Férfi kézi NB I: nem szereztek pontot a vendégcsapatok

2017.04.01. 20:31
Mind a négy szombati mérkőzésen hazai győzelem született a K&H férfi kézilabdaliga alapszakaszában.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA, ALAPSZAKASZ
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–MEZŐKÖVESD 31–26 (15–15)
Orosháza, 350
néző. V: Horváth P., Marton
OROSHÁZA: Miklós – Komporály, Németh G. 3, Srsen 1, MILAS 7 (1), Markoszki 3, Morva 1. Csere: Szabó L. (kapus), John 1, Ferenczi 2, Radojevics, Antal, KNEZSEVICS 9 (3), Pásztor M. 3, Tárkányi 1. Edző:Buday Dániel
MEZŐKÖVESD: Kovács J. – Vaskó, GRIGORJEV 8, Radnic 3, Szelviaszjuk 1, VUKIC 5, Szepesi 3 (1). Csere: Holló (kapus), Grünfelder 1, Trivkovics 1, Gulás 4, Pordán, Kiss R., Nagy N. Edző:Janó Pál
Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–2. 5. p.: 3–3. 12. p.: 6–5. 14.p.: 8–6. 16. p.: 8–8. 22. p.: 12–10. 26. p.: 14–12. 35. p.: 17–16. 38. p.: 17–18. 43. p.: 24–20. 50. p.: 26–23. 56. p.: 30–25.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Buday Dániel:
– Tudtam, hogy ilyen nehéz mérkőzés lesz. Ez a holló és a róka meséje volt, hál' istennek, időben ébredtünk.
Janó Pál: – Megpróbáltunk végig meccsben maradni, erőfeszítésünk ennyire volt elég. Harcolt a csapat, néhány zicceren múlott, hogy nem értünk el jobb eredményt.K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA, ALAPSZAKASZ

VÁCI KSE–SPORT36-KOMLÓ 30–24 (18–10)
Vác, 350
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
VÁC: DRISSZI – VASICS 5, Sztanojevics 3, TOPIC 6 (1), KOLLER 5, Lendvay 1, Popovics 4. Csere: Vitáris (kapus), Tyiskov 2, Pavlovics 3, Czene 1, Császár, Kerekes J. Edző: Gúnya Péter
KOMLÓ: Selymes – SZKOKÁN 4, Obradovic 3, Szőllősi Bence 2, Pribanic 1, Katzirz 1, Hoffmann 2. Csere: Kiss B. (kapus), Nagy Z., Szögi 2, Marcsek 1, Pethő 1, Kékesi, Laufer 2, Szunajko 1, KOVÁCS M. 4. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–3. 16. p.: 11–6. 24. p.: 16–8. 32. p.: 20–10 38. p.: 24–15. 50. p.: 27–20
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/0
Gúnya Péter:
– Nagyon jó első félidőt produkált a csapat, amivel eldöntötte a mérkőzést. A folytatásban taktikus, magabiztos játékkal gyűjtöttük be a céljaink eléréséhez fontos pontokat.
Kilvinger Bálint: – Sajnos ma nem sikerült azzal a játékkal kirukkolnunk, amelyet elterveztünk. Sok hibával játszottunk. Annyi a pozitívum, hogy több olyan játékos szerepelhetett, aki eddig kevesebb bizonyítási lehetőséget kapott.

BALATONFÜREDI KSE–BALMAZÚJVÁROSI KK 29–25 (16–13)
Balatonfüred, 400
néző. V: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: Risztanovics – Gábori 1, KEMÉNY 4, DEBRECZENI 2, Gerdán, GYŐRI M. 8 (2), Varsandán 2. Csere: Kiss A. (kapus), Németh B. 1, Petrovszki, Déber, Kancel, Ivanovics, Nemes, KASPAREK 7, SZEMJONOV 4. Vezetőedző: Csoknyai István
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Mateo 1, Sztojanovics 3, BALÁZS 4, Szimovics, Hanták 3, KEKEZOVICS 8 (5). Csere: Perez (kapus), Jordán 1, Temesvári, Rasics, BALI 5, Csuruvija, Teleki, István, Vranac. Vezetőedző: Tréki Tamás
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–4. 14. p.: 7–6. 19. p.: 8–10. 23. p.: 10–12. 29. p.: 15–12. 37. p.: 19–15. 44. p.: 22–16. 53. p.: 23–19. 58. p.: 27–23
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Csoknyai István:
– Ezer sebből vérző csapatom becsületesen végigküzdötte a mérkőzést, ezért minden játékosom nagy-nagy dicséretet érdemel.
Tréki Tamás: – Sajnos csak az első félidőben tudtuk felvenni a játék ritmusát. Fordulás után a jól játszó fürediek megérdemelten győztek.

CSURGÓI KK–CYEB BUDAKALÁSZ 25–21 (13–11)
Csurgó, 800
néző. V: Bacs, Bóna
CSURGÓ: BALOGH T. – VARJÚ 2, ASZTRASAPKIN 2, Mikita 1, FALUVÉGI 5, Hadziomerovic 4, Gazdag T. 5 (4). Csere: Balogh Á. (kapus), OSLAK 3, Pordán, Halász L., Géczi, Radjenovics 3, Jerebie, Rodrigues, Csordás M. Edző: Sótonyi László
BUDAKALÁSZ: Tamási – PARRONDO 4, Szemikov 2, Nagy B. 2 (1), Mazák 1, SUTKA 6, Bohács. Csere: Boros, Váczi (kapusok), Czina, Koncz, Rédai 3, Tóth Á. 1, JÓZSA 1, Fekete D. 1, Holdos. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 12. perc: 6–4. 17. p.: 9–4. 24. p.: 11–7. 29. p: 13–10. 32. p.: 16–12. 37. p.: 18–13. 46. p.: 21–14. 53. p.: 23–16. 57. p.: 24–19
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/4, ill.1/1
Sótonyi László:
– Nagyon jó, küzdelmes mérkőzés volt. Tudtuk, hogy remek csapat az ellenfelünk. A találkozón végig vezetve, biztosan nyertünk. A győzelmünk értékét növeli, hogy a közvetlen riválisunk ellen szereztük meg a két pontot.
Horváth Attila: – Háromnegyed órányi előnyt adtunk a hazai csapatnak, ráadásul nem a megbeszéltek szerint játszottunk. Az utolsó negyedórai teljesítményünkkel elégedett voltam és a végére partnere voltunk a Csurgónak.

1. Telekom Veszprém 23 22 1 725–518 +207 44
2. Mol-Pick Szeged 20 19 1 659–441 +218 38
3. Grundfos Tatabánya KC 19 14 2 3 503–462 +41 30
4. Csurgói KK 21 13 2 6 559–506 +53 28
5. Balatonfüredi KSE 22 12 1 9 576–545 +31 25
6. CYEB Budakalász 22 12 1 9 539–562 –23 25
7. Sport36-Komló 23 7 5 11 554–611 –57 19
8. Orosházi FKSE- LINAMAR 22 9 13 554–608 –54 18