Bravúr a javából, a Szeged három góllal legyőzte a Barcelonát!

HATÁR DÁVIDHATÁR DÁVID
2017.11.19. 16:50
Balogh Zsolt megállíthatatlan volt a Barcelona ellen (Fotó: Földi Imre)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának nyolcadik fordulójában a Szeged hazai pályán meglepetésre 31–28-ra legyőzte a Barcelonát. A Tisza-partiak szinte végig irányítottak a mérkőzésen, és kilenc év után tudták újra legyűrni a katalán sztárcsapatot.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 8. FORDULÓ

A-CSOPORT
MOL-PICK SZEGED–BARCELONA (spanyol) 31–28 (16–13)

Szeged, 3500 néző. V: Zotyin, Vologykov (oroszok)
SZEGED: SEGO – Sostaric 1, BALOGH ZS. 9, Skube 1, Bánhidi 2, GORBOK 3, Källman 1. Csere: Sierra (kapus), Gaber, THIAGUS PETRUS 2, Sigurmannsson 6 (6), BODÓ 4, BLAZEVIC, Zsitnyikov 2, Buntic, Fekete B. Edző: Carlos Pastor
BARCELONA: Pérez de Vargas Tomás 2, MEM 6, Sorhaindo, Morros 1, N'GUESSAN 7, Rivera 3 (1). Csere: Risztovszki (kapus) 1, ENTRERRIOS 3, Syprzak 1, Pálmarsson 3, Dzsalluz, Arino 1. Edző: Xavier Pascual
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 7. p.: 3–4. 9. p.: 5–5. 13. p.: 7–5. 17. p.: 8–8. 22. p.: 11–8. 26. p.: 14–10. 28. p.: 14–12. 39. p.: 18–20. 55. p.: 28–25. 58. p.: 30–26
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/1
Carlos Pastor: – A Barcelona dicséretével kell kezdenem, mert tisztességesen, sportszerűen küzdött, és elegánsan viseli, ha nyer, s azt is, ha veszít. Hatalmas iramban kezdtünk, aztán fordulatossá vált a csata, a szünet után a Barca új erőre kapott. Erre volt válaszunk, ezért büszke vagyok játékosaimra, akiknek újra van hitük, önbizalmuk. Így kell harcolnunk a továbbiakban is. Ha nem, akkor nincs keresnivalónk a BL-ben.
Xavier Pascual: – Megérdemelten nyert a Szeged, minden játékelemben jobb volt. Nagyon bánt, hogy a játékosaim hozzáállása, intenzitása nem volt elfogadható. Jobban ki kellett volna használni, amikor a Szeged védelme nehezen állt össze. A második félidőben volt egy rövid időszak, amikor újra a terveinknek megfelelően, fegyelmezetten játszottunk, de ez kevés volt a két ponthoz.

A CSOPORT TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
Nantes (francia)–PPD Zagreb (horvát) 28–27 (13–12)
Wisla Plock (lengyel)–Kristianstad (svéd) 25–25 (13–13)

8. PPD Zagreb (horvát) 8 2 6 196–232 –36 2

„Nem kell különleges taktika a Barcelona ellen, csak a saját játékunkat kell nagyon pontosan, eredményesen játszanunk. Ha sikerül, akkor lehet esélyünk” – mondta a mérkőzés előtt Carlos Pastor, a szegediek edzője.

Jelentjük, sikerült!

Annak ellenére, hogy legutóbbi két mérkőzését elveszítette a Bajnokok Ligájában a Szeged (ráadásul mindkétszer otthon, 30 gól fölött kapva), önbizalommal telve, kiválóan kezdett a katalán sztárgárda ellen. Az első tíz percben fej fej mellett haladtak a felek, majd a Szeged tudott váltani, s el is lépett ellenfelétől. Ez elsősorban a kapuban parádézó (az első félidőben végig 40 százalék körül védő) Marin Segónak, illetve az első harminc percben öt lövésből öt gólt szerző (és továbbiakat előkészítő) Balogh Zsoltnak volt köszönhető.

A folyamatosan javuló formának, illetve az együttes egészen kimagasló, 80 százalékos lövőhatékonyságának hála végül háromgólos, 16–13-as szegedi vezetéssel vonultak a pihenőre a csapatok.

Febr. 28.–márc.4.: Barcelona–Szeged

A fordulás után nagyon sokat javult a Barcelona, elsősorban két francia átlövője, Dika Mem és Timothey N'Guessan szórta meg a Szegedet, illetve Aron Pálmarsson is egyre jobban belelendült a játékba. Így tíz perc sem telt el, már a vendégeknél volt a vezetés.

