Férfi kézi NB I: kiütéssel nyert a Szeged, búcsúztak a Farkasok

2023.05.05. 19:52
Sostaric 10 gólt dobott (Fotó: Török János/Délmagyarország)
A férfi kézilabda NB I 23. fordulójában az OTP Bank Pick Szeged 30–19-re legyőzte a NEKA-t, míg a Gyöngyös 41–34-re verte az újonc Budai Farkasokat – utóbbi ezzel már biztosan kiesik az élvonalból.

Hiába kezdett 4–0-val a bennmaradásért az utolsó szalmaszálba kapaszkodó Budai Farkasok, az esélyesebbnek számító Gyöngyös a gólzáporos első félidőben simán fordított, s a szünetbeli háromgólos előnyét a fordulás után növelte is. A 41–34-es vereséggel matematikailag biztossá vált az újonc Budai Farkasok búcsúja az NB I-ből.

Az OTP Bank-Pick Szeged esélyeshez méltóan gond nélkül legyőzte a NEKA-t. Mario Sostaric 10 góllal vette ki részét a sikerből, míg Mikler Roland 37 százalékos védési hatékonysággal tette hozzá a magáét.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I, 23. FORDULÓ

HÉP-Cegléd–Balatonfüredi KSE 32–24 (15–13)
Abony, 300 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
CEGLÉD: KRÁNITZ – PÁSZTOR A. 10 (6), Markovics 2, Juhász K. 1, SPEKHARDT 1, Kende, Szepesi I. 4. Csere: Teleki 2, Bartha 5, Panghy 2 (1), Tóth M. 5. Edző: Nagy Károly
BALATONFÜRED: Andó – HORNYÁK P. 3 (2), Szmetán M. 2, Németh B. 4, Szűcs Bence 3, SZRETENOVICS 7, Bóka 2. Csere: Tóth Mihály (kapus), Dénes J., Vajda, Varga M. 2, Brandt 1. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 9. p.: 4–6. 16. p.: 7–9. 21. p.: 10–11. 25. p.: 12–12. 37. p.: 19–13. 41. p.: 22–14. 48. p.: 25–15. 53. p.: 28–20. 57. p.: 29–22. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 2/2
Nagy Károly:
– Sok olyan egyéni teljesítmény volt, ami segített a győzelemhez. A Balatonfüred magabiztosan nyerte eddig a meccseit, készültünk rá, elemeztünk és sokat dolgoztunk a mérkőzésre. Jó játékstílusa lett a csapatnak, nem hibáztunk heteseket, és a nyitott védekezés segített nekünk. Jól forgattuk a csapatot és bravúros győzelem lett az eredmény.
György László: – Megérdemelten nyert a Cegléd. Húsz percig volt sanszunk a mérkőzésen, a további negyvenben semmi. Rengeteg technikai hibát ejtettünk, a kapussal szemben a harcokat elvesztettük, túljutottak a szellős védelmünkön, a támadásunk pedig akadozott. Dolgozunk, hogy a következő mérkőzésen jobb legyen a játékunk.

HSA NEKA–OTP Bank-Pick Szeged 19–30 (10–14)
Balatonboglár, 650 néző. V: Sándor L., Szikszay.
NEKA: PALASICS – Krakovszki Zs. 1, Temesvári 2, Sztraka 1, Papp T., Ács P. 2, Sisa 2 (1). Csere: Deményi (kapus), DELY 5, Dobi 2, KARAI, Kovács T. 1, Draskovics 1, Krakovszki B., Szilágyi Benjámin. 2. Edző: Sótonyi László
SZEGED: MIKLER R. – SOSTARIC 10 (3), TÖNNESEN 3, Bombac 1, ROSTA M. 7, MACKOVSEK 1, Szita 1. Csere: Martins 1, Garciandía 2, Bodó 1, Frimmel 2, B. Radivojevics, Radvánszki, Molnár R. 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 10. p.: 2–6. 12. p.: 4–6. 21. p.: 4–10. 26. p.: 8–12. 38. p.: 10–17. 43. p.: 14–19. 48. p.: 14–23. 51. p.: 17–24. 55. p.: 18–26. Kiállítások: 2 perc, ill., 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill., 3/3
Sótonyi László:
– A találkozó bizonyos szakaszaiban mutatott védekezésünkkel elégedett vagyok, de a támadójátékunk nem úgy működött, ahogy elterveztük. A csapat mindent megtett, mindent kiadott magából, ez most ennyire volt elég.
Juan Carlos Pastor: – A mérkőzés elején problémáink adódtak a támadójátékban, a hazaiak védekezése meglepett bennünket, lassan és pontatlanul játszottunk. A védekezésünk jól működött, a rosszabb periódusokban pedig Mikler Roland tudott segíteni.

