Joli hetese volt a dzsóker a németek ellen

2010.01.24. 18:52
Joli higgadtsága hozta a meccset a franciáknak (Fotó: Reuters)
Az olimpiai és világbajnok francia válogatott megszerezte második győzelmét az Ausztriában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután a középdöntő első fordulójában 24–22-re győzött Németország ellen. Lengyelország könnyedén nyert Spanyolország ellen.

NÉMETORSZÁG–FRANCIAORSZÁG

Franciaország számára is „megkezdődött" az Európa-bajnokság! A világ egyik legjobb csapata eddig nem kápráztatta el szurkolóit az Ausztriában zajló Európa-bajnokságon: a csoportkörben két döntetlent (a magyarok és a spanyolok ellen) és egy kínkeserves egygólos győzelmet (a csehek ellen) ért el Claude Onesta együttese.

A középdöntő 1. fordulójában azonban kiderült, Nikola Karabaticék nem felejtettek el kézilabdázni. A középdöntő első meccsén Németország ellen nagyon meggyőzően kezdtek, a 10. percben 4–2-re vezettek. Heiner Brand csapata hamar válaszolt, 5–4-nél már a németek kerültek előnybe, de sokáig nem örülhettek a vezetésnek – a szünetben a „kékeknek" volt kétgólos fórjuk.

A második játékrészt aztán villámrajttal kezdték a franciák, a 35. percben hétgólosra növelték az előnyüket. Aki látta a csoportmeccseket, tanúja lehetett, hogy ez még nem jelent semmit az egy meccsen belül is hatalmas ingadozásokra képes francia csapatnak: a németek fel is jöttek.

15–22 után sorozatban öt német gól landolt a franciák hálójában, de Guillaume Joli megtörte az olimpiai bajnok gólcsendjét, 21–23-nál, a 60. perc elején pedig Sorhaindo találata végleg eldöntött mindent. A franciák 24 góljából tucatnyit két játékos, a heteseket rendkívül higgadtan értékesítő, a mezőny legeredményesebbjének bizonyuló Guillaume Joli, illetve Nikola Karabatic szerzett.

FÉRFI KÉZILABDA EB
KÖZÉPDÖNTŐ, II. CSOPORT, 1. FORDULÓ
Németország–Franciaország 22–24 (10–12)
Legeredményesebb gólszerzők: Jansen 5 (2), Glandorf 4, Kaufmann 4, ill. Joli 7 (7), Karabatic 5, Narcisse 3

LENGYELORSZÁG–SPANYOLORSZÁG

A lengyelek jól kezdtek, és bár a spanyolok a 8. percig tartották velük a lépést, ezt követően elsősorban Bartosz Jurecki góljainak köszönhetően fokozatosan meglépett Bogdan Wenta együttese, a szünetben már 13–9-re vezetett Lengyelország.

A játék képe a folytatásban sem sokat változott, a spanyoloknak szinte semmi nem sikerült, míg a lengyelek több könnyű gólt szereztek és különösebb megerőltetés nélkül őrizték előnyüket, sőt növelték is.

A második félidőben Bartosz Jurecki mellett Mariusz Jurasik is nagyon elkapta a fonalat, míg a spanyoloknál nem akadt vezéregyéniség. Lengyelország hat perccel a meccs vége előtt nyolc góllal is vezetett, végül 32–26-ra győzött, így továbbra is veretlen az Európa-bajnokságon.

Lengyelország–Spanyolország 32–26 (13–9)

Legeredményesebb gólszerzők:

B. Jurecki 6, Jurasik 5, ill. Romero 8 (7), Malmagro 4

SZLOVÉNIA–CSEHORSZÁG

A csoport harmadik meccsén Csehország legyőzte Szlovéniát. A csehek legjobbja ezúttal is Filip Jícha volt, aki 12 góllal góllal segítette csapatát. Jícha szárnysegédje, csakúgy, mint a magyarok ellen, ezúttal is Jan Filip volt, ketten együtt a legutóbbi két találkozón 44 (!) gólt szereztek. Jícha a kontinenstorna góllövőlistáját is vezeti 40 góllal, hatalmas fölénnyel a 28 gólos Iker Romero előtt.

Szlovénia–Csehország 35–37 (12–21)
Legeredményesebb gólszerzők: Kavticnik 8 (5), Pajovic 5, ill. Jícha 12, Filip 7 (2)