Férfi kézi NB I: közte tíz – a Csurgó simán nyert Cegléden

2020.11.14. 19:36
Nyert a Csurgó Cegléden (Fotó: Török Attila, archív)
A Csurgó 30–20-ra legyőzte a Ceglédet a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

A vendégek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, a Cegléd első góljára ráadásul tíz percet kellett várni– 21 perc után már 12–4-re vezetett a Csurgó, amely a nagyszünetre kilencgólos előnnyel (16–7) vonulhatott.

A második félidőben hét gólra még vissza tudott kapaszkodni a Cegléd, ám ennél jobban nem tudta megközelíteni ellenfelét, a Csurgó végül 30–20-ra megnyerte az összecsapást. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a vendégek szerb irányítója, Mladen Krszmancsics volt kilenc találattal.

Sorozatban ötödik meccsén maradt veretlen a Csurgó. A jelenlegi helyzetet jól szemlélteti, hogy e két csapat egy hónapon belül másodszor találkozott egymással – a koronavírus-fertőzések miatt ugyanis hét olyan együttes maradt, amely pályára tudott lépni a héten. Jó ideig nem láthatjuk az Orosházát sem, amelynél a legutóbbi PCR-teszt tíz személynél (játékos és stábtag) hozott pozitív eredményt.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
CEGLÉDI KKSECSURGÓI KK 2030(7–16)
Abony,zárt kapuk mögött.V:Medve, Südi
CEGLÉD:Kránitz – Pásztor Á.3,Kállai1,Juhász K.2,VRANAC4,Mazák1,SZEPESI I.5 (2).Csere:Tamási (kapus), Sinkovits1,Teleki, Zakics1,Kiss R.2.Edző:Nagy Károly
CSURGÓ:PALLAG – Gebhardt2,Leimeter3,Hanusz1,Szeitl E.4,Borsos1,MLADEN
KRSZMANCSICS9(3).Csere:Tatai, Füstös (kapusok), VASZICS6,Gábor
M.2,Popovics1,Krecic1,Vasvári, Nagy Sz.Edző:Alem Toszkics
Az eredmény alakulása.11. perc:1–5.17. p.:3–8.25. p.:6–13.35. p.:9–18.39. p.:10–20.46. p.:13–22.51. p:17–24
Kiállítások:6, ill. 4 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 3/3
Nagy Károly: –Sajnos elfogyott a csapatunk, nem voltunk méltó ellenfele a kiválóan játszó és agresszíven védekező Csurgónak. Már az első félidőben eldőlt a találkozó, nem tudtunk mit kezdeni a vendégek védelmével.
Baranyai Norbert: –Először is szeretnénk megköszönni a Cegléd sportszerűségét, amiért vállalta a mérkőzést. A győzelmet a fegyelmezett védekezésünknek és a kiváló kapusteljesítménynek köszönhetjük. Már az első félidőben akkora előnyt kiharcoltunk, amit sikerült a lefújásig megtartani.