Férfi kézi NB I: a Veszprém nagyon megizzadt a Ferencváros otthonában

2021.09.18. 19:34
A Veszprém nagyon megszenvedett a Fradival (Fotó: Tumbász Hédi)
A Telekom Veszprém nagyon nehezen tudott nyerni a Ferencváros otthonában. A Pick Szeged 39–28-ra győzte le a Grundfos Tatabányát a férfi kézilabda NB I-ben.

Rendkívül kiélezett mérkőzést játszott a Ferencváros és a Veszprém. Az első félidőt 16–12-re nyerték meg a hazaiak, a 44. percben pedig 23–20-ra vezettek. Az 51. percben tudott egyenlíteni a Veszprém, Manuel Strlek révén (25–25). Kovacsics Péter találatával azonban visszavette a vezetést az FTC. Az 55. percben először volt a Veszprémnél az előny. A bakonyiak végül 30–27-re győztek.

A Veszprém keretéből Petar Nenadics és Gasper Marguc kapott pihenőt, míg Rodrigo Corrales kisebb sérülés miatt nem lépett pályára. A csapatkapitány, Rasmus Lauge viszont először volt ott sérülését követően a meccskeretben.

A Tatabánya 15 percig tudta szorossá tenni a bajnoki címvédő Pick Szeged elleni mérkőzést. A Tisza-partiak 8–7 után állva hagyták riválisukat, az első félidőt 17–11-re nyerték meg. A 47. percben vezetett először tíz góllal a Szeged (31–21), amely 39–28-ra győzött. A vendégek legjobb gólszerzője a 7 találatig jutó Kent Robin Tönnesen lett. A Szeged szlovén irányítója, Dean Bombac vádlisérülést szenvedett a találkozón.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
NEKA–SBS-EGER 28–24 (11–11)
Balatonboglár,
200 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
NEKA: ALEKSZA 2 – Krakovszki Zs. 1, Dely 2, Kovács G. 3, Papp T. 3, STRANIGG 5, SISA 5 (2). Csere: PALASICS (kapus), Tárnoki, Temesvári, Krakovszki B. 1, Bendicsek 2, Mikita, Simotics, Szeitl L. 1, Kiss A. 3. Edző: Sótonyi László
EGER: BALOGH T. – Lezák 5 (2), Pulay 2, TÓTH R. 6, Machác 3, Bernatonis 2, Száva. Csere: Seprős (kapus), Tóvizi T., Kiss G. 1, Kovács M., Szepesi N., LAKOSY 4, Holdosi 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–0. 10 .p.: 7–1. 15. p.: 11–4. 25. p.: 11–8. 36. p.: 16–13. 40 .p.: 16–16. 50. p.: 23–19. 57. p.: 26–23.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Sótonyi László:
– Az első tizenöt perc úgy alakult, ahogyan elterveztük, bár az igazsághoz tartozik, hogy ebben a periódusban erőn felüli teljesítményt nyújtottunk. A folytatásban kicsit visszaesett a játékunk, a második félidőben pedig lelkileg volt fontos, hogy a vendégek nem tudták átvenni a vezetést.
Tóth Edmond: – Tisztában voltunk azzal, hogy mi vár ránk, az első húsz percben viszont mégsem éreztük át, mennyit kell tennünk a győzelemért. Az első félidő hajrájában rákapcsolt a csapat, a második játékrész elejére ledolgoztuk a hátrányunkat, de sajnos nem tudtuk megfordítani a mérkőzést. Egyelőre valami nem stimmel, nem ez a mi arcunk, nem ez volt ránk jellemző a tavalyi évben. Komoly változtatások kellenek, főleg mentálisan.

