Férfi kézi NB I: nyugodt lehetett a nézőtérről figyelő Pastor

2016.04.28. 19:41
A Mol-Pick Szeged 35–24-re nyert Vácon a férfi kézilabda NB I rájátszásában, a találkozón minden pályára lépő szegedi játékos gólt szerzett. A vendégek mestere, Juan Carlos Pastor eltiltása miatt a nézőtérről figyelhette a találkozót.

A szegedi kapus, Piotr Wyszomirski is betalált. Marko Krivokapics életében először volt vezetőedző az NB I-ben, és első győzelmét könyvelhette el a Tisza-partiakkal.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, AZ 1–6. HELYÉRT

VÁCI KSE–MOL-PICK SZEGED 24–35 (12–18)
Vác
, 500 néző. V: Medve, Nagy
VÁC: Vitáris – Vasics 1, BARTÓK 11 (2), Lendvay 1, Munkácsi 1, Pavlovics 2, Császár F. 2. Csere: Vucsicsevics, Terenyi 2, Kökény, Asztrasapkin, Csisztabajev, Fekete D., Pál 3, Tyiskov 1. Edző: Zsiga Gyula
SZEGED: WYSZOMIRSKI 1 – Parrondo 1, VRANJES 5, Gonzalvez 3, Ilyés 1, Källman 1, MINDEGIA 5. Csere: Balogh Zs. 3, Bombac 2 (2), GARCIA 5, Fekete B. 1, Csuruvija 2, Ancsin 2, Zubai 2, Blazevic 1. Mb. edző: Marko Krivokapics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 18. p.: 6–10. 24. p.: 10–12. 37. p.: 14–26. 47. p.: 21–29. 55. p.: 22–32
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Zsiga Gyula:
– Túl hosszú volt a bajnoki szünet, ennek ellenére jól kezdtünk. Buta hibáink miatt elhúzott a Szeged, ráadásul a második félidőben a sok kisebb betegség, sérülés miatt lassan el is fogytunk.
Marko Krivokapics: – Az első félidőben jobban pörögtünk és teljesítményünk is magas színvonalú volt. A folytatásban már rutinból játszottunk.

1. Mol-Pick Szeged 6 6 202–150 +52 12
2. MVM Veszprém 4 4 128–94 +34 8
3. Grundfos Tatabánya KC 5 3 2 139–141 –2 6
4. Balatonfüredi KSE 5 1 4 125–141 –16 2
5. Váci KSE 4 1 3 101–136 –35 2
6. Csurgói KK 6 6 152–185 –33 0