Férfi kézi NB I: pontokat vesztett az újonc Budai Farkasoknál a Csurgó

DOMONKOS SÁNDOR BÁLINTDOMONKOS SÁNDOR BÁLINT
2023.02.17. 19:43
Enomoto Juga volt a meccs hőse (Fotó: Facebook/Budai Farkasok - Rév Group)
Megszerezte első győzelmét a férfi kézilabda NB I-ben az újonc Budai Farkasok, amely óriási meglepetésre hazai pályán 29–28-ra múlta felül a tabellán negyedik helyezett Csurgói KK-t a 15. fordulóban.

A tabella negyedik helyén álló Csurgó jól kezdte a pont nélkül utolsó Budai Farkasok elleni budaörsi vendégjátékát, de a házigazda előbb 3–1-es, majd 8–6-os hátrányát is ledolgozta Nánási Lajos védéseire, Enomoto Juga és Matej Vuleta góljaira alapozva, s a szünetben 14–11-re, a második játékrész elején pedig 16–12-re is vezetett. A Csurgó hiába jött vissza többször egy gólra, majd egyenlített a 47. percben (21–21), fordítani nem tudott Baranyai Norbert csapata, így a Budai Farkasok óriási meglepetésre a Csurgó ellen szerezte meg első pontjait az NB I-ben.

KÉZILABDA, FÉRFI NB I
15. FORDULÓ
Budai Farkasok-Rév Group–Csurgói KK 29–28
(14–11)
Budaörs, 130 néző. V.: Horváth P., Marton
BUDAI FARKASOK: NÁNÁSI – Valler 2, ENOMOTO 11 (3), VULETA 4, Auer 2, Nagy Sz. 2, Nurelden 2
Csere: Szász (kapus), Rédai, Kvastek 2, Németh A. 3, Szövérdffy 1, Holdosi
Edző: Koi Endre
CSURGÓ: Füstös – Tóth Á. 2, MARKEZ 7 (1), Skol 1, Rotim, Herceg 4, Bazsó 2
Csere: Holló (kapus), Borsos, Vasvári, Gábor M., KRSZMANCSICS 8 (5), Krecic, Szeitl E. 3, Spruk, Gebhardt 1
Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 7. p.: 4–3. 16. p.: 6–8. 22. p.: 10–9. 27. p.: 13–9. 33. p.: 16–12. 37. p.: 17–16. 42. p.: 20–17. 47. p.: 21–21. 51. p.: 24–23. 56. p.: 26–25.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 8/6
Koi Endre:
– Nagyon jó erőkből állt és jól küzdött a Csurgó. Nem tudok semmi rosszat mondani a csapatomról, hiszen mindenki mindent beleadott. Sokat dolgoztunk azért, hogy megszülessen ez a győzelem. Nagyon boldogok vagyunk. Eddig történelmet írtunk, de most újat kezdünk, mert megszereztük a Budai Farkasok történetének első pontjait az NB I-ben.
Baranyai Norbert: – Nagy előnyt adtunk a hazai csapatnak. Tudtuk, hogy az életükért harcolnak, hiszen a bennmaradás a céljuk. Mi pedig kicsit félvállról vettük a mérkőzést és nem a megfelelő hőfokon pörögtünk, ez az első félidőben meg is bosszulta magát. A másodikban küzdöttünk, kapaszkodtunk, de a védekezésünk nem állt össze, az átlövéseket nem tudtuk kivédeni, a kapusteljesítményünk sem volt meghatározó, ennek köszönhetően megérdemelten nyertek a hazaiak.

1. Szeged 16 15 1 588–438 +150 30
2. Veszprém 14 14 567–393 +174 28
3. Tatabánya 14 11 1 2 448–390 +58 23
4. Csurgó 15 9 1 5 431–424 +7 19
5. FTC 14 8 1 5 477–435 +42 17
6. Gyöngyös 14 7 1 6 392–395 –3 15
7. Balatonfüred 14 6 2 6 399–405 –6 14
8. Budakalász 14 6 2 6 383–426 –43 14