Férfi kézi-vb: Egyiptom győzött, biztos negyeddöntős

2023.01.21. 17:15
Jehja ed-Dera öt gólig jutott Bahrein ellen (Fotó: AFP)
Szerbia és Egyiptom is diadalmaskodott szombaton, a lengyel, svéd közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének második fordulójában.

SZERBIA–ARGENTÍNA

A negyeddöntőről biztosan lemaradó két csapat összecsapásán Szerbia dominált az eddig egy győzelmet maga mögött tudó argentinokkal szemben. Az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, s a folytatásban még tovább nyílt az olló, aminek köszönhetően 28–22-es szerb győzelem született. Szerb oldalon a Pick Szeged jobbszélsője, Bogdan Radivojevics dobta a legtöbb gólt, összesen hatot.

BAHREIN–EGYIPTOM

Újabb győzelmet aratott a világbajnokságon eddig veretlen Egyiptom, amely ezúttal a IV. csoportban harmadik helyen álló bahreini válogatottat múlta felül 26–22-re. Jehja ed-Dera, a Telekom Veszprém balátlövő-irányítója volt a már biztos továbbjutó Egyiptom legjobb gólvágója, ötször talált be.

KÉZILABDA
FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ

III. CSOPORT (Katowice)

Szerbia–Argentína 28–22 (12–10)
Ld: Radivojevics 6, Orbovics 4, Ilics és Miloszavljevics 4-4, ill. Lombardi 9, R. Martínez 5, Simonet 4
IV. CSOPORT (Malmö)

Bahrein–Egyiptom 22–26 (9–13)
Ld: Merza 6, Mohamed Mohamed, al-Szajjad 4-4, Kambar 3, ill. el-Dera 5, Szaad, Ali Mohamed, Mohammad Szanad 4-4

A 25–32. HELYÉRT, 2. FORDULÓ