Férfi kézilabda NB I: veszprémi sikerrel indult az új idény

2022.08.31. 19:57
Pesmalbek hét gólig jutott (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
A Telekom Veszprém 11 góllal legyőzte hazai pályán a Balatonfüredet a férfi kézilabda NB I új idényének első mérkőzésén.

A tavalyi kiírás második és harmadik helyezettje legutóbbi bajnoki találkozásuk alkalmával döntetlent játszott egymással, ezúttal azonban nem volt esélye a füredieknek, a Veszprém már a szünetben kilenccel vezetett.

A mezőny legeredményesebbje a végül 11 találattal nyerő Veszprém egyik nyári szerzeménye, Dragan Pesmalbec lett, a beálló kilenc lövésből hét gólt ért el. A hazaiaknál Rodrigo Corrales, a vendégeknél Tóth Mihály jutott el hét védésig.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

TELEKOM VESZPRÉM–BALATONFÜREDI KSE 35–24 (21–12)
Veszprém Aréna,
1000 néző. V: Horváth P., Marton
VESZPRÉM: CORRALES – VAJLUPOV5 (1), J. Omar 4 (1), MAHÉ 4, PESMALBEK 7, Lauge 3, Lukács P. 4 (1). Csere: Cupara (kapus),Ligetvári, Blagotinsek 1, Sipos 1, Ilic Z. 3, Nenadics 2, el-Dera 1. Edző: Momir Ilics
BALATONFÜRED: Andó – Brandt, Malinovic 1, Szűcs B. 2, SZRETENOVICS 4, Németh B., Bóka 2. Csere: TÓTH MIHÁLY (kapus), Szöllősi B. 1, Dénes, Vajda H. 3, Gostovics 3, Hornyák P. 2 (2), Kemény, SZMETÁN M. 3 (1), Határ 3. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–3. 14. p.: 10–5. 23. p.: 17–9. 30. p.: 21–12. 34. p.: 22–12. 47. p.: 29–18. 56. p.: 35–22.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3
Momir Ilics:
– Fontos volt, hogy sikerrel kezdjük a szezont. Elégedett vagyok azzal, ahogy játszottunk, harcoltunk az első félidőben. A szünet után védekezést váltottunk, összességében ez is rendben volt, de még sok munka vár ránk a folytatásban.
György László: – Megérdemelten aratott magabiztos sikert a Veszprém. A hazaiak különösen az első félidőben diktáltak olyan tempót, amelyet nem tudtunk követni. Sajnos nem tudtuk végrehajtani, amit megbeszéltünk, a második félidőben viszont már voltak értékelhető momentumok a részünkről. A folytatásban más felfogásban kell kézilabdáznunk.