Férfi kézi NB I: a Szeged szoros végjátékban legyőzte a Csurgót

2022.12.10. 19:36
A Szeged két góllal jobbnak bizonyult a Csurgónál (Fotó: <a href="https://www.facebook.com/pickhandball" target="_blank"><strong>Facebook/Pick Szeged Handball Team</strong></a> )
A férfi kézilabda NB I 12. fordulójában a Fejér B.Á.L.-Veszprém 36–31-re legyőzte a Budai Farkasokat, az OTP Bank-Pick Szeged 34–32-re megverte a Csurgói KK-t. A Telekom Veszprém 42–28-ra kiütötte a Budakalászt, nem bírt egymással a HSA Neka és a Mol Tatabánya KC.

Az első félidőben ugyan egyszer sem vezettek a Budai Farkasok, így is szorosan alakult a mérkőzés – 18–16-os hazai vezetéssel mentek pihenőre a felek. A fordulást követően a sereghajtó egy gólra csökkentette a két csapat közti különbséget, ám a hajrára kinyílt az olló, a Fejér B.Á.L.-Veszprém pedig 36–31-re győzni tudott. A Budai Farkasoknak továbbra sincs győzelme, a veszprémieknek ez volt a második sikere az idény során.

Az OTP Bank-Pick Szeged jól kezdte a Csurgói KK elleni mérkőzést, már az első félidőben 20–14-re vezetett. A második játékrészben a csurgói gárda összeszedte magát, s hétgólos hátrányból sem adta fel a küzdelmet – a hajrában egy gólra feljött a Csurgó, de a szegedi csapat végül nem engedte ki a kezéből a győzelmet, s 34–32-re nyerni tudott.

Nem volt kérdés a Telekom Veszprém és a Budakalász összecsapásán – az eddig hibátlan veszprémiek ezúttal sem botlottak, 42–28-as kiütéses győzelmet arattak a kilencedik helyen tanyázó együttessel szemben.

Jóval szorosabb meccset vívott egymással a HSA NEKA és a Mol Tatabánya – a balatonboglári egyesület három góllal vezetett a szünetben, a második félidőben azonban a vendégek megfordították az állást. Az adok-kapok vége egy 30–30-as döntetlent szült.

FÉRFI NB I
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP 36–31 (18–16)
Veszprém, 500
néző. V: Nagy F., Túróczy.
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM: Balogh T. – Szmetán P. 3, Ludmán 2, ÉLES B. 9 (2), Szrnka 1, STRANIGG 14, Molnár B. 1. Csere: MIKLÓS G. (kapus), GÁL 2, Pulay 2, Bugyáki, Hári 2. Edző: Konkoly Csaba
BUDAI FARKASOK: Merkovszki – Valler, Vuleta 3, KVASTEK 3, Rédai, NAGY SZ. 4, ENOMOTO 9. Csere: Nánási (kapus), Kecskeméti 3, Németh A. 1 (1), Auer 1, NURELDEN 4, Holdosi 3, Szövérdffy. Edző: Koi Endre
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 14. p.: 10–9. 26. p.: 17–14. 32. p.: 18–18. 42. p.: 28–24. 53. p.: 30–28. 59. p.: 35–30.
Kiállítások:
10, ill. 10 perc.
Hétméteresek:
5/2, ill. 2/1
Konkoly Csaba:
– Tudtuk, NB I-es tagságunk megőrzése szempontjából fontos mérkőzés várt ránk, ezért a győzelmünk boldogsággal és elégedettséggel tölt el. Védekezésben és támadásban is akadtak szép pillanataink, összességében nagyfokú koncentráltság jellemzett bennünket. Örülök, hogy jó volt a kapusteljesítményünk, emellett taktikusan és fegyelmezetten hajtottuk végre a támadásainkat.
Koi Endre: – Csalódottak vagyunk, ám harminchat kapott góllal nehéz mérkőzést nyerni. Ez a hatvan perc tipikus rangadó volt, amin voltak jobb és rosszabb periódusaink. A csapatomból többen sem tudták átlépni a saját árnyékukat, kishitűségből vagy önbizalomhiányból fakadóan. A találkozót nüanszok döntötték el, a veszprémiek a kritikus pillanatokban jobb döntést hoztak.

