bal szélen, a jobbátlövő Ancsin Gábor hatékonyságára sem lehetett panasz és Mikler Roland is több bravúrt bemutatott a kapuban – mégsem tudtunk megnyugtató előnyre szert tenni, pedig a rivális sérülés és piros lap miatt két kulcsemberét is korán elveszítette.

A második félidő – amelyet kilenc kapott góllal lehoztunk – viszont kárpótolt mindenért: Székely Márton védéseivel megtámogatta együttesünket a kapuból, a falunk jól zárt, megvolt az összhang, Ancsin után Szita Zoltán is elkapta a fonalat a távoli zónából, Hanusz Egon remekül irányított, Rodríguez Pedrónak köszönhetően pedig a lerohanásaink is ültek.

Így kettős győzelemmel, összesítésben 64–54-re múltuk felül a szimpatikus csapat benyomását keltő Izraelt, amivel biztosítottuk a helyünket a 2023. január 12. és 29. között esedékes, lengyel, svéd közös rendezésű vb-re.

Köszönjük olvasóink figyelmét, rövidesen jövünk az összefoglalóval!

60. perc: Egy eladott izraeli labdával zárul a mérkőzés,VÉGE! A MAGYAR VÁLOGATOTT KIJUTOTT A VILÁGBAJNOKSÁGRA!

59. perc: Cohen zúdít be egyet 8 méterről, 30–22. Dajan kap még egy kétpercest Fazekason akart mandulaműtétet végezni védekezés címén... Pedro lő még egyet Fazekas passzából. 31–22.

58. perc: Heteshez jut Izrael, de Székely védi Nizri kísérletét. Szöllősi meg meglövi a harmincadik magyar gólt. 30–21.

57. perc: Több mint hét perce nem dobtak gólt a vendégek.

56. perc: Átfutott a beálló a hatoson, miénk a labda. Nálunk meg belemenést fújnak. Aztán Cohen lő szerencsés gólt, de ezt meg visszafújják egy fault miatt.

55. perc: Újabb időkérés a vendégeknél.

55. perc: Öt perc van hátra, összesítésben kilenc gól az előnyünk!

54. perc: Letelt a hátrányunk. Szita lő fölé, de újabb jó védekezés és egy belemenés után javít, 29–21.

53. perc: Jól védekezünk, Lumbroszo elszórja.

52. perc: Sipos kap megint két percet, utánanyúlt Lumbroszónak. Pedro szerez labdát, majd visszakapja Szitától, ziccerig megy és nem is rontja el, 28–21!

51. perc: Ollé, micsoda kapusgól! Székely mellé szálló lövés után gyorsan visszahozza a labdát és jól veszi észre, hogy üres a vendégek kapuja, és egész pályás gólt dob! 27–21.

50. perc: Szidi javít, a kapufáról kerül a labda a kapuba. Szita Topicnak játszik be, nem is ront. Viszont ott marad a földön, ápolni kell, Bodenheimer cibálta meg, két perc. 26–21

49. perc: Szita! Bumm... a kilencesről pókhálózza ki a jobb felsőt. 25–20.

48. perc: Ancsin mellett Skalim harcolt ki hetest. Szidi a lécet találja el!

47. perc: Ancsin lövését is védi Tepper...

46. perc: Pedro éles szögből, kapufa. Stelman a jobb szélről, Székely védi! Bóka jól védekezett vele szemben.

45. perc: Skalim beállóból szépen, Lumbroszótól kapott nagy passzt, 24–20.

44. perc: Ancsin bevarrja, hét lövésből hat gól, 24–19.

43. perc: Szép figura végén Hanusz félmagas lövését védi Tepper... Dajan kapufát talál, de Lumbroszo szabálytalanul próbálja megszerezni a labdát. Miénk.

42. perc: Sipos kap két percet. A közönségre nem lehet panasz. Remek a hangulat.

42. perc: Hanusz passza után Ancsin a szélről pattint, jó! 23–19.

41. perc:Topic Cohent sáncolja, majd Székely védi Lumbroszo lövését.

40. perc: Szita most előkészít, bejátssza Topicnak, és ez végre bent van. 22–19.

