Férfi kézi NB I: kikapott a Tatabánya Csurgón

2019.10.19. 19:41
Idénybeli negyedik vereségét szenvedte el a Tatabánya a férfi kézilabda NB I 7. fordulójában – Vladan Matics csapata Csurgón kapott ki. Az Eger egy góllal győzte le a Dabast, a Vác döntetlent játszott a Mezőkövesddel.

A Tatabánya sok hibával játszott a Csurgó elleni mérkőzésen, s a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. A Dabas már hat góllal is vezetett a 35. percben, végül sikerült fordítania a vendég Egernek. A Vác–Mezőkövesd a végletekig kiélezett küzdelmet hozott, s döntetlennel ért véget a találkozó.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I, 7. FORDULÓ

CSURGÓI KK–GRUNDFOS TATABÁNYA 28–23 (12–10)

Csurgó, 1000 néző. Vezette: Hargitai, Markó
CSURGÓ: PALLAG – VASZICS 8 (5), Potocnik, Hanusz 1, Asztrasapkin 5, A. Kovacevic 2, Szeitl 1. Csere: ZAPONSEK (kapus), Hadziomerovic 3, Oslak 1, Toszkics, Vasvári, Nagy Sz 2, Kerkovits, CEHTE 5, Bazsó. Edző: Baranyai Norbert
TATABÁNYA: Borbély – Hornyák 3, VRANJES 5, Sipos 1, Ilyés, BOZSOVICS 4, Ernei 1. Csere: Deményi (kapus), Borzas, Balogh Zs. 3, GYŐRI 4, Dénes, Ancsin 1, Komogorov 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 6. p.: 3–2. 10. p.: 3–3. 14. p.: 5–4. 20. p.: 7–8. 24. p.: 10–10. 29. p.: 12–10. 36. p.: 15–11. 42. p.: 20–16. 48. p.: 22–19. 55. p: 25–21. 58. p: 27–23
Kiállítások: 12, ill.10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 5/2
Baranyai Norbert:
– Nagyon jó mérkőzésen, nagyon értékes győzelmet arattunk. Lendületben van a csapat, támadásban és védekezésben is kiemelkedőt nyújtottunk. Sikerült kihasználni az ellenfelünk hibáit, s a kapusaink kiválóan védtek. Lesz most egy hét pihenőnk, de ennek ellenére már készülünk a következő mérkőzésre.
Vladan Matics: – Nagyon kemény, férfias mérkőzés volt. Sajnos csak tizennégy hadra fogható játékosunk volt, de nem ez döntött. Rengeteg ziccert hibáztunk, ami egy ilyen szoros, kiélezett mérkőzésen megbosszulja magát. A hazai csapatban mind a két félidőben kiválóan teljesítettek a kapusok, mi nem éltünk a lehetőségeinkkel, s a hibáinkat kihasználta a Csurgó.

DABASI KC VSE–SBS-EGER 28–29 (18–14)
Dabas, 1000 néző. Vezette: Paska, Vastag
DABAS: Holló – Országh 2, Perisics, SZÖLLŐSI SZ. 6, Krsmancsics 1, BORSOS 9, KEKEZOVICS 6. Csere: Balogh T. (kapus), Ács 1, Ásós, Garajszki, Kollár, Mikita, Milenkovics, Szabó B. 1, Zakics 2 (2). Edző: Tomori Győző
EGER:Cvetkovszki – Lezák 3, Tóth A., Kiss G., SCHMID 3, FÜZI 6, Molnár B. 3. Csere:Moscoso (kapus), BERNATONIS 10, Hajas, Mándy, Papp G. 1, Péter D., Rédei 1, Szepesi, Tóth R. 2 (1). Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 8. perc: 7–3. 16. p.: 11–8. 24. p.: 14–12. 35. p.: 21–15. 49. p.: 23–24. 56. p.: 26–28
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1
Tomori Győző: – Nehéz egy ilyen meccs után bármit mondani, a saját magunk által diktált tempóba fáradtunk bele, és kevesen voltunk ahhoz, hogy ezt hatvan percig bírtuk volna. Lesz három hetünk rendet tenni a fejekben.
Tóth Edmond: – Ez hatalmas győzelem számunkra. A szünetben helyre tettük a szívünket, és megmutattuk, hogy többre vagyunk képesek. Az utolsó másodpercekben is volt még lélekjelenlétünk, így meg tudtuk nyerni a mérkőzést.

VÁCI KSE–MEZŐKÖVESDI KC 22–22 (12–10)
Vác, 300 néző. Vezette: Nagy, Túróczy
VÁC: KOVÁCS J. – Nagy N. 2, KÁLLAI 5, Bognár A. 3, Antal 3, Pál, Holpert 5 (1). Csere: Majer (kapus), Kocsi, Rédai 1, Davidovic 2, Miklián, Rozner 1 (1). Edző: Skaliczki László
MEZŐKÖVESD: Pásztor I. – Varjú 4, Stankovic, Dávid, Szöllősi O. 1, HALILBEGOVIC 6 (1), RADNIC 8 (2). Csere: Mojszilov (kapus), Menyhárt 2, Martins 1, Horváth L., Kovács B. Edző: Buday Dániel
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 4/3
Skaliczki László: – Hullámzó küzdelmet és kiélezett csatát hozott a mérkőzés. Sajnos, a kelleténél többet hibáztunk, ráadásul bizonyos helyzetekben sajátos megítélésben volt részünk.
Buday Dániel: – Az idegek harcát hozta ez az igazi alsóházi rangadó, a nagyot küzdő kiscsapatok mérkőzésén az első félidő második fele a hazaiaké volt, majd a folytatásban fordítani tudtunk. A pontosztozkodást igazságosnak érzem.

1. Veszprém 8 8 306–199 +107 16
2. Szeged 8 8 295–191 +104 16
3. Gyöngyös 7 5 2 211–185 +26 10
4. FTC 7 5 2 199–181 +18 10
5. Csurgó 7 4 1 2 178–170 +8 9
6. Balatonfüred 7 4 1 2 189–205 –16 9
7. Dabas 8 3 1 4 203–221 –18 7
8. Eger 8 3 1 4 212–245 –33 7