A Szeged azonban nem adta fel, többek között Thiagus Petrus kiváló labdaszerzéseinek, Stefán Sigurmannsson hatból hat értékesített hetesének és Balogh Zsolt góljainak (végül kilenccel zárt a válogatott átlövő) köszönhetően ismét egyenlített. A kapuban Sego kicsit visszaesett, de így is több fontos védést bemutatott, míg José Manuel Sierra egy hetest kivédett, egyet pedig a léc segítségével „hárított”.

Az utolsó öt percre háromgólos előnnyel fordult a Pastor-csapat, és ezt az előnyt rendkívül taktikus játékkal meg is tartotta, így a Szeged 2008 után ismét legyőzte a Barcelonát (31–28).

2. FÉLIDŐ

60. perc: N'Guessan is lő egy nagy gólt, de már csak másodpercek vannak vissza. Carlos Pastor időt kér kevesebb mint fél perccel a vége előtt. Bánhidi lő gólt szabaddobásból, ezt nem adják meg, ám ez már senkit sem érdekel. Gaber még kap egy két percet, ez sem érdekli a szegedieket. ITT A SLUSSZPOÉN! Időn túli szabaddobás jön, Källman lövése pedig bepattan a sorfalról. 31–28, EZ A VÉGE!
59. perc: Víctor Tomás szépít azonnal, de ezt innen már nem lehet elrontani. 30–27
58. perc: NÉGY KÖZTE! Zsitnyikov egy betörés után szenzációs cunderrel veszi be a Barca kapuját. 30–26
57. perc: Balogh megállíthatatlan, két védővel a nyakán is a léc alá zúdítja a labdát. Ez a kilencedik gólja! Víctor Tomás harcol ki hetest. Valero Rivera érkezik a büntetőhöz, majd a lécre vágja a labdát. 29–26
56. perc: Xavi Pascual a fejét rázva időt kér, ezt nem nagyon hiszi el ő sem. Mem az időkérés után azonnal szépít. 28–26
55. perc: Zsitnyikov előtt szétnyílik a fal, így gond nélkül lőhet a jobb alsóba. Meg is teszi, kettővel vezet a Szeged! Megint kapus nélkül támadnak a vendégek,erre pedig most ráfáznak, hiszen egy labdavesztés után Thiagus Petrus ível az üres kapuba. HÁROM KÖZTE! 28–25
54. perc: Kapus nélkül támad a Barca,de N'Guessan lövését a kapu fölé nyomja Sego.
53. perc: Passzívig játsszák a vendégek, teljesen szétszedik a szegedi falat, végül Mem lő gólt. Entrerríost állítják ki, Bánhidi ellen volt szabálytalan. Sigurmannsson nem viccel, a hatodik büntetőjét is értékesíti. 26–25
52. perc: Balogh fut rá a falra, majd talpról lő gólt, már a nyolcadikat a meccsen. 25–24
51. perc: Bánhidi egyenlít, estében lő a bal alsó sarokba. Mem kerül könnyedén helyzetbe, de a lécre lövi a labdát. 24–24
50. perc: Entrerríos ugrik be a hatoson belülre, majd a hálóba lő, megint a vendégeknél van az előny. 23–24
49. perc: Bodó nagyjából 11 (!) méterről próbálkozik, de a labda a kapu mellé száll.
48. perc: Balogh ellen fújnak az orosz bírók, jöhet a Barca. Nincs gól, mert Sego hárítja Arino lövését.
47. perc: Azonnal időt kér a Barcelona. Pálmarsson test mellől ereszt el futtában egy bombát, a labda a jobb alsóban köt ki. 23–23
46. perc: Mem hibázik, majd Källman lövését védi Risztovszki. Thiagus Petrus szerez újra labdát, majd az újabb lerohanás végén Balogh lő gólt, ezzel ÚJRA VEZET A SZEGED! 23–22
45. perc: Skube vállalkozik lövésre, Risztovszki pedig ezúttal nem éri el a labdát. Pálmarsson labdavesztése után jön a lerohanás, melyet Thiagus Petrus fejez be góllal. 22–22
44. perc: Entrerríos passza után Mem tör be, majd kilövi a jobb alsót. 20–22
43. perc: Teljes létszámban a Szeged, Fekete Bálint is a pályán. Balogh ezúttal tíz méterről próbálkozik, és labdája a bal felső sarokban köt ki. 20–21
42. perc: Balogh cundere kijön a kapufáról, Risztovszki pedig azonnal az üres kapuba dobja a labdát. 19–21
41. perc: Mem elleni szabálytalanság után Buntic kap két percet, majd szinte azonnal Sostaricot is kiállítják, ő Pálmarssonnal szemben szabálytalankodott. Sierra érkezik a heteshez, és a jobb lábában elakad Valero Rivera lövése után a labda.
40. perc: Bodó áttöri a falat, majd közelről a léc alá bombáz. 19–20
39. perc: Bodó rossz lövése után ismét támadásban a katalánok, Mem pedig újabb gólt lő. Időt kér a Szeged. 18–20
38. perc: Az átlövőikre nincs ellenszer a második félidőben, Mem egyenlít. Sőt, egy labdaszerzés után Aitor Arino szerzi meg a vezetést a Barcának. 18–19
37. perc: Nem fordít a Barca, mivel Sego hárítja Víctor Tomás ziccerét. A másik oldalon Bánhidi harcol ki hetest, és Sigurmannsson ezúttal sem hibázik. 18–17
36. perc: Ismét N'Guessan talál be, majd Pálmarsson szerez labdát... 17–17
35. perc: N'Guessan érkezik és újabb gólt lő, egyenlít a Barca. Nagyon kell a gól, Bodó pedig be is bombázza a labdát a kapuba. 17–16
34. perc: Mem gyorsan ki is használja egy betörés után. Källman egyébként majdnem elhalászta a labdát, de néhány centivel lemaradt róla. Sostaricra jön ki a figura, de megint véd Risztevszki. 16–15
33. perc: Sego is bemutat egy védést, de az indítása után egy vendégjátékos szerzi meg a labdát. Blazevic kap két percet a beállós elleni szabálytalanság miatt.
32. perc: Bánhidi ellen szabálytalankodnak a hatoson belül, de csak szabaddobás. Källman kiszorított helyzetből lő, ám Risztovszki lábbal véd.
31. perc: Indul a második félidő, a Barcelonáé az első támadás. N'Guessan góllal kezd, felugrásból bombáz a kapuba. 16–14