39. perc: Szita töri meg a gólcsendet, de Dajan visszaállítja a kétgólos különbséget. 21–19.

38. perc: Topic újabb ziccerét védi Tepper, aztán hetest kapnak... Szidi belövi. 20–18.

37. perc: Szita ziccerben, Tepper véd, Lumbroszo meg átrohan a védelmünkön, 20–17.

36. perc: Hanusz lövi mellbe a kapust, Cohen pedig betalál, az első gólja. 20–16.

35. perc: Lumbroszo adja el, nincs gyors indítás. Topic lövése nem jó, belelövi a kapusba a ziccert, Lumbroszo meg ezúttal nem passzol, átlövésből dobja a hatodik gólját. 20–15.

35. perc: Izraeli időkérés.

35. perc: Újra Topic szerez labdát, Szitát indítja, ez is bent van, 20–14.

34. perc: Szidi kipasszolja,Szita meg a kilencesről felugorva nagy gólt lő, először öt közte. 19–14.

33. perc: Lumbroszo találatára gyors középkezdés után Ancsin válaszol, 18–14.

32. perc: Megvan Székely első védése! Gyorsan Topichoz kerül beállóban a labda, gól, 17–13.

31. perc: Jó labdaszerzés Topictól, leindítás, Pedro, gól! Egyszerű ez... 16–13.

Összesítésben három gól a magyar előny. A második félidőben Székely Márton véd majd nálunk.

I FÉLIDŐ

30. perc: Hiába a megbeszélés, nem jön be a figura: Bodó lőtt 14 méterről, Tepper könnyen kitolta a léc aló, 15–13 a félidei eredmény.

30. perc: Lumbroszo és Hanusz újabb gólváltásával zárul a félidő írnánk, de nem zárul. Lumbroszo bevág még egyet, majd két másodperccel a vége előtt még időt kérünk... 15–13.

29. perc: Lumbroszo gólja után Hanusz megy neki az izraeli védelemnek egyedül és belövi a ziccert.14–11.

28. perc: Kapufák, kapufák mindenhol... náluk Nacia találja el a lécet, nálunk Bodó.

27. perc: Rossz bejátszás Naciának, jó indítás Bókának, aki nem is hibázott, 13–10.

26. perc: Hanusz Egonról fordult le Nacia beállóban egy diszkrét könyökössel, majd bevágta a ziccert. 12–10.

25. perc: Belemenés Cohentől, Leimetert és Hanuszt is felborította... Teper meg védte Szöllősi lövését.

24. perc: Szép vendégakció végén Szarfati kapott egy hát mögötti passzt a bal szélen, nem is rontotta el. Bodó lerohanásból válaszol. 12–9.

23. perc: Szidi találatára Szöllősi válaszol, 11–8.

22. perc: Szidi estében lő mellé, az indításunk végén Pedro a jobb szélen góllal zárja a lerohanást. 10–7.

21. perc: Hanusz ront megint, ismét nem jutottunk lövéshez...

20. perc: A magyar emberelőnyt 2–0-ra Izrael nyerte... Pedro most odafigyelt honnan ugrik, szép gólt pattintott a rövidre a jobb szélről.

19. perc: Dajan újabb góljával már kettőre jönnek fel, sőt, Bóka hibája után Nacia csökkenti egyre a különbséget... 8–7.

18. perc: Pedro repül, és kínai a jobb szélről. De a játékvezetők közbesípoltak, vonalat fújtak. Kár.

17. perc: PIROS LAP! Appo osztott ki egy hatalmas pofont Hanusznak. Sőt, ez inkább könyökös. Állcsúcsra. Két percig emberelőnyben leszünk.

16. perc: Bodó pont a kapus kezébe lő, az indítást viszont elcsípi, és teszi is rögtön Hanusznak a szélre, ő meg nem is hibázza el. Dajan gyorsan felel a jobb szélről. 8–5.

15. perc: Moszindi lő, a labda becsúszik Mikler és a kapufa között, a gólszerző viszont a földön marad. Ápolás, leviszik. Aláfordulhatott a bokája. 7–4.

14. perc: Dajan töri meg a gólcsendet egy szép csel után.Gyönyörű akció végén Bóka ballal emberrel a nyakán szerez újabb gólt! 7–3!

