Férfi kézi NB I: magabiztosan nyert a Budakalász

2023.03.03. 18:51
A Budai Farkasok ellen nyert idegenben a Budakalász (Fotó: Facebook/BudakalászFKC
A férfi kézilabda NB I 17. fordulójában a Budakalász idegenben 35–28-ra legyőzte a Budai Farkasokat. A Farkasok az első félidő közepéig közel maradtak a már első perctől kezdve előnyben játszó vendégek ellen. A meccs legeredményesebb játékosa Josip Juric-Grgic lett tíz góllal.

Budai Farkasok-Rév Group–CYEB-Budakalász

A legutóbbi hazai mérkőzésén a Csurgó ellen bravúrgyőzelmet arató Budai Farkasok csak negyedóráig tudták tartani a lépést a Budakalásszal, amely ezt követően fokozatosan lépett meg ellenfelétől és már 15–10-re is vezetett, a budaörsiek pedig a szünetig csak kozmetikázni tudtak az eredményen. 15–18

A feszült, nyolc kiállítást hozó első félidő után a hazaiak remekül kezdték a második félidőt és néhány perc alatt egyenlítettek, de fordítani már nem tudtak, a Budakalász pedig lépéselőnyét kihasználva 35–28-ra nyert.

A budaörsieknél bemutatkozott hazai közönség előtt az elmúlt hetekben szerződtetett Afrika-kupa-bronzérmes algériai beálló, Abdeldzsalil Zennadi.

HÉP-Cegléd–HSA NEKA

Az újonc Cegléd előző héten szerezte meg a második győzelmét és most a NEKA ellen majdnem összejött a harmadik is. A vendég NEKA tíz perc után 7–4-re vezetett, ám a Cegléd fokozatosan dolgozta le a hátrányát. A mérkőzés középső szakaszában többször is egygólos előnybe kerültek a hazaiak, ellépni azonban nem tudtak.

A vége előtt 15 perccel átvette a vezetést a NEKA és már nem is hagyta visszajönni az újoncot. A ceglédi Pásztor Ákos volt a meccs legjobb gólszerzője, hét találattal.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
17. FORDULÓ
29–35 (15–18)
Budaörs, 185 néző. V.: Kiu G., Kiu T.
BUDAI FARKASOK: Nánási – Valler 2, ENOMOTO 5 (2), Németh A. 1, AUER 5, Nagy Sz. 1, NURELDEN 4 (1) Csere: Merkovszki (kapus), Rédai, Kvastek 2, Szövérdffy 1, Vuleta 4 (1), Kovács Á., Holdosi 2, Zennadi 1 Edző: Koi Endre
BUDAKALÁSZ: Djordjeszki – Varjú 4 (2), SINKOVITS 5, KISS B. 7, MIHALIN 4, JURIC-GRGIC 10 (2), Kovács D. Csere: Váczi D., Bíró B. (kapusok), Dávid, Koncz 3, Tyiskov 2 Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 11. perc: 6–6. 15. p.: 7–9. 18. p.: 9–12. 24. p.: 10–15. 28. p.: 13–16. 34. p.: 19–19. 39. p.: 21–24. 45. p.: 23–26. 49. p.: 23–29. 54. p.: 26–32. Kiállítások: 10, ill. 16 perc Hétméteresek: 8/4, ill. 5/4
Koi Endre: – Nagyon sok kihagyott helyzetünk volt, ami megbosszulta magát, a védekezés és a kapus között nem volt meg az összhang a mérkőzés nagy részében, szóval ezen még mindig dolgoznunk kell.
Csoknyai István: – Nagyon rosszul kezdtük a tavaszi szezont azok után, hogy ősszel erőn felül teljesítettünk és sok bravúrt elértünk, de most a rajtnál beragadtunk. Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz: annak ellenére, hogy sok góllal nyertünk, végig nyomás alatt tartott minket az ellenfél és tapadt ránk, szóval örülünk a nagy különbségnek. Bízom benne, hogy visszataláltunk arra az útra, amin jártunk.

HÉP-Cegléd–HSA NEKA 21–24 (12–12)
 Abony, 400
néző. V: Hargitai, Markó.
CEGLÉD: KRÁNITZ – PÁSZTOR Á. 7, Kállai 1, Juhász 3, Spekhardt 2, Dzsamali 5, Szepesi. Csere: Bartha, Császár 1, Teleki  2, Mazák, Csomor. Edző: Nagy Károly
NEKA: PALASICS – Krakovszki Zs. 2, Temesvári 4, SZTRAKA 4, Papp T., Kovács T. 3, Krakovszki B. 4 (1). Csere: Dely 3,  Sisa, Szilágyi B. 1, Ács P. 1, Karai 1, Tárnoki, Dobi 1. Edző: Sótonyi László
 Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–3. 11. p.: 4–7. 17. p.: 8–7. 21. p.: 9–10. 28. p.: 12–11. 35. p.: 14–14. 41. p.: 17–16. 50. p.: 17–19. 54. p.: 19–22. 57. p.: 20–22. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: –, ill. 2/1
Nagy Károly:  – Jó csapat ellen léptünk pályára, amellyel sokáig tudtuk tartani a lépést. Az elején voltak problémáink, de rendeztük ezeket, a végjátékban fegyelmezetlenség és buta egyéni hibák okozták, hogy fölénk kerekedett a NEKA, amely megérdemelten nyert.
Sótonyi László:
– Fontos mérkőzés volt, fiatal csapatomnak ilyenekre van szüksége. Új mentális stratégia mentén dolgozunk, ennek ez egy állomása volt. A meccs végén meg tudtunk lépni a Ceglédtől, büszke vagyok a fiúkra.

1. Veszprém 16 16 649–454 +195 32
2. Szeged 17 16 1 613–462 +151 32
3. Tatabánya 16 12 1 3 506–443 +63 25
4. FTC 16 9 1 6 539–503 +36 19
5. Csurgó 16 9 1 6 452–454 –2 19
6. NEKA 17 8 2 7 462–465 –3 18
7. Balatonfüred 16 7 2 7 451–453 –2 16
8. Gyöngyös 16 7 2 7 444–452 –8 16