SPORT36-KOMLÓ–KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP 28–24 (13–9)
Komló, 750
néző. Vezette: Réti, Szedmák
KOMLÓ: PÁSZTOR I. – VASKÓ 4, Szunajko F., Jóga 1, Szöllősi O. 1, JERKOVIC 7, Orbán B. 1. Csere: GRANIC (kapus), Melnyicsuk 2, Takács B. 4 (3), Vranac 3, Grünfelder 3, Szkokán, Hoffmann J. 2.
Edző: Kilvinger Bálint
KECSKEMÉT: Deményi – Csordás, ORSZÁGH 3, Simon B. 2, Mazák L. 2, Sipeki, Horváth A. Csere: Marczika (kapus), Karai 2, VETÉSI 5 (4), Füstös 2, Srnka 1, Enomoto 2, Menyhárt 3 (1), Hiramoto 2, Szeverényi. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 14. p.: 8–4. 17. p.: 8–7. 22. p.: 12–7. 37. p.: 16–14. 46. p.: 23–16. Kiállítások: 10, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 7/3, ill. 6/5
Kilvinger Bálint:
– Úgy léptünk pályára, hogy mindenképpen itthon kell tartanunk a két pontot, ennek szellemében kézilabdáztunk. Nagyon örülünk, hogy végre hazai pályán, közönség előtt tudtunk nyerni.
Bencze József: – Erőszakosabban, jobban játszott a Komló, így a jobbik csapat nyert, amihez csak gratulálni tudok.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–PICK SZEGED 28–39 (11–17)
Tatabánya
, 500 néző. Vezette: Felhő, Öcsi
TATABÁNYA: Wyszomirski – Sunajko S. 2, ZDOLIK 7, Győri M. 2, Stojnic 2, Ancsin G. 4, Hornyák P. 1. Csere: Perényi (kapus), Fotache, Balogh Zs. 3 (3), Usal 3, Bálint B. 1, Molnár B., Hornyák B. 1, BODNÁR Á. 2. Edző: Vladan Matics
SZEGED: Alilovic – FRIMMEL 6 (2), BODÓ 5, Gaber, BÁNHIDI 6, Garciandía 2, Sostaric. Csere: Mikler (kapus), Bombac 3, TÖNNESEN 7, MACKOVSEK 4, Henigman, Martins 2, B. Radivojevics 4, Hegedűs P., Rea. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 11. p.: 5–6. 17. p.: 7–10. 24. p.: 8–15. 36. p.: 14–22. 45. p.: 21–28. 48. p.: 21–31. 51. p.: 25–32.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Vladan Matics:
– A szegediek profi módon oldották meg ezt a feladatot, mi tizenöt percig tudtuk tartani velük a lépést. Sokat kell még dolgoznunk, de már az Eger elleni találkozóra koncentrálunk.
Carlos Pastor: – Jól kézilabdáztunk, az első félidőben szerzett jelentősebb előnyünket követően pedig nyugodtan is, miközben eredményes volt a védekezésünk, bár kicsit sok gólt kaptunk. Hatékonyan támadtunk, sikerült kihasználnunk a hazaiak hibáit.

FTC–TELEKOM VESZPRÉM 27–30 (16–12)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 1000néző.Vezette:Bíró Á., Kiss O.
FTC:ZERNOVIC – BUJDOSÓ6 (2),ÓNODI–JÁNOSKUTI4,ANDJELICS5,FÜZI3,Nagy Bence4,Kovacsics2.Csere:Győri K. (kapus), Debreczeni, Pordán3,J. Mikita, Bognár A.
Edző:
Horváth Attila
TELEKOM VESZPRÉM:    CUPARA – Ilic Z.3,Maqueda2,Lauge, A. Nilsson2,B. Blagotinsek, Mahé1,Manaszkov2 (1). Csere:J. OMAR5 (2),Sipos1,LIGETVÁRI5,LÉKAI4,Lukács P.2 (1),Dörnyei, Strlek3. Edző:   Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 6. perc:3–1.12. p.:5–3.18. p.:8–8.24. p.:11–10.28. p.:15–12.34. p.:17–15.40. p.:20–18.46. p.:24–21.52. p.:25–25.56. p.:26–27.
Kiállítások:
4, ill. 6 perc.
Hétméteresek:
7/2 ill. 6/4
Horváth Attila:– Gratulálok a csapatnak, szenzációsan játszott! Végig vezettünk a világ egyik legjobb együttes ellen, az utolsó másodpercekben kaptunk ki. Megtettünk mindent, de szomorú vagyok, mert győzni szerettünk volna, és erre megvolt az esélyünk. Kétes érzéseim vannak, mert ha egyenlő feltételeket kapunk, akkor ez sikerült volna...
Momir Ilics:– Negyvennyolc óra sem telt el az előző rangadó óta, ettől függetlenül készen kell állnunk egy ilyen kihívásra. Ha nem kezdünk jól, akkor problémáink lesznek, és tudtuk, hogy ebben a csarnokban nehéz nyerni. Azoknak a játékosaimnak, akik eleve sokat játszottak a PSG ellen, most még többet kellett beleadniuk, mint vártam. A hozzáállást, a motivációt hiányoltam ezúttal a csapatból.