Budai Farkasok-Rév Group–HE-DO B.Braun Gyöngyös 34–41 (19–22)
Budaörs, 120 néző. Vezette: Héjja, Kónya
BUDAI FARKASOK: Merkovszki – Kovács Á. 1, ENOMOTO 7 (3), SZÉLES 6, Auer 2, Rédai 3, Nurelden 5. Csere: Nánási (kapus), Szövérdffy 3, Kvastek 1, Vuleta 2, Valler 1, Zennadi 3. Edző: Korsós Ádám
GYÖNGYÖS: A. Tomics 1 – Lakosy 3, SCHÄFFER 8 (2), Schmid 1, HEGEDŰS M. 4, HAMIDOVIC 5, Varsandán M. 1. Csere: Gyánti (kapus), Gerdán, JÓGA 4, Menyhárt 5 (1), Gábori 2, Halász 4, Gráf, Bura 3. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–0. 8. p.: 5–5. 12. p.: 9–8. 19. p.: 12–15. 25. p: 15–20. 35. p.: 20–26. 42. p.: 24–31. 49. p.: 27–33. 56. p.: 32–37.
Kiállítások: 22, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Korsós Ádám:
– Sajnos a játékvezetés nem nekünk kedvezett, nem tudtunk alkalmazkodni hozzá. Rengeteg gólt kaptunk. Ez a mérkőzés olyan volt, ahogy a héten edzettünk, a játékosok többsége nincs itt fejben, így nehéz bármit is csinálni.
Bíró Balázs: – Előzetesen is azt vártuk, hogy ez a mérkőzés nem lesz sétagalopp, bármennyire is ezt mutatja a két csapat helyezése. Kellett negyven perc, mire megnyugtató előnyt tudtunk kiharcolni, de a végére úgy érzem, kiütközött a két csapat közti különbség.

Mol Tatabánya KC–Fejér B.Á.L.-Veszprém 36–25 (16–13)
Tatabánya, 1090 néző. Vezette: Paska, Vastag
TATABÁNYA: SZÉKELY – RODRÍGUEZ P. 6, MARAS 8 (1), Ubornyák 4, Vilovszki 2, GYŐRI M. 10, Ugalde 1. Csere: MÓRI (kapus), Obradovics, Pergel 4, Hornyák B., Edwards, Krancz, Bodnár Á. 1, Bodor M. Edző: Tombor Csaba
FEJÉR-B.Á.L.: Balogh T. – Szmetán P. 2, Ludmán 2, Vetési 2 (1), Szrnka 3, ÉLES B. 9 (2), Szatmári. Csere: Miklós G. (kapus), Bugyáki 1, Gál 3, Hári, Preszter 2, Molnár B. 1, Machác. Edzők: Éles József, Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–1. 16. p.: 9–5. 22. p.: 12–9. 26. p.: 14–12. 35. p.: 21–14. 43. p.: 28–18. 49. p.: 32–21. 55. p.: 33–24. Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Tombor Csaba:
– Negyven percig nagy csatára késztettek minket, nem adták fel. Az első félidőben a könnyű, buta hibáink miatt magunkra engedtük az ellenfelet, a szünetben szóltam is a srácoknak, hogy ez így nem lesz jó, nehogy vérszemet kapjanak. A srácok nagyon profin jöttek ki a második félidőre, Székely Marci kompenzálta a védekezés hibáit, a fiataloknak lehetőséget tudtam adni, és éltek is vele.
Danyi Gábor: – A Tatabánya még ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet, az első félidőben még úgy-ahogy tudtuk magunkat tartani, de a másodikban a kiállítás miatt kevés cserelehetőségünk maradt, elfáradtunk, rossz volt a helyzetkihasználásunk, eladtuk a labdákat, és a hét-hat sem jött be. Ezt kihasználta az ellenfél, csak a különbség volt kérdés.