1. FÉLIDŐ

30. perc: Risztovszki érkezik a kapuba, de Sigurmannsson neki is bepattintja. Syprzak lő gólt beállóból még a végén, így a Szeged 16–13-ra vezet a szünetben!
29. perc: Nagyon fontos gól, Balogh az ötödik lövéséből az ötödik gólját szerzi. Labdát szerez Thiagus Petrus, a lerohanás végén pedig Bodót borítják fel, hetes jön. 15–12
28. perc: Viran Morros is betalál, így kettőre zárkózik a Barca, Pastor pedig időt kér. 14–12
27. perc: SEGO! Eddig remekel a horvát kapus, Mem lövését is hárítja, és 44 százalékon áll! Zsitnyikov kapja magasan a labdát egy kínainál, majd a labdaszerzés után Pálmarsson büntet azonnal. 14–11
26. perc: OTT VAN! Balogh elementáris erővel kilövi a jobb felsőt, a kapusnak esélye sincs. 14–10
25. perc: Sego hárítja Pálmarsson lövését, akár négygólos is lehet a szegedi előny. Pálmarsson rántja le Baloghot, marad a hazaiaknál a labda.
24. perc: Pálmarsson bombáz a jobb alsó sarokba, ám a gyors középkezdés után Bodó futtából szintén a jobb alsóba ló. 13–10
23. perc: Källman lövését védi Vargas, de hetest kap a Szeged. Sigurmannsson egyelőre nem hibázik, ezt is a kapuba pattintja. Időt kér a Barcelona. 12–9
22. perc: Ott van a közte három! Balogh ugrik be, majd kilövi a kapu jobb oldalát. Entrerríos gyorsan szépít, egy pillanatnyi kihagyás sem fér bele. 11–9
21. perc: Pálmarsson próbálkozik egy átlövéssel, de Segóról ki sem pattan a labda.
20. perc: Lenne túl sokat lép, megint jöhet a Szeged a háromgólos előnyért. Megint nem jön össze, a vendégek levadásszák Skube labdáját.
19. perc: Gaber harcol ki hetest Bodó remek passza után, sőt, Memet még ki is állítják. Sigurmannsson érkezik, és a második hetesét is biztos kézzel értékesíti. 10–8
18. perc: Bodó is a pályán, és rögtön egy bombagóllal kezd. Pálmarsson szintén a pályán, de elveszik tőle a labdát. 9–8
17. perc: Skube passza után Gorbok ezúttal Pérez de Vargasba lövi a labdát. Thiagus labdát szerez, ám Pérez de Vargas ismét véd, a lerohanás végén pedig Víctor Tomás értékesít egy ziccert. 8–8
16. perc: Valero Rivera értékesít egy hetest. Baloghot lökik meg a levegőben, de nincs kiállítás. 8–7
15. perc: SEGO! A horvát kapus Víctor Tomás ziccerét is védi. Nincs meg a közte három, Källman hibázik.
14. perc: Gyors válasz N'Guessan révén, Thiagus Petrus mellett lő a kapu bal oldalába. Skube passza után Gorbok futtából lövi ki a bal alsót. 8–6
13. perc: Emberelőnyben elrontja a támadást a Barca, jöhet a kapus nélkül támadó Szeged. Bejön a figura, Balogh lő gólt. 7–5
12. perc: Skube ellen fújnak belemenést, majd Bánhidinek adnak egy kétperces kiállítást.
11. perc: Entrerríos lő passzívnál, de Sego véd.
10. perc: Sigurmannsson érkezik az első szegedi heteshez, és a jobb felsőbe pattintja a labdát. 6–5
9. perc: Balogh szerez újra vezetést a hazaiaknak, ám Entrerríos révén azonnal egyenlítenek a katalánok. 5–5
8. perc: Víctor Tomás zavartalanul ugrik be a hatoson belülre, de Sego védi a ziccert. Sőt, Viran Morros kísérletét is hárítja a horvát kapus.
7. perc: Sostaric lő a lécre, a kipattanó a vendégeké. A másik oldalon N'Guessan már pontosabb, a léc alá lövi a labdát. Jön a válasz, Gorbok küld egy bombát a barcelonai kapuba. 4–4
6. perc: Gorbok adja el a labdát, a lerohanás végén pedig Valero Rivera góllal fejezi be a támadást. 3–3
5. perc: Entrerríos kísérlete után Sego mutat be egy védést.
4. perc: Gorbok felugrik a szaggatottnál, majd kilövi a jobb alsót. 3–2
3. perc: Mem emberrel a nyakában a jobb felső sarokba zúdítja a labdát. 2–2
2. perc: Skube teszi le a szélre a labdát, Sostaric pedig beugrik és a kapuba pattint. Azonnal jön a válasz, Valero Rivera lő a rövidbe. Bánhidi is beköszön, megint vezet a Szeged. 2–1
1. perc: Elkezdődik a mérkőzés, a szegediek vezetik az első támadást. 0–0