13. perc: Szita lövését védi Tepper, majd Cohen lő újabb zúgó kapufát, aztán Győri is a kapust találja el.

12. perc: Mikler két védése közé egy rossz bejátszás Topicnak, nincs gól.

11. perc: Ancsin gyors gólja után időkérés a vendégeknél. 6–2.

10. perc: Moszindi válaszol, majd Bóka szerzi meg második gólját, aztán Mikler is bemutatkozik, Nacia ziccerét védi. 5–2.

9. perc: Ancsin a kilencesről lő, Tepper nagyot véd, de Topic megszerzi a kipattanót. Majd Ancsin javít: köténygólt dob, 4–1.

8. perc: Lumbroszo próbálkozik két ember szorításában passzívnál, óriási kapufa, és kifelé pattan...

7. perc: Bóka jó passz után lő szép gólt, 3–1.

6. perc: Ancsin pattintott passza után Topic beállósból próbálkozhat, Tepper védi. Lumbroszo betörését nem tudjuk megállítani, 2–1.

5. perc: Ancsin pattint lövése a kilencesről beakad, 2–0.

4. perc: Megvan az első gól, Szita talál be szép lövésből – szerencse is kellett hozzá... Válaszként Cohen lő talpról mellé. 1–0.

Győri (fehérben) kezdett irányítóban a mieinknél (Fotó: Török Attila)

3. perc: Topic kapott sárga lapot, jó a védekezésünk, támadhatunk.

2. perc: A vendégeknél belemenéssel zárul az első támadás, mi meg eladjuk...

1. perc: A mieink kezdtek, Győri irányít. Ancsin ugrik be jobbról, hetes. Máris jön Samir kapus, és kivédi Győri hetesét...Kellett hozzá a kapufa is.

A mieink fehérben, a vendégek sötétkékben játszanak majd.

Mikler Roland ma 225. alkalommal szerepel a magyar válogatottban, őt – és a többi jubilánst, Rostát, Bókát és Ancsint is köszöntik a meccs előtt.

Izrael eddig egyszer nyert a mieink ellen Magyarországon, még 1993-ban – akkor éppen Tatabányán...

A csapatok már a pályán, szólnak a himnuszok. Elsőként az izraeli, majd a magyar.

Első hazai mérkőzését játssza a magyar férfi kézilabda-válogatott a balul sikerült januári Európa-bajnokság óta.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a tét a világbajnoki szereplés.

ELŐZMÉNYEK

Egygólos előnyből várja az Izrael elleni szombati visszavágót a magyar férfiválogatott, amely jó játékkal és a jövő évi világbajnokságra való kijutással állítaná helyre megtépázott önbizalmát.

Finoman szólva is visszafogott produkcióval rukkolt ki a világbajnoki selejtezősorozat második körének első mérkőzésén a férfiválogatott, amely szerdán ennek ellenére 33–32-re nyert Izraelben, így egygólos előnyből várhatja a szombati, tatabányai visszavágót. A mieink sokat hibáztak, főleg hátul: rengeteg volt a rossz váltás, lassan reagáltunk, nem követtük a hatosra befutókat, és nem kommunikáltunk – olyan volt, mintha a társaság először szerepelt volna együtt. Pedig a csapat magja évek óta adva van, és jóllehet, ezúttal olyan alapembereket kell nélkülöznünk, mint az egyaránt sérüléssel bajlódó Bánhidi Bence, Máthé Dominik vagy Lékai Máté, a játékosok hosszú ideje ismerik egymást, azaz az összeszokottság hiánya nem lehet kifogás – sem az, hogy a spanyol Chema Rodríguezt két és fél év után másodedzőből szövetségi kapitánnyá léptették elő márciusban.

A második meccsen ennél több kell, ezzel mindenki tisztában van, ráadásul a csalódást keltő 15. hellyel záruló, társrendezésű Európa-bajnokság óta a mostani lesz együttesünk első fellépése hazai közönség előtt – ennél nagyobb motiváció tehát csak az lehet, hogy itthon harcolhatjuk ki a részvételt a jövő évi lengyel-svéd közös rendezésű vb-re.