Férfi kézi NB I: végig vezetve nyert a Füred az FTC ellen

2021.02.13. 18:46
Topic Petar (Fotó: Veszprém Megyei Napló/Penovác Károly – 2020, archív)
A Balatonfüred 32–28-ra nyert a Ferencváros otthonában a férfi kézilabda NB I szombati mérkőzésén.

A fővárosiak egyszer sem vezettek a mérkőzésen, amelynek legeredményesebb játékosa a fürediek magyar válogatott beállója, Topic Petar volt kilenc góllal – írja az MTI.

FÉRFI NB I
5. FORDULÓ
FTC–BALATONFÜREDI KSE 28–32 (13–19)
Elek Gyula Aréna,
zárt kapuk mögött. Vezette: Bócz, Wiedemann
FTC: Zernovic – Bujdosó 4 (4), FÜZI 6, Schuch, Mikita 1, KOVACSICS P. 5, Nagy Bence 2. Csere: Győri K. (kapus), Ónodi 2, Bognár A., ANDJELICS 6, Pordán, Prainer, Karai, Imre B. 2. Edző: Horváth Attila
BALATONFÜRED: BŐSZ – RODRÍGUEZ P. 5, Malinovic 5, SZÖLLŐSI B. 6 (3), TOPIC 9, Varga M. 3, Bóka 3. Csere: Lakatos (kapus), Dénes, Kemény L. 1, Draskovics, Brandt, Szűcs B., Kőhegyi, Határ. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 11. p.: 4–5. 14. p.: 4–8. 22. p.: 6–13. 26. p.: 10–15. 39. p.: 17–20. 46. p.: 22–24. 52. p.: 24–28. 56. p.: 26–31
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Horváth Attila:
– A mérkőzés elején akkora előnyre tett szert a Balatonfüred, hogy a folytatásban már csak megközelíteni tudtuk. Hiába készültünk fel ellenfelünkből tisztességesen, rengeteg taktikai fegyelmezetlenséget követtünk el. A második félidőben kritikus pillanatokban hibáztunk. Saját magunkat vertük meg.
György László: – A kezdés meghatározta a játékunkat: jó felfogásban kézilabdáztunk, agresszív védekezésünk mellé remek kapusteljesítmény társult. Tudtuk, hogy a Ferencváros jó csapat, és nem csak harminc percig tart a meccs, a második félidőben mégis kicsit visszaestünk. Be kell osztanunk az erőnket, mert három-négy naponta mérkőzést játszunk.

1. Veszprém 14 13 1 504–309 +195 27
2. Szeged 11 9 2 375–282 +93 18
3. FTC 13 8 5 371–348 +23 16
4. Csurgó 13 6 2 5 353–353 0 14
5. Gyöngyös 12 6 1 5 327–323 +4 13
6. Tatabánya 7 5 1 1 189–174 +15 11
7. Balatonfüred 8 3 3 2 202–220 –18 9
8. Veszprémi KKFT 11 4 7 290–315 –25 8