OTP BANK-PICK SZEGED–CSURGÓI KK 34–32 (20–14)
Szeged, 2500 néző. V: Bóna, Földesi.
SZEGED: Mikler – B. Radivojevics 1, Tönnesen, Bombac 1, BÁNHIDI 5, BODÓ 8, Frimmel 6 (2). Csere: Alilovic (kapus), Gaber, Rosta M. 5, GARCIANDÍA 7, Szita, Mackovsek, Martins 1. Edző: Juan Carlos Pastor
CSURGÓ: Holló – Tóth Á. 1, Markez 6 (5), Vasvári, Gábor M. 2, Szeitl E., KRSZMANCSICS 6. Csere: Füstös Á. (kapus), SZEITL L. 3, Rotim 2, Krecic 3, Skol 1, Bazsó 2, Borsos 2, Gebhardt 3, Spruk 1. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 8. p.: 5–2. 11. p.: 9–3. 14. p.: 11–4. 19. p.: 13–6. 24. p.: 17–9. 27. p.: 18–12. 33. p.: 22–15. 38. p.: 23–18. 42. p.: 25–22. 47. p.: 26–25. 51. p.: 29–28. 56. p.: 32–29.
6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5
Juan Carlos Pastor:
– Az első félidőt uraltuk, nagy különbségű vezetésünkkor elhittük, hogy könnyedén nyerhetünk. A második félidőt végigszenvedtük, védekezésben alaphibákat követtünk el, támadásban pedig pontatlanok voltunk. A győzelmen kívül a mérkőzés pozitívuma Mikler Roland visszatérése, továbbá Bodó Richárd erőtől duzzadó, eredményes játéka.
Baranyai Norbert: – Az első tizenöt percben gyáván, elképzelés nélkül játszottunk. Később oldódott feszültségünk, rájöttünk, hogy van keresnivalónk a bajnoki címvédő ellen. A második félidőben kiválóan kézilabdáztunk, bizonyítottuk, hogy jó úton járunk, büszke vagyok a csapatomra.

TELEKOM VESZPRÉM–CYEB BUDAKALÁSZ 42–28 (24–10)
Veszprém Aréna, 1100
néző. V: Asztalos, Szalay.
VESZPRÉM: Cupara 2 – NENADICS 4, PESMALBEK 4, Sipos 1, A. NILSSON 5, ed-Dera 5, ELÍSSON 10 (1). Csere: Gasper Marguc 3 (1), Vajlupau 2, LIGETVÁRI 4, Lukács P. 1 (1), Mahé, Ilic Z. 1. Edző: Momir Ilics
BUDAKALÁSZ: Djordjeszki – Sinkovits 2, Varjú, Tóth R. 4 (3), Kiss B. 3, JURIC-GRGIC 6, Kovács D. 2. Csere: Bíró (kapus), Tyiskov, Koncz 4, MIHALIN 5, Papp 2, Berényi, Maracskó, Dávid. Edző: Csoknyai István.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–0. 10. p.: 7–2. 20. p.: 16–6. 28. p.: 22–9. 36. p.: 27–14. 42. p.: 32–18. 46. p.: 33–22. 57. p.: 40–26.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc.
3/3, ill. 3/3
Gulyás Péter: – Jahja Omar kiválásával gyakorolnunk kell olyan játékelemeket, amiket alkalmazhatunk a Bajnokok Ligájában. Nagy tempót diktáltunk, a lerohanások jól mentek, néhány dolgon finomítani kell, de van még néhány napunk gyakorolni a bukaresti összecsapás előtt.
Csoknyai István: – Az első félidőben a bőrünkön érezhettük, mit tud a Veszprém. Nekünk egyszerűen semmi sem sikerült, a hazaiak pedig számolatlanul lőtték a gólokat és a meccs minden érdemi része eldőlt. A második játékrészben rendeztük a sorokat, szereztünk tizennyolc gólt, ami tisztességes a részünkről.