ELŐZMÉNYEK

A SZEGED MÉRLEGE A BARCELONA ELLEN
BL: 3 győzelem, 5 vereség
BEK: 2 vereség
KEK: 1 győzelem, 3 vereség
Összesen: 4 győzelem, 10 vereség

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Mol-Pick Szeged–Barcelona mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 8. fordulójában. Tartsanak velünk!

Hét forduló után a Szeged hét ponttal (3–1–3-as mérleggel) az A-csoport 5. helyén áll. A 10 pontos (4–2–1-es mutatójú) Barcelona a harmadik helyről várja a szegedi összecsapást.

„Nem kell különleges taktika a Barcelona ellen, csak a saját játékunkat kell nagyon pontosan, eredményesen játszanunk. Ha sikerül, akkor lehet esélyünk. Nálunk mindenki harcra kész és motivált, valamint tudja, az idegenben is veszélyes, kitűnően felkészített Barcával mindig rangadót kell vívni” – mondta Carlos Pastor, a Szeged edzője a mérkőzés előtt.

„Már nem sajnálkozunk a Löwen ellen otthon elvesztett ponton. Hét közben Irunban jó iramú bajnoki meccset játszottunk, és kilenccel, vagyis látszólag nagyon biztosan nyertünk, de nem volt könnyű, csak a szünet után lendültünk bele. Szeged előtt ez tanulságos főpróba volt. Szegedre szombaton érkeztünk és csupán relaxáló foglalkozás szerepelt a programunkban” – fogalmazott Xavier Pascual, a Barcelona edzője.

„Szeretnénk javítani a mérlegünkön, ám ez iszonyatosan nehéz lesz, a Barca az átalakulása ellenére is a világ egyik legjobbja – mondta a Nemzeti Sportnak Bodó Richárd, a Szeged és a magyar válogatott balátlövője. – Engem minden BL-mérkőzés lázba hoz, a vasárnapi meg különösen. Először játszom a Barcelona ellen, nagyon várom ezt az élményt. Amúgy is élvezek minden percet, amelyet a BL-ben a pályán tölthetek a sportág legjobb gárdái ellen, hogy az ellenük megnyert meccseken szerzett hatalmas sikerélményről már ne is beszéljek. Ez fantasztikus cél és ugyanilyen motiváció, szerintem ezekért a mérkőzésekért érdemes kézilabdázni.”

A Barcelona elleni találkozón is folytatódik a szegedi beállós, Bánhidi Bence jótékonysági akciója. Részletek itt!