Férfi kézi NB I: kilenccel nyert a Veszprém és a Szeged

N. T.N. T.
2021.05.26. 20:37
Andres Nilsson három gólt lőtt a Tatabányának (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló, archív)
A Telekom Veszprém a Tatabányát, a Mol-Pick Szeged a Gyöngyöst múlta felül kilenc góllal a férfi kézilabda NB I-ben.

A már biztos bronzérmes Tatabánya legyőzésével zárta az alapszakaszt a listavezető Telekom Veszprém, amelynek a BL-kiesést követően immár csak a jövő heti, Mol-Pick Szeged elleni bajnoki fináléra kell összpontosítania az idény hátralevő részében.

A bakonyiak makulátlan mérlegébe egyedül a csurgói döntetlen rondít bele, a mezőnyön ezúttal is „átgyalogoltak”, kivéve talán a Gyöngyöst, amelyet tavaly decemberben váratlanul nagy küzdelemben, Lékai Máté utolsó másodpercben szerzett góljával sikerült felülmúlniuk. David Davis alakulata legutóbb 2019. március 17-én szenvedett vereséget az NB I-ben, akkor idegenben 25–23-ra kapott ki az ősi rivális Szegedtől.

A Szeged is győzelemmel hangolt a fináléra, bár a Gyöngyös negyven percig jól tartotta magát, ezután viszont Mirko Alilovic védéseivel ellépett a Pick, és végül a Veszprémhez hasonlóan kilenccel nyert.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 34–25 (16–12)
Veszprém Aréna, 500 néző. V:
Hargitai, Markó
VESZPRÉM: Corrales – GASPER MARGUC 4 (3), J. Omar 2, MAHÉ 4, A. Nilsson 3, Markussen 3, Manaszkov 3. Csere: Cupara 1 (kapus), Moraes 1, TÖNNESEN 4, Ligetvári, STRLEK 4, B. Blagotinsek 1, Nenadics 3, Dörnyei 1. Edző: David Davis
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák P., Ancsin G. 1, SIPOS 4, Debreczeni 3, ZDOLIK 7, Győri M. 1. Csere: Wyszomirski, Konecny (kapusok), Molnár B., Juhász Á., Nemes, Hornyák B. 2 (2), BALOGH ZS. 7 (4), Bodnár Á. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 10. p.: 8–3. 16. p.: 10–7. 25. p.: 14–8. 35. p.: 20–12. 40. p.: 23–15. 46. p.: 27–16. 53. p.: 29–19
Kiállítások: 4, ill. – perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6
David Davis:
– A Tatabánya játékán érződött a fáradtság és több meghatározó játékosát is nélkülözte. A saját csapatom teljesítményével elégedett vagyok, komolyan vettük az összecsapást, most viszont már a bajnoki döntőre fókuszálunk. Készen állunk az idény legfontosabb mérkőzéseire.
Vladan Matics: – Sajnos nem volt teljes a keretünk, több meghatározó játékosom is hiányzott. Az első félidőben jól tartottuk magunkat, a másodikban kicsit visszaestünk, majd áttértünk a hét a hat elleni játékra, ami kifejezetten jól működött. Veszprémben tíz gólon belül maradni vállalható eredmény. Nagyon nehéz volt ez az idény, ezért különösen büszkék lehetünk, hogy a harmadik helyen zártunk.

MOL-PICK SZEGED–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 35–26 (21–15)
Szeged, 500 néző. V:
Bóna, Földesi
SZEGED: Mikler – B. RADIVOJEVICS 6 (2), Gaber 2, Mackovsek 3, BÁNHIDI 6, J. Källman 1, BOMBAC 4. Csere: ALILOVIC (kapus), Zsitnyikov, Bodó 4, J. Canellas 1, M. Stranovsky 1, Kaspárek 3, Sostaric 2 (1), ifj. Rosta M. 2. Edző: Juan Carlos Pastor
GYÖNGYÖS: MERKOVSZKI – Gábori 2, MARKEZ 6 (2), Duris 1, Vilovszki 1, Herceg 3, Varsandán M. Csere: Gyánti (kapus), Gerdán, HEGEDŰS 4, Ubornyák 1, Urbán, HALÁSZ 4, Németh T. 2, Papp B. 1, Gráf 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 8. p.: 5–5. 14. p.: 9–8. 18. p.: 12–10. 23. p.: 16–12. 33. p.: 21–16. 40. p.: 23–19. 46. p.: 26–22. 51. p.: 30–22
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Juan Carlos Pastor:
– Hullámzó volt a teljesítményünk, jó periódusok mellett akadtak kihagyásaink. Kipróbáltunk több variációt, megnéztük melyiket tudjuk használni a Veszprém elleni bajnoki döntőn.
Konkoly Csaba: – Nehéz tavasz után végre játszottuk a kézilabdát. Jó teljesítményünknek köszönhetően a második félidő közepére több alkalommal is négy gólra megközelítettük ellenfelünket. Dicséret illeti csapatomat, mert végig küzdött.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–FERENCVÁROSI TC 25–33 (13–16)
Orosháza, 150 néző. V:
Rontó, Szanyi
OROSHÁZA: ÖZMUSUL – Pásztor M., Döme 2, Usal 1, Sakic 4, TÓTH K. 5, LÁSZLAI 4. Csere: Majdán (kapus), Kancel, Peskov 3 (2), Kiss A. 4 (3), Molnár G. 1, Andrikó 1, Szabó M. Edző: Ratko Djurkovics
FERENCVÁROS: GYŐRI K. – Bujdosó 2, Ónodi-Jánoskúti, Füzi 3, Bognár A. 2, Nagy Bence 4, KOVACSICS P. 9. Csere: Zernovic (kapus), Schuch, IMRE B. 4, Pordán 2, Andjelics 1, PRAINER 5, Mikita, Turák, Karai 1. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–2. 8. p.: 3–7. 14. p.: 6–8. 20. p.: 8–12. 26. p.: 11–15. 32. p.: 15–16. 38. p.: 15–22. 42. p.: 19–23. 49. p.: 23–27. 53. p.: 24–29
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 1/0
Ratko Djurkovics:
– Sok problémánk volt ebben az idényben, nem úgy sikerült, ahogy elterveztük, végül kiestünk az élvonalból. A Ferencvárosnak rutinmunka volt ez a mérkőzés. Örülök viszont, hogy a fiataljaink jó teljesítettek. Nagyon szép két évet töltöttem Orosházán.
Horváth Attila: – Nehezebb mérkőzésre számítottam, miután kétnaponta pályára kellett lépnünk, de a fáradtság ellenére biztos győzelmet arattunk. Jól védekeztünk és támadtunk, gyorsindításokból könnyű gólokat szereztünk. Ugyan elértük a célunkat a hatodik hellyel, de az igazi siker a negyedik-ötödik hely megszerzése lett volna. A kiegyensúlyozottság még hiányzik a játékunkból.

1. Veszprém 26 25 1 940–616 +324 51
2. Szeged 26 23 3 893–651 +242 46
3. Tatabánya 26 17 2 7 733–670 +63 36
4. Balatonfüred 25 14 4 7 711–666 +45 32
5. Csurgó 25 12 6 7 676–678 –2 30
6. FTC 25 13 1 11 708–690 +18 27
7. Veszprémi KKFT 25 11 1 13 668–697 –29 23
8. Eger 25 10 3 12 677–758 –81 23