H. K./N. P. 2020.11.14 19:36 Frissítve: 2020.11.14 21:01

Férfi kézi NB I: közte tíz – a Csurgó simán nyert Cegléden

A Csurgó 30–20-ra legyőzte a Ceglédet a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Nyert a Csurgó Cegléden (Fotó: Török Attila, archív)

A vendégek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, a Cegléd első góljára ráadásul tíz percet kellett várni – 21 perc után már 12–4-re vezetett a Csurgó, amely a nagyszünetre kilencgólos előnnyel (16–7) vonulhatott.

A második félidőben hét gólra még vissza tudott kapaszkodni a Cegléd, ám ennél jobban nem tudta megközelíteni ellenfelét, a Csurgó végül 30–20-ra megnyerte az összecsapást. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a vendégek szerb irányítója, Mladen Krszmancsics volt kilenc találattal.

Sorozatban ötödik meccsén maradt veretlen a Csurgó. A jelenlegi helyzetet jól szemlélteti, hogy e két csapat egy hónapon belül másodszor találkozott egymással – a koronavírus-fertőzések miatt ugyanis hét olyan együttes maradt, amely pályára tudott lépni a héten. Jó ideig nem láthatjuk az Orosházát sem, amelynél a legutóbbi PCR-teszt tíz személynél (játékos és stábtag) hozott pozitív eredményt.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
CEGLÉDI KKSECSURGÓI KK 2030 (7–16)
Abony, zárt kapuk mögött. V: Medve, Südi
CEGLÉD: Kránitz – Pásztor Á. 3, Kállai 1, Juhász K. 2, VRANAC 4, Mazák 1, SZEPESI I. 5 (2). Csere: Tamási (kapus), Sinkovits 1, Teleki, Zakics 1, Kiss R. 2. Edző: Nagy Károly
CSURGÓ: PALLAG – Gebhardt 2, Leimeter 3, Hanusz 1, Szeitl E. 4, Borsos 1, MLADEN
KRSZMANCSICS 9 (3). Csere: Tatai, Füstös (kapusok), VASZICS 6, Gábor
M. 2, Popovics 1, Krecic 1, Vasvári, Nagy Sz. Edző: Alem Toszkics
Az eredmény alakulása. 11. perc: 1–5. 17. p.: 3–8. 25. p.: 6–13. 35. p.: 9–18. 39. p.: 10–20. 46. p.: 13–22. 51. p:17–24
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Nagy Károly: – Sajnos elfogyott a csapatunk, nem voltunk méltó ellenfele a kiválóan játszó és agresszíven védekező Csurgónak. Már az első félidőben eldőlt a találkozó, nem tudtunk mit kezdeni a vendégek védelmével.
Baranyai Norbert: – Először is szeretnénk megköszönni a Cegléd sportszerűségét, amiért vállalta a mérkőzést. A győzelmet a fegyelmezett védekezésünknek és a kiváló kapusteljesítménynek köszönhetjük. Már az első félidőben akkora előnyt kiharcoltunk, amit sikerült a lefújásig megtartani.

2021.01.27 10:38:59

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

Szenzációs kezdést követően a hosszabbításban dőlt el a hatszoros győztes elleni negyeddöntő.

2021.01.26 23:43:19

Kézilabda MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Metropoliszok esetében is ritka, hogy rövid időn belül két népszerű csapatsport képviselője az egész világ figyelmét kivívó eredményt érjen el, nemhogy egy 246 ezres településnél.