Férfi kézilabda NB I: Orosházán hét góllal nyert a Tatabánya

2016.09.24. 20:41
Vendégként is magabiztos játékkal, hét góllal győzött a Tatabánya az Orosháza ellen a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Hazai pályán a Mezőkövesd 11, a Budakalász egyetlen góllal múlta felül riválisát, a Balmazújvárost, illetve az Egert, míg a hajrában magabiztosabb Vác három találattal bizonyult jobbnak a Balatonfürednél.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–GRUNDFOS TATABÁNYAI KC 26–33 (12–19)
Orosháza,
300 néző. V: Bacs, Bóna
OROSHÁZA: Miklós – Komporály 1, Morva Z., Levy 3, Milas 3, Antal, Németh L. 3. Csere: Herjeczki (kapus), Ferenczi 4, Z. Radojevics 2, MARKOSZKI 6, Buday, Németh G. 1, Knezevics, Tárkányi 2, Pásztor M. 1. Edző: Vladan Jordovics
TATABÁNYA: TÓTH M. – Pásztor Á. 2 (2), GRIGORAS 8, VRANJES 2, Szöllősi B. 2, ILYÉS 4, Dénes. Csere: Sipos, Szöllősi Sz. 4, Harsányi 1, Juhász 2, Bozovics 4, Leimeter 4 (2). Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–3. 11. p.: 7–5. 16. p.: 8–9. 19. p.: 10–12. 23. p.: 11–16. 32. p.: 14–19. 43. p.: 17–25. 52. p.: 23–30
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 5/4
MESTERMÉRLEG:
Vladan Jordovics
: – Gratulálok a Tatabányának! A harcosságunkra nem lehetett panasz, de a helyzetkihasználással most is akadtak problémák.
Vladan Matics: – Az elején kicsit döcögött a szekér, ám a tizenötödik perctől már kontrolláltuk a mérkőzést és nem volt kérdés, hogy két ponttal távozunk Orosházáról.

VÁCI KSE–BALATONFÜREDI KSE 29–26 (14–14)
Vác,
250 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
VÁC: Ulicsinyi – VASICS 5, Bartók 3, TÖRTELI 3, TOPIC 4, KOLLER 8, Popovics 3 (1). Csere: Drisszi, VITÁRIS (kapusok), Csicsikalo 2, Lendvay, Tyiskov, Pavlovics 1, Császár F. Edző: Zsiga Gyula
BALATONFÜRED: Fazekas – Gábori 2, Kasparek 4, GYŐRI 7 (1), Kemény 1, ZDOLIK 6, Varsandán 3 (2). Csere: RÓZSAVÖLGYI (kapus), Gerdán, Kancel, Petrovszki, Debreczeni 3, Németh B., Vasvári. Edző: Csoknyai István
Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
Zsiga Gyula:
– Minden elismerésem az igazi csapatmunkát nyújtó játékosaimé. A Vác mostanában nem járt sikerrel a fürediek ellen, így különösen fontos két pontot szereztünk.
Csoknyai István: – Jó mérkőzés volt. Sajnos a védekezésünk elmaradt attól a színvonaltól, amellyel idegenben pontokat lehet szerezni.

MEZŐKÖVESDI KC–BALMAZÚJVÁROSI KK 34–23 (15–12)
Mezőkövesd,
600 néző. V: Nagy F., Túróczy
MEZŐKÖVESD: HOLLÓ – Vaskó 2, GRIGORJEV 6, RADNIC 6, Trivkovic 2, Vukic 1, SZEPESI 6. Csere: KOVÁCS J. (kapus), Gulás, Kovács B., Pordán 1, Kiss R. 3 (3), Nagy N., LÓKODI 5, Grünfelder 1, Szelvjaszjuk 1. Edző: Molnár Ferenc
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Tomic 2, BALÁZS S. 5, Simovic 1, Vranac 2, Bali 2, Temesvári 1. Csere: Pajkó, Bagi (kapusok), Korsós, Katzirz 2, Vahnovics, HANTÁK 4, Kekezovity 4 (2), István P., Gyimesi. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 9. p.: 3–3. 17. p.: 8–4. 23. p.: 9–8. 26. p.: 11–11. 28. p.: 14–11. 34. p.: 17–13. 36. p.: 19–14. 43. p.: 23–16. 49. p.: 27–19. 53. p.: 29–20. 58. p.: 32–22
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Molnár Ferenc:
– Mind egyénileg, mind csapatban jól teljesítettünk, a sikerért sokat dolgoztunk a meccsen. Tanultunk a korábbi vereségeinkből és kihoztuk magunkból azt, ami bennünk van. Továbbra is ezt a stabil játékot kérem a csapattól.
Füzesi Ferenc: – Nagyon indulatos vagyok a meccs miatt. A Mezőkövesd szépen játszott, stabil volt, nálunk pedig sajnos gyenge egyéni teljesítmények adódtak. Játékosaim félvállról vették a mérkőzést.

BUDAKALÁSZ–EGER 20–19 (9–8)
Budakalász,
250 néző. V: Horváth P., Márton B.
BUDAKALÁSZ: Váczi – Halász 1, Czina, KONCZ 3, Boros, Holdos 3, Tóth Á. 1. Csere: Tamási (kapus), Józsa, Mazák 1, SUTKA 6, Rédai, Völker B., Bohács 2, Parrondo 2 (2), Szemikov 1 (1). Edző: Horváth Attila
EGER: Stochl – Padla 1, ANTL 4 (3), Dobó 2, Szabó P., Vancsics 2, RADOJEVICS 5 (1). Csere: Repóth (kapus), Lezák 2, Bajorhegyi 1, Szűcs 2. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–4. 18. p.: 6–6. 27. p.: 9–8. 43. p.: 14–14. 53. p.: 18–17. 55. p.: 19–18. 59. p.: 20–18
Kiállítások: 3, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4
Horváth Attila:
– Számítottunk arra, hogy nehéz mérkőzés lesz, gratulálok a fiúknak, a szerencse mellettünk állt.
Tóth Edmond: – Gratulálok a hazai csapatnak, sajnos nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket, de folytatjuk tovább.

1. Telekom Veszprém 9 9 300–198 +102 18
2. Mol-Pick Szeged 5 5 169–110 +59 10
3. Váci KSE 3 2 1 71–66 +5 4
4. Csurgói KK 3 2 1 78–77 +1 4
5. Grundfos Tatabánya KC 4 2 2 102–102 0 4
6. Ceglédi KKSE 3 2 1 75–88 –13 4
7. Balatonfüredi KSE 4 1 3 103–108 –5 2
8. SBS Eger Eszterházy 3 1 2 63–73 –10 2