BALATONFÜREDI KSE–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 37–29 (15–15)
Balatonfüred, 600 néző. Vezette: Nagy F., Turóczy
BALATONFÜRED: Tóth Mihály – RODRÍGUEZ P. 5, MALINOVIC 4, Dénes 1, TOPIC 9, Varga M. 2, Bóka 2. Csere: Ágoston (kapus), Kemény 2, Szmetán M., Németh B. 1, Gosztovics 1, SZÖLLŐSI B. 10 (3), Szűcs B., Brandt, Draskovics. Edző: György László
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM: Borbély – Tóth P. 2, Kurucz, FAZEKAS G. 8, Tóth J. 2, ÉLES B. 7 (3), Hári 2 (1). Csere: Podova, Miklós G. (kapusok), Somogyi B. 3, Szmetán P. 1, Kristóf, Seregi, Tóth Márton, SZÉLES 4, Bugyáki.Edző: Tombor Csaba
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
György László:
– Örülünk a győzelemnek. Az elmúlt időszakhoz képest pozitív irányban változott a támadójátékunk, a második félidő alapján megérdemelten tartottuk itthon a két bajnoki pontot.
Tombor Csaba: – Gratulálok a Fürednek, megérdemelten nyert. Nem tudtunk hatvan percen keresztül fegyelmezetten játszani, ez okozta a nagy különbséget.

DABASI KC VSE–BUDAKALÁSZ KZRT. 26–26 (14–10)
Dabas
, 300 néző. Vezette: Bóna, Földesi
DABAS: HOLLÓ – Ács 2, Fekete B. 2, Garajszki, Koller 1, SZÖLLŐSI SZ. 6, LAURINYECZ 4. Csere: Pallag (kapus), Váczi M. 2 (2), Zatureczki, Horváth L., TARABOCHIA 4, TÖRÖK 5 (1), Katona, Burony, Kende. Edző: Tomori Győző
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 3, I. Perisics 4 (1), Schmid 3, MIKALIN 4, JURIC-GRGIC 8 (1), Holpert 2. Csere: DJORDJESZKI (kapus), Kovács D., Tyiskov, Fórizs 1, Vrhovina, Kiss B., Sinkovits 1, Maracskó, DÁVID. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 18. p.: 9–8. 24. p.: 11–9. 35. p.: 16–13. 41.p.: 18–16. 56. p.: 25–25.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Tomori Győző:
– Nagyon örülök ennek az egy pontnak, és annak, hogy a múlt idényhez képest előre léptünk játékban. Az elvégzett munkának megvan az eredménye.
Csoknyai István: – Óriási küzdelem folyt a pályán. Két ellentétes félidőt játszottunk, mégis örülök az egy pontnak.

1. Szeged 4 4 160–93 +67 8
2. Veszprém 3 3 103–72 +31 6
3. Balatonfüred 2 1 1 57–49 +8 3
4. Dabas 2 1 1 50–46 +4 3
5. Gyöngyös 2 1 1 54–48 +6 2
6. FTC 2 1 1 58–54 +4 2
7. Veszprémi KKFT 2 1 1 63–68 –5 2
8. Csurgó 2 1 1 47–58 –11 2