HSA NEKA–MOL TATABÁNYA KC 30–30 (13–10)
Balatonboglár, 300
néző. V: Horváth P., Marton B.
NEKA: DEMÉNYI – Szilágyi Benjámin 3 (2), Temesvári 2, SZTRAKA 6, PAPP T. 5, Kovács T. 1, Krakovszki B. 3 (2). Csere: PALASICS (kapus), DELY 4, Tárnoki, Fekete D. 2, KRAKOVSZKI ZS. 4, Karai, Dobi, Sisa, Ács P. Edző: Sótonyi László
TATABÁNYA: Nagy Benedek – RODRÍGUEZ P. 8, Ancsin G. 2, Peric 4 (4), TOPIC 6, Győri M. 2 (1), Ugalde 4. Csere: Perényi (kapus), Obradovics, MARAS 4, Bodor, Ubornyák. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 7. perc: 0–4. 14. p.: 6–6. 17. p.: 8–8. 24. p.: 12–8. 33. p.: 15–11. 40. p.: 19–17. 45. p.: 19–21. 50. p.: 21–24. 58. p.: 29–29.
6 perc, ill. 8 perc.
6/4, ill. 6/5
Sótonyi László:
– A fordulatos meccs nagy taktikai csatát hozott, jó erőkből álló, éremesélyes csapattal szemben sikerült kiharcolnunk a döntetlent. Voltak olyan dolgok, amelyek nem tetszettek, de büszke vagyok a csapatra, mert ismét bebizonyosodott, hogy taktikailag és mentálisan rendben vagyunk.
Tombor Csaba: – Jól kezdtük a mérkőzést, bátran kézilabdáztunk, majd belekerültünk egy olyan spirálba, amiből nem tudtunk kijönni. A szünetben megnyugtattuk a csapatot, tíz perc alatt ledolgoztuk a hátrányt, s bár a hajrában háromgólos előnyben voltunk, a sors, amit Gyöngyösnek adott, azt most elvette.

FERENCVÁROSI TC–HÉP-CEGLÉD 34–30 (17–18)
Elek Gyula Aréna, 200
néző. V: Őri E., Pozdena E.
FTC: Győri K. 1 – Bognár A. 2, Nagy Bence 4, Debreczeni 3, Török, J. Mikita, Kovacsics 3. Csere: Imre 6 (5), Balogh Zs. 1, Pordán, Prainer 3, Csörgő 5, Bujdosó 3, Bohács 1, Füzi 2. Edző: Pásztor István
CEGLÉD: Kránitz – Juhász K. 3, Csomor 1, Dzsamali 13 (3), Szűcs Balázs 1, Bartha 4, Spekhardt 4. Csere: Panghy, Kállai 1, Teleki 2, Szepesi 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása 5. perc: 1–5. 15. p.: 8–10. 25. p.: 15–15. 35. p.: 21–20. 45. p.: 26–24. 50. p.: 27–25. 55. p.: 31–28. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/5, ill. 3/3
Pásztor István:
– Nagyon különleges mérkőzés volt, szülővárosom ellen játszottunk és mellettem ült, akitől az alapokat tanultam. Nyitott védekezésünkkel tudtunk magabiztosak lenni, jó meccs volt.
Nagy Károly: – Ezt a mérkőzést megelőzte sok kellemetlenség, de a Dabas ellen elindultunk abba az irányba, melyet intenzíven gyakoroltunk. Dzsamali csatlakozásával biztató az irány. A házigazda biztosan nyert, nem ért meglepetés. Tavasztól remélem, jól meg tudjuk izzasztani a mezőnyt.

1. Veszprém 12 12 482–338 +144 24
2. Szeged 13 12 1 474–363 +111 24
3. Tatabánya 12 9 1 2 370–335 +35 19
4. FTC 12 7 1 4 415–374 +41 15
5. Csurgó 12 7 1 4 345–344 +1 15
6. Gyöngyös 12 6 1 5 332–340 –8 13
7. Balatonfüred 12 5 2 5 341–332 +9 12
8. Dabas 12 6 6 334–